Arī zobārsti brīdina – masku nēsāšana ir kaitīga veselībai.

Kādās vēl veselības problēmās iedzīvosies cītīgie masku nēsātāji un kādus noziegumus valdība veic pret tiem, kuri nevēlas staigāt uzpurņos?

Arī zobārsti nāk klajā ar brīdinājumiem par to, ka ilgstoša masku nēsāšana, ko valdības uztiepj cilvēkiem, melojot par to, ka tas kaut kādā veidā var ierobežot kovida izplatību, noved pie nopietniem veselības traucējumiem. Papildus visām citām problēmām, tagad klāt nāk arī zobu un mutes dobuma kaites.

Raksts par šādu tēmu tika publicēts jau augusta sākumā laikrakstā Washington Examiner. Tāda pati tēma aplūkota arī laikrakstā NYpost. Masku nēsāšanas rezultātā uzkrātie atkritumi nodara lielus bojājumus gan zobiem, gan smaganām. Turklāt šīs zobu slimības novedīs arī pie sirds darbības traucējumiem un palielinās sirds lēkmju risku – tā Marc Scaflani, zobārsts un One Manhattan Dental zobārstniecības līdzdibinātājs, stāstot NYpost par problēmām ar šiem atkritumiem maskā, kuri izraisa iekaisumus un smaganu problēmas viņa pacientiem.

Cits zobārsts, tās pašas kompānijas otrs līdzdibinātājs Rob Ramondi saka, ka 50% viņa pacienti jau cieš no negatīvām veselības sekām masku nēsāšanas dēļ.

“Mēs redzam iekaisumus to cilvēku smaganās, kam tās līdz šim bija pilnīgi veselas un caurumus tur, kur tie nekad agrāk nav bijuši. Apmēram puse mūsu pacientu tas viss jau ietekmē un mēs esam šai parādībai devuši nosaukumu ‘meth mouth’ – tas ir termins, kuru lieto, lai aprakstītu metamfetamīna lietotāju mutes dobuma stāvokli”

Zobārsti brīdina, ka sejas aizsegi padara muti sausu un to nēsāšanas rezultātā palielinās kaitīgo baktēriju daudzums. Cilvēki tiecas vairāk elpot caur muti, nevis caur degunu, kas noved mutes sausuma un tas samazina siekalu daudzumu, kuras savukārt ir tas sekrēts, kas cīnās ar šīm baktērijām un attīra zobus.

Scaflani iesaka tiem, kuri nevar izvairīties no masku lietošanas dzert vairāk ūdeni, atmest kofeīna lietošanu, smēķēšanu un biežāk skalot muti ar bezalkoholisko līdzekli.

Tādejādi mēs varam vēlreiz pārliecināties par to, ka varas uztieptie absolūti antizinātniskie ierobežojumi un uzpurņu terors noved tikai un vienīgi pie neskaitāmām citām veselības problēmām citādi pirms tam veseliem cilvēkiem un par to taču kangariem būs jāatbild likuma priekšā. Zobārstniecība Latvijā jau tāpat ir ļoti dārgs prieks un ierobežojumu skartajiem cilvēkiem, kuriem atņemtas iespējas strādāt, papildus tiek uzkrautas vēl arī veselības problēmas, kaut viņi ir pilnīgi veseli. Taču valdība parūpēsies, lai tas tā nebūtu.

https://www.washingtonexaminer.com/news/mask-mouth-dentists-warn-prolonged-use-of-masks-leading-to-poor-oral-hygiene

2 komentāri

  • Sveiks! Forša lapa un daudz interesanta. Šodien tikai pirmo reizi atvēru. Vēl atlicis daudz ko izlasīt. Varētu jau arī publiski ar saviem draugiem padalīties ar šiem rakstiem, bet zinu, ka vismaz 95% nav tam gatavi/netic tādām lietām, smalkajai pasaulei un, ka viss tagad ar/ap mums nenotiek tāpat vien. Ja es saku, ka notiek milzīga manipulācija, tad mani uzskata par sajukušu vienpati. Nav iespējams cilvēkam visu uzreiz ieskaidrot tā, lai notic. Viņam pašam līdz tam jānonāk – lasot, interesējoties, uzdodot jautājumus. Varbūt vari uztaisīt rakstu par maskām, tas ir, par to mērķi likt tās nēsāt?! Katrā valstī ir vismaz viens institīts, kas atzinuši, ka tām nav nekādas būtiskas efektivitates “vīrusa” izplatīšanās novēršanai, bet joprojām maskas ir obligātas. Manuprāt, mērķis ir tāds: atņemt cilvēkiem iespēju dalītīties ar smaidu, lai samazinātu/pavisam novērstu iespēju cilvēkiem satuvināties, ko dod dievišķais smaids. Jo redzot smaidu no sveša cilvēkas, tas izsauc labo, pozitīvo – patīkamas skudriņas. Mērķis ir, lai tas nevairotos. Un otrs ir, ka es domāju, lai atrofētu mūsu smadzenes, kad mēs katru reizi ievelkot elpu caur masku neuzņemam pietiekami skābekli. Varbūt Tev sanāk tāds raksts, cilvēkiem saprotomā valodā, ar piemēriem/atsaucēm?!….
    Bet, varbūt Tu nemaz tā nedomā kā es te minēju….

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s