Masku nēsāšanas blakus efekti. PVO vadlīnijas.

Pirms dažām dienām tika publicēts šis pilnīgi ārprāta stāvoklim atbilstošs raksts. Tajā izskan tikpat ārprātīgas idejas, kādā stāvoklī valsts šobrīd atrodas. Gan tas, ka bērniem maskas esot pilnīgi nekaitīgas, gan tas, ka viņus jāsāk pieradināt pie uzpurņa jau no mazām dienām.

https://www.lsm.lv/raksts/dzive–stils/vecaki-un-berni/bernu-slimnicas-arsti-masku-nesasana-berniem-ir-drosa-un-nepieciesama.a384734/

Es nezinu, kas tie ir par ārstiem un kam viņi ir pārdevuši savu dvēseli, taču apgalvojumi par to, ka maskas ir pilnīgi nekaitīgas, ir absolūti meli. Un šeit mēs pat neizskatīsim visus tos pētījumus, kuri skaidri un gaiši pierāda masku bezjēdzīgumu un dažādus kaitējumus to nēsāšanas sakarā. Pieņemsim, ka tas viss ir viltus ziņas un vienīgā autoritāte šajos jautājumos ir Bila Geitsa privātais kantoris jeb Pasaules Veselības organizācija, kuras ieteikumi ir 100% panaceja ikvienā veselības jautājumā.

Tāpēc ejam uz šo PVO un atrodam tur viņu 5. jūnijā publicētās masku lietošanas vadlīnijas. Šajā dokumentā ir 16 lappuses. Un 8lpp ir šis saraksts ar potenciāli bīstamajām sekām šo masku lietotājiem. Skatāmies un lasām.

Iespēja inficēties, veicot manipulācijas ar masku un aizskarot acis ar inficētām rokām.

Iespēja inficēties, kas rodas slapjas vai inficētas maskas laicīgas nemainīšanas rezultātā. Tas rada iespējas tur savairoties baktērijām

Galvassāpes un apgrūtināta elpošana, atkarībā no maskas veida.

Ādas problēmas, kairinājums, dermatīts, izsitumi, nēsājot to ilgstoši.

Grūtības komunikācijā

Diskomforts

Viltus drošības sajūta, kas var novest pie citu drošības pasākumu neievērošanas.

Slikta masku nēsāšanas pakļautība bērnu vidū

Problēmas ar atkritumiem – nepareiza izlietoto masku izmešana, kas noved pie pastiprināta piesārņojuma pilsētās, inficēšanās riska apkopes darbiniekiem un infekcijas perēkļiem dabā.

Apgrūtināta komunikācija kurlmēmiem cilvēkiem.

Problēmas masku nēsāšanā īpaši bērniem, personām ar attīstības traucējumiem, garīga rakstura slimībām, vecākiem cilvēkiem, astmas slimniekiem, cilvēkiem ar hroniskām elpceļu problēmām, cilvēkiem ar sejas traumām vai mutes dobuma ķirurģiju un tiem, kuri atrodas karstā vai mitrā vidē.

Tāds ir šis saraksts un tajā nebūt nav minēti daudzi citi riski, kā šķiedriņu elpošana  – bet ir minētas ļoti būtiskas lietas – gan apgrūtināta elpošana, gan baktēriju audzēšana. Tad kāda vispār var būt runa par to, ka maskas ir pilnīgi drošas gan pieaugušiem, gan bērniem, ja pašas PVO lapā ir skaidri norādīti visi šie blakus efekti, tieši tāpat, kā tas ir medikamentiem un vakcīnām? Tieši tāpat, kā ir dažādi medikamenti, kuru izraisītie blakus efekti neatsver to labumu, ko tie varētu dot, arī šī ir tāda pati situācija, kad pilnīgi nepamatots uzbrukums bērniem, tos smacējot, nevar tikt attaisnots ar kaut kādu labumu, ja pastāv visi šie blakusefekti, kuru iespaids uz veselu bērnu būs vienkārši graujošs. Un to taču raksta pati PVO, nevis kāda dzeltenā prese.

Turklāt tur ir minēti arī iespējamie labumi no masku nēsāšanas. Tie ir tikai daži un šis saraksts ir daudz īsāks par potenciāli bīstamajiem efektiem. No iespējamiem labumiem minēta pelņas iespēja vietējiem ražotājiem, kuri nodarbojas ar masku izgatavošanu. Tāpat ir tāds unikāls punkts, kas skan tā – cilvēkiem tiek radīta sajūta, ka viņi piedalās vīrusa apturēšanas procesā. Tas vien ir ko vērts. Pēc būtības tas daudz ko pasaka par šī brīža afēru un to, ka uzpurņu nēsāšana ir tikai kāda bizness.

Attiecībā uz galveno punktu, ka masku nēsāšana, iespējams, var samazināt vīrusa izplatību, turpat ir arī atruna, ka iespējams panākt arī pretējo efektu – skatīt bīstamo situāciju sarakstu, kurš ir daudz plašāks.

Un vai zināt, kas vēl ir šajā dokumentā tūlīt aiz šī saraksta? Tur ir teikts, ka gadījumā, ja tiek lemts par masku nēsāšanu sabiedrībā, tad attiecīgajām iestādēm ir jāizskaidro gan masku nēsāšanas nozīme, gan iespējamie labumi un arī bīstamība, ko to lietošana rada veseliem cilvēkiem, ir jākomunicē ar sabiedrību un jāveic pētījumi tajā, kāds tad ir praktiskais efekts un kādas sekas tas rada.

Atgādiniet, kur un kad vietējā vara ir kaut ko tādu darījusi, kādi zinātniski pētījumi šeit ir veikti, uz ko balstās visi šie MK noteikumi? Tā vietā ir tikai mediju histērija un nemitīgs spiediens, dažādi kovidpropagandas raksti un vienas patiesības uztiepšana, pat neiedziļinoties ne otras puses viedoklī, ne šajās vadlīnijās, kur skaidri norādīts, ka blakus efekti pastāv un iespējamais labums šeit acīmredzami neatsver bīstamību.

Ne vien tas, bet šajā dokumentā ir arī norādīts, ka nekādu reālu pierādījumu masku efektivitātē respiratoru vīrusu izplatības mazināšanā nemaz nav. Taču ar šo dokumentu PVO tik un tā mainīja savu nostāju no tā, ka maskas veseliem cilvēkiem nav jānēsā uz to, ka tomēr ir – zinātne pa šo laiku nav mainījusies, tieši otrādi, dāņu masku pētījums parāda to pašu. Taču mainījusies ir politika.

Neskatoties uz to, tomēr ir šis dokuments un tajā ir aprakstīti masku nēsāšanas bīstamie efekti un tas ir pierādījums, ka konkrētā raksta autori un viņu piesaistītie ārsti melo un ir lauzuši Hipokrāta zvērestu. Bet ikviens, kuram ir vajadzība pēc argumentiem, kāpēc maskas ir bīstamas, var izmantot šo PVO dokumentu un atspēkot melus par to, ka tās ir drošas un nekā nevar ietekmēt veselību.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s