Kovid vakcīnas blakusefekti – kas atbildēs?

Ja Jums būs nopietni blakus efekti pēc kovid vakcīnas saņemšanas, tad juristi ir paskaidrojuši CNBC ziņu aģentūrai, ka nav neviena, kam prasīt atbildību – vismaz tā tas ir ASV. Taču šīs kompānijas būs vienlīdz imūnas visās valstīs, tāpēc visur gaidāms viens un tas pats. Šobrīd ASV divu pirmo vakcīnu ražotāji Pfizer un Moderna ir pilnībā atbrīvoti no jebkādas atbildības par savu vakcīnu izraisītām problēmām.

Turklāt ne vien tas – nav iespējams iesūdzēt tiesā arī aģentūru FDA, kas ir apstiprinājusi šīs vakcīnas lietošanai. Tāpat nav iespējams saukt pie atbildības pat darba devēju, ja tas piespiež vakcinēties cilvēkus, lai tie varētu saglabāt savas darba vietas.

Kaut arī ASV kongress ir izveidojis īpašu fondu, kas teorētiski izmaksā kompensācijas par vakcīnu radītiem veselības bojājumiem, tas ir grūti iedarbināms mehānisms un tas kaut ko izmaksā ļoti reti – advokāti saka, ka tikai nepilni 6% no pēdējās desmitgades prasībām ir tikušas apmierinātas.

Kas notiek UK? Tur jau februārī tika aktivizēts īpašs vēl 2005. gadā pieņemts akts, kas nodrošina legālu aizsardzību visām tām kompānijām, kuras nodrošina ‘kritiski svarīgus’ medicīnas pakalpojumus, ieskaitot vakcīnas, izņemot gadījumus, ja kompānijas pašas tīši kaut ko rupji pārkāpj. Šāda aizsardzība tām ir līdz 2024. gadam.

Tātad turpmākos 4 gadus šīs kompānijas nevar tikt iesūdzētas tiesā un tām nevar prasīt materiālu atbildību par veselības bojājumiem, kas radušies kovid vakcīnu dēļ.

Tas ir saistīts ar šo vakcīnu izstrādes neticamo ātrumu – valdībām tika pateikts, ja jūs gribat vakcīnu 5-10 reizes ātrāk, kā šis process aizņem normālos apstākļos, tad kompānijas ir jānodrošina pret daudzmiljonu prasībām tiesās par šo sasteigto vakcīnu efektiem.

Iepriekš ātrākā vakcīna tika izstrādāta pret cūciņām. To izveidoja 4 gados un tai piešķīra licenci 1967. gadā. Bet Pfizer vakcīna ir gatava lietošanai jau 8 mēnešos. Pats šis fakts rada pamatīgu neuzticību tādam produktam gan ASV, gan citur pasaulē. Tāpēc arī vismaz 4 no 10 amerikāņiem izsakās, ka negrasās vakcinēties, kā liecina pēdējās aptaujas.

Protams, paši zāļu ražotāji turpina iedrošināt publiku ar saviem paziņojumiem, ka viss ir kārtībā.

Tomēr realitāte ir tāda, ka legālā imunitāte ne tikai sargā kompānijas no tiesvedības. Tas palīdz arī samazināt imunizācijas izmaksas.

Valdības nevēlas, lai cilvēki sūdzētu tiesā šīs kompānijas, jo citādi tās prasīs valdībām augstāku cenu par dozu.

Tad kurš vispār ir par kaut ko atbildīgs? Atceramies, ka vakcīnu ražotāji paši neapstiprina savus ražojumus publiskai lietošanai. Tas ir katras valsts valdības zāļu regulatora darbs. ASV tā ir Zāļu aģentūra FDA. Bet vai var iesūdzēt tiesā pašu valsti, ja ir sabojāta veselība? Vismaz ASV nevar arī to. Nevar iesūdzēt FDA – tā paskaidro Dorit Reiss, Kalifornijas Hastings juridiskās koledžas profesors. Tai ir augstākā imunitāte. Un tas nāk vēl no britu impērijas laikiem – jūs nevarat iesūdzēt karali un līdz ar to visa Amerika un pat katrs štats ir ar šādu imunitāti.

Ir daži izņēmumi, bet tie nebūs izmantojami, lai panāktu kaut kādu atbildību no valsts iestādēm par kovid vakcīnu sabojāto veselību.

Darbinieku atgriešanās darbos pēc kovid-ēras arī rada jautājumus – juristi saka, ka viņu klienti – darba devēji aizvien vairāk sāk interesēties par to, vai viņi var prasīt saviem darbiniekiem obligāto vakcīnu.

Visvairāk tajā ieinteresēti ir tie biznesi, kuros darbiniekiem jāstrādā tiešā kontaktā ar klientu. To viņi uzskata par veiksmīgas stratēģijas punktu – bāri, restorāni, sporta klubi utt – viņi vēlas obligāto vakcīnu saviem darbiniekiem, lai bizness varētu saglabāties un klienti turpinātu to apmeklēt.

Un principā darba devējiem tādas tiesības ir. Vismaz ASV tiesību sistēmā. Kā tas ir Latvijā, par to vēl nav manīta neviena diskusija vai informācija, kas šeit būs atbildīgs par kovid vakcīnu radītām veselības problēmām, vai darba devēji būs tiesīgi prasīt veikt šos vakcīnu eksperimentus uz saviem darbiniekiem un visu pārējo.

Izņēmumi tajā ir saistīti ar arodbiedrībām. Tur tad ir nepieciešama visas arodbiedrības piekrišana obligātai vakcīnai.

Pastāv arī daži pret-diskriminācijas likumi. ASV šobrīd pastāv iespēja izvairīties no šādas vakcīnas, balstoties uz dažiem likumiem, kas saistīti ar veselības stāvokli, kā arī ar reliģiju. Bet, ja tie nedarbojas uz kādu personu, tad principā darba devējs var padarīt vakcīnu obligātu.

Vārdu sakot, šobrīd tas viss izskatās tā, ka nevienu nevar ne iesūdzēt, ne reāli dabūt kaut kādu kompensāciju. Protams, šis raksts ir vairāk par ASV, taču, kā jau minēts, Latvijas gadījumā šādi jautājumi vispār nav pat publiski apspriesti – ja tiek gatavota simtu tūkstošu iedzīvotāju vakcinācija, tad šeit ir jābūt paredzētiem miljoniem eiro kompensācijas programmām.

Vai arī nē – tā būs katra paša problēma, jo valdība un nopirktie mediķi vienkārši paziņos, ka visi šie efekti ir tikai normāla imūnsistēmas reakcija. Ieskaitot nāvi.

Tad nu domājiet paši, vajag Jums to vakcīnu vai ne.

https://www.cnbc.com/2020/12/16/covid-vaccine-side-effects-compensation-lawsuit.html

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s