Vai maskas ietekmē vīrusa izplatību?

Uz doto brīdi mums jau ir pieejama attiecīga statistika, kura pilnībā apgāž visus valdību melus par to, ka masku nēsāšana kaut kādā veidā ietekmē respiratoro vīrusu izplatību, tai skaitā šo globāla mēroga PR akciju jeb kovidšovu.

Paralēli tam, ka ir tik daudz dažādu pētījumu, kuri veikti iepriekšējos gados ar nolūku saprast, vai medicīnas maskas, auduma maskas un N95 reālos apstākļos novērš kaut kādu vīrusu vai infekciju izplatību, šobrīd ir dati arī saistībā ar pašu kovidu Eiropas valstīs. Lieki piebilst, ka visi pētījumi, kuros tika apsekotas cilvēku grupas ar maskām, beidzās ar secinājumiem, ka nekāda reāla efekta tām nav, vai tas ir absolūti nenozīmīgs.

Taču šis niecīgais efekts vai vienkāršiem vārdiem runājot – “uzpurnis ir labāk, jo tas vismaz aiztur kaut kādu pilienu ar vīrusu” dogma, rada iespējas manipulēt ar sabiedrību, apgalvojot, ka tas tomēr ir kaut kāds pozitīvs efekts.

Lai saprastu to, cik aplama ir šāda domāšana, mēs varam aplūkot vēl jūnijā veikto Norvēģijas Veselības institūta veikto pētījumu par masku lietošanu, kurā tiek atzīts viss tas pats – dažādas lupatu maskas nepasargā pilnīgi neko, bet medicīniskās maskas, pat pie pilnīgi pareizas un sterilas to lietošanas, kas sadzīves apstākļos ir utopija, reāli spētu samazināt vienu infekciju nedēļā uz katriem 200.000 masku nēsātājiem. Pētījums runā arī par masku blakusefektiem, piesārņojumu un elpošanas problēmām.

Tāpēc Norvēģija ir to valstu vidū, kur masku lietošana nav obligāta sabiedriskās vietās, izņemot lidostu un kā mēs redzam dotajā attēlā, tad visās tajās valstīs, kur šie uzpurņi ir obligāti, kovid statistika ir daudz augstāka, nekā tajās, kur tās nav jālieto – lūk arī acīmredzami pierādījumi, ka uzpurnim reālajā dzīvē ir tikai un vienīgi politizēta nozīme, tas ir pakļaušanās simbols un vienīgais, no kā tas var pasargāt, ir sods par tā nelietošanu – bet tas jau ir tirānijas pirmais solis.

2 komentāri

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s