Zviedrijas bēdīgā vakcīnu pieredze.

Pieņemt vakcīnu, kas ražota steigā? Nekad vairs – tā saka Meissa Chebbi, kura, tāpat kā simtiem citi jaunie zviedri cieš no rīcībspēju paralizējošas narkolepsijas pēc masveida vakcinēšanas kampaņas pret 2009-2010 gada cūku gripas ‘pandēmiju’

Šī bēdīgā pieredze ir satricinājusi daļas zviedru pārliecību par nākotnes vakcīnām, ieskaitot šo pret korona vīrusu un tas balstās uz nezināmien ilgtermiņa blakus efektiem.

“Es nekad to neieteiktu” – tā 21 gadu jaunā Chebbi paziņoja AFP ziņu aģentūrai, kad tika uzdots jautājums par šīs ātrumā veidotās vakcīnas lietošanu. “Ja vienīgi jums tā ir jāpieņem kaut kādu dzīvībai draudošu briesmu dēļ”

Zviedru gadījums izgaismo to grūto uzdevumu, ar ko valdības sastapsies, cenšoties izplatīt šīs vakcīnas, ņemot vērā arī sociālo mediju ‘dezinformācijas kampaņas’, kas mazina uzticību varas iestādēm un apšauba pašas slimības faktu kā tādu.

Zviedrijā šī vakcīnas trauma ir īpaši jūtama – līdz tam brīvprātīgajās vakcīnu programmās piedalījās vairāk kā 90%

Bet tagad pēdējā Novus aptauja parāda, ka 26% zviedru neplāno saņemt jebkādu no kovid vakcīnām un 28% vēl nav izlēmuši. Tikai 46% apstiprina, ka vēlas vakcinēties. Bet no tiem, kuri to nevēlas vai nevar izlemt, kā iemeslu min tieši bailes no nezināmiem ilgtermiņa efektiem.

Zviedrijas veselības autoritātes 2009. gadā aicināja sabiedrību brīvprātīgi vakcinēties ar Pandemrix vakcīnu pret cūku gripu, ko ražoja britu GlaxoSmithKline. 60% tam paklausīja – tas bija augstākais rādītājs visā pasaulē kādā valstī.

Taču Chebbi un simtiem citu bērnu un jauniešu vecumā zem 30 gadiem vēlāk tika diagnosticēti ar narkolepsiju kā šīs vakcīnas blakus efektu. Tika apstiprināta saite starp šo slimību un vakcīnas sastāvā esošo vielu, kuras uzdevums bija pastiprināt imūnsistēmas reakciju. Narkolepsija ir hroniska nervu sistēmas kaite, kura izraisa nekontrolējamu krišanu miegā.

“Ar mani tas notiek visu laiku dažādās pilnīgi nepiemērotās situācijās – pusdienu laikā, darba intervijās, lekcijās, darbā un jebkur citur, es pēkšņi aizmiegu” – tā Chebbi.

Zviedrijas farmakoloģiskā apdrošināšana līdz šim ir apstiprinājusi 440 no 702 iesniegumiem sakarā ar narkolepsiju pret Pandemrix vakcīnu, izmaksājot 9.8 miljonus eiro kompensācijās.

Tāda ir Zviedrijas pieredze ar iepriekšējās ‘plāndēmijas’ sasteigtajām vakcīnām. Taču tās bija parastas vakcīnas, kamēr šīs jaunās ir gluži citas, gēnu izmaiņas radošas vakcīnas, kuru īstermiņa efekti jau ir paziņoti un arī tie neizklausās īpaši patīkami, kamēr ilgtermiņa efekti ir pilnīgi nezināma teritorija.

http://www.thelocal.se/20201126/why-some-young-swedes-are-wary-of-new-vaccines-after-swine-flu-campaign


One comment

  • Labdien! Mazliet konkretak! Kura ir šį valsts ar 60% vakcinacijas aptveri? Kura tiesi viela ir izraisijusi iemigšanu? Raksts bez konkrētiem pierādījumiem, atsaucēm uz pētījumiem, tādu vispārinātu tekstu no “delfi” savārstījums..
    Un bez tam- VIENA cilvēka viedokli vispārināt ir nevisai gudri.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s