ASV štatu analīze – maskas nestrādā.

Mēnešiem ilgi daudzu valstu valdības, mūsējo ieskaitot, ir terorizējušas sabiedrību ar to, ka izplatās briesmīgs vīruss un visiem jānēsā maskas, lai to apturētu. Taču šī terora bezjēdzīgums vairs nav noslēpjams, tā kā ir pieejami dati un statistika, kas apliecina pavisam kaut ko citu. Analītiķu grupa ir veikusi datu analīzi par visiem ASV štatiem, kur liela daļa jau mēnešiem ļoti cītīgi nēsā maskas.

Ir salīdzināti visi 50 štati – tie, kur maskas ir obligātas un tie, kur tās nav obligātas.

Analītiķu grupa veica pētījumu 229 dienu periodā no 1. maija līdz 15. decembrim. Ir divas grupas – turklāt tajā grupā, kurā ietilpst tie štati, kur masku nēsāšana nav obligāta, ir izskatīts arī periods, kur attiecīgajiem štatiem maskas vēl nebija obligātas.

Kad tiek salīdzināti tie štati, kuros maskas ir obligātas un kuros nav, kā arī laika periodi, kur tās nebija obligātas un tad par tādām kļuva, ir pilnīgi skaidri redzams, ka nav nekādu pierādījumu tam, ka maskām ir jebkāda efektivitāte vīrusa apturēšanā. Kopumā ņemot, tajos štatos ar maskām vidējais pozitīvo gadījumu skaits ir 27 uz 100tk dienā, kamēr štatos bez obligātām maskām šis rādītājs ir tikai 17 uz 100tk.

15 štati, kuros nav obligātās maskas – Alaska, Arizona, Florida, Georgia, Idaho, Iowa, Missouri, North Dakota, Nebraska, New Hampshire, Oklahoma, South Carolina, South Dakota, Tennessee, Wyoming.

Svarīgi ir arī tas, ka šajā pētījumā analītiķi deva masku štatiem 2 nedēļu periodu kopš to uztiepšanas, lai varētu sākt uzskaitīt to efektivitāti, ja tāda tiešām būtu. Tas ir ļoti objektīvs rādītājs, jo tas atceļ jebkādus argumentus par to, ka pie vīrusa izplatības varētu būt vainīga iepriekšējā politika maskas nenēsāt – 2 nedēļu laikā tām jau vajadzēja sākt uzrādīt kaut kādu pozitīvu efektu. Taču nekā tāda nav ne pēc 2 nedēļām, ne pēc 2 mēnešiem.

Tieši otrādi – pēc tam, kad dažos Floridas štata reģionos tika izbeigta sākotnējā masku nēsāšanas politika 25. septembrī, tur saslimšanas gadījumu skaits kļuva mazāks, nekā tajos reģionos, kur tā palika spēkā.’

Bet vislabāk masku nēsāšanas bezjēdzīgums redzams Kalifornijā – tur tās ir obligātas jau veselu mūžību un tur ir vissliktākā situācija par spīti tam, ka ieviesti nu jau visi iespējamie ierobežojumi, komandantstundas ieskaitot.

Varam salīdzināt to ar Floridu, kur lielākā daļa šo ierobežojumu tika atcelti 25. septembrī.

Tātad lai no kuras puses un kur mēs skatāmies, visur statistiski parādās viens un tas pats – maskas un lokdauni nestrādā un to vardarbīga uztiepšana ir tikai politisks akts un pakļautības pieprasīšana varas teroram.

One comment

  • Paskatamies tepat tuvāk – kaimiņos Lietuvā maskas ir obligātas, uz ielas un jebkurā sabiedriskā vietā, kur iespējams satikt svešus cilvēkus. Lietuvā pozitīvo testu skaits uz 100k iedzīvotājiem 3…5X pārsniedz Latviju. Man 1. Janvārī staigājot pa Viļņas ielām, 3 pretimnācēji aizrādīja, lai uzlieku masku.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s