Vācijas dati par bērniem maskās.

Turpinājumā par bērnu vardarbīgo maskošanu, šeit ir pasaulē pirmais pētījums par to, kas tad notiek ar tiem mazajiem, kuri spiesti iziet šādu bēdīgu pieredzi. Tas nāk no Vācijas, kur šie ierobežojumi jau ir spēkā kādu laiku un arī bērni sēž uzpurņos skolās vairākus mēnešus.

Lieki piebilst, ka tam visam nav absolūti nekāda efekta uz kovidšova samazināšanos.

Bet kāds tad tam ir efekts? Kas sagaida Latvijas bērnus? Lūk, te ir atbildes. Witten/Herdecke universitātē tika atvērta online reģistrācija, kur gan vecāki, gan skolotāji un arī ārsti var reģistrēt savus novērojumus par bērniem, to veselību un izmaiņām uzvedībā, nēsājot masku skolā. Tas tika atvērts 20.10.20 un jau nedēļas laikā tur tika veikti ieraksti par 25.930 bērniem no 20.353 cilvēkiem.

Šie dati tad ir pamats pirmajam pētījumam un analīzei par šo tēmu. Vidējais maskas nēsāšanas ilgums sastāda 270 minūtes dienā. 68% no vecākiem ir ziņojuši par dažādām problēmām saviem bērniem.

60% gadījumos tā ir ādas nieze, alerģijas un iekaisumi, 53% galvassāpes, 50% grūtības koncentrēties, 49% mazāk prieka, 38% apgrūtināta mācīšanās, 37% pastiprināts nogurums un 44% nevēlēšanās iet uz skolu vispār.

Vēl ir sastopami ieraksti par deguna asiņošanu, pastiprinātu svīšanu, traumētām ausīm no masku gumijām, sausām un sprēgājošām lūpām, ir arī sūdzības par redzes pasliktināšanos un citiem simptomiem.

Paralēli tam ir novērotas arī izmaiņas bērnu uzvedībā, jaunu baiļu formu rašanās, bailes no nepazīstamiem cilvēkiem maskās, kā arī bailes tikt nosodītiem par masku nenēsāšanu. Ir miega traucējumi, murgi naktīs un daudz kas cits, kas agrāk netika novērots, pirms nesākās masku nēsāšana.

Pētījumā ir ļoti detalizēta analīze par visiem šiem datiem un ar to visu  var iepazīties šeit. Kopā minētas 24 dažādas veselības problēmas, kas saistītas ar masku lietošanu.

https://www.researchsquare.com/article/rs-124394/v1

Pētījuma autori arī uzsver to, ka nav nekādu zinātnisku datu par tiem materiāliem, no kā šīs maskas tiek gatavotas un šī ietekme arī būtu steidzami jāpēta.

Apmēram tā izskatās valdības propagandas slavētā masku nēsāšana un tās efekti tur, kur tas jau ir ticis darīts un ar tādam problēmām būs jāsastopas bērnu vecākiem arī pie mums. Turklāt Latvijā tāda reģistra par šo masku radītiem veselības bojājumiem vispār nav ne pieaugušajiem, ne bērniem.

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s