Sociālā distancēšanās – mirstības riska faktors.

Lai mēs vēl labāk saprastu, pret ko tieši tiek vērsts varnešu uzbrukums, lai sašķeltu sabiedrību un psiholoģiski ietekmētu katru no mums, iepazīsimies ar kārtējo pētījumu.

Šoreiz par to, kā sociālo attiecību kvalitāte un kvantitāte ir saistīta ar cilvēku psiholoģisko veselību, kā tā ietekmē iespējas tikt galā ar slimībām un attiecīgi samazina mirstības risku. Tajā ir dati no kopumā 148 dažādiem pētījumiem un kopā tajos dalību ņēmuši 308.849 cilvēki.

Tika secināts, ka spēcīga sociāla saikne palielina izdzīvošanas iespējas vismaz par 50%. Šāds rādītājs ir nemainīgs visas vecuma grupās.Pētījums tika veikts 2010. gadā, balstoties uz ekspertu domām par to, ka sociālā distancēšanās ir kaitīga veselībai – par pamatu tika ņemta ģimeņu atšķirtība, kad viena daļa dzīvo citā pilsētā un dažādi citi modernās sabiedrības dzīves aspekti – laika trūkums attiecībām un tamlīdzīgi.

Kas tika secināts? Konkrētais pētījums parāda, ka sociālo attiecību trūkums vai to sliktā kvalitāte tiek ierindota turpat blakus labi zināmiem mirstības faktoriem, kā smēķēšana un alkoholisms un sociālā distancēšanās ir lielāks riska faktors, nekā fiziskā mazkustība un pārēšanās.
Tādā veidā atkal un vēlreiz atklājas varas patiesie nodomi, plāni un metodes cilvēku kontrolē un tam nav it nekāda sakara ne ar mūsu drošību, ne ar veselību.

Spēcīgas sociālās saiknes, ģimeniskums un harmonija starp ģimenes locekļiem, kā arī draudzīgs kolektīvs ir viens no būtiskākajiem veselību veicinošajiem faktoriem, kurpretī karantīnas, distancēšanās un lokdauni ir vērsti tieši uz pretējā efekta sasniegšanu.

https://journals.plos.org/plosmedicine/article?id=10.1371/journal.pmed.1000316

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s