Pfizer – kā afēristi vakcīnas taisa.

Nesenais Pfizer paziņojums kopā ar sadraudzības partneri BioNTech par ‘sekmīgiem’ kovid vakcīnas izmēģinājumiem izraisīja sajūsmas spiedzienus gan daudzu valstu valdībās, ieskaitot mūsējo, kā arī atsaucās viņu akciju vērtības lēcienā. Ņujorkā Pfizer akcijas uzleca par 15%, bet BioNTech par veseliem 25%

Pfizer direktors Alberts Bourla priecīgi paziņoja, ka vakcīnu izstrādes programma sasniegusi savu kritisko posmu tieši pareizajā vietā un laikā, kad pasaulei to visvairāk vajag. Protams, kas gan būtu šaubījies.

Viņš ir sajūsmā par šo produktu ar nosaukumu BNT162b2, kas izmanto mRNA tehnoloģiju. Klīnisko izmēģinājumu fāze sākās 3. jūlijā un tajā piedalās 43.538 cilvēki. Zinot to, ka Lielās Farmas sajūsma par doto vakcīnu it nemaz neatbalsosies skeptiķu vidū, Bourla nāca klajā ar pasaules prezidenta cienīgu uzrunu un PR tehnoloģijām. Šajā 16. oktobra atklātajā vēstulē viņš tiešā veidā ‘uzrunā’ miljardus cilvēku, miljonus biznesu un simtus valdību visā pasaulē –gluži kā vakcīnu cars, pasaules glābējs un vienīgā cilvēces cerība. Tieši tāpat, kā Bils.

https://www.pfizer.com/news/hot-topics/an_open_letter_from_pfizer_chairman_and_ceo_albert_bourla

Tiek solīts caurspīdīgums trijās sfērās, kur jādemonstrē sekmes, pirms vakcīna tiek apstiprināta publiskai lietošanai. Tai jābūt efektīvai kovida novēršanā vairākumam vakcinēto. Tai jābūt drošai, ar datiem no tūkstošiem pacientu. Tai jābūt ražotai, ievērojot augstākās kvalitātes standartus.

Pfizer nav diez ko caurspīdīgs detaļās par testēšanas gaitu, taču ir gatavs svinīgi atzīmēt notiekošo. Saskaņā ar viņu datiem, tā ir 90% efektīva kovid novēršanā dalībniekiem bez iepriekšējas infekcijas. Ir dati no 94 apstiprinātiem kovid pozitīviem ‘gadījumiem’, bet nekas nav teikts par vakcīnas darbību atkārtotas infekcijas gadījumā. No visiem iesaistītajiem 42% ir dažāda etniska un rases izcelsme. Klīniskais pētījums turpinās, balstoties uz 164 pozitīviem ‘gadījumiem’

Tādas ziņas, par spīti tam, ka tās balstās tikai uz procesa gaitā ievāktiem datiem un tās nav publicētas apstiprinātos zinātniskos žurnālos, vienalga iepriecina dažus zinātnes pārstāvjus, kā seru Džonu Bellu, Oksfordas medicīnas profesoru un protams, visiem labi zināmo Dr. Fauči.

Taču šī optimisma ietvaros izskan arī skeptiski viedokļi. NBC ziņas publicē dažus apsvērumus, no kuriem galvenais ir tas, ka šīs ir pilnīgi jauna tipa vakcīnas, kuras nekad nav lietotas cilvēku masveida vakcinācijai un eksperti brīdina, ka vēl ir ļoti daudz neskaidrību par to drošību, par to darbības ilgumu un to, kam no tās vispār būs kāds labums.

Viens no šādiem ekspertiem ir Gregory Poland – Mayo klīnikas vakcīnu grupas direktors Minesotā, ASV. –  “Mēs neko nezinām par grupām, kas netika iekļautas pētījumā- bērni, grūtnieces, cilvēki ar imūnsistēmas problēmām un vecie ļaudis”

https://www.nbcnews.com/health/health-news/pfizer-s-covid-19-vaccine-promising-many-questions-remain-n1247102

Otra ir virusoloģe Brenda Wren no Londonas higiēnas skolas. “Šis darbojas pēc principa – līdz šim ir labi, bet ir vajadzīgas daudz vairāk efektivitātes un drošības studijas”

Pats galvenais šīs mistiskās vakcīnas tehnoloģiskais sasniegums ir iespēja to saražot masveidā milzīgos apjomos. Messenger-RNA jeb mRNA tehnoloģijas būtība un atšķirība no klasiskās vakcīnas, kurā ievada novājināta vīrusa paraugu, ir dramatiska. Šeit īpaši modificēta vīrusa RNS, nonākot cilvēka organismā, iedarbojas uz šūnām tādā veidā, ka tās to nolasa kā instrukcijas pašām izveidot vīrusa proteīnu. Tādā veidā tiek radītas vīrusa molekulas pašā organismā, bet tās neveido visu vīrusu kā tādu. Imūnsistēma tādā veidā tiek piemānīta un reaģē uz paša organisma izveidoto svešķermeni. Šī tehnoloģija rada ļoti daudzus jautājumus – ar ko tas atšķiras no saslimšanas ar šo vīrusu, vai organismā nesāksies auto imūnā reakcija un kādas sekas šāda ģenētiska šūnu modifikācija atstāj ilgtermiņā uz imūnsistēmu un cilvēka organismu. Tādu atbilžu nav.

Toties ir atbildes tajā, ar ko nodarbojas pats Pfizer. 2008. gadā kompānija tika pieķerta viltojot pētījumu rezultātus epilepsijas preparātam Neurontin, kas ļāva to tirgot dozās, kuras nebija atļautas ASV zāļu komisijā FDA. Bet tie pētījumi, kuri atklāja šādu dozu negatīvās sekas, tika kavēti, bloķēti un visādi slēpti.

Savukārt 2014. gadā Pfizer samaksāja 325 miljonus dolāru tiem apdrošinātājiem un veselības iestādēm, kuras tika piekrāptas šīs manipulācijas dēļ, reklamējot šīs zāles neatļautās dozās, jo tādi taču bija ‘oficiālie’ pētījumi. Turklāt pati kompānija tā arī nav atzinusi nekādu savu vainu notikušajā.

https://www.reuters.com/article/us-pfizer-neurontin-settlement-idUSKBN0ED1IS20140602

Par šo ir vērts padomāt, kā arī par vairākiem citiem jautājumiem. Kā var ticēt tam, kas reiz jau ir krāpies un maksājis sodu? Kā var ticēt tam, ka tie paši, kuri nemitīgi vaimanā par pasaules pārapdzīvotību, tagad tik ļoti vēlas visus vakcinēt, jo tas glābšot dzīvības?

Protams, ka šie jautājumi neinteresē varu – ir pilnīgi skaidrs, ka maskas bija tikai ziediņi, patiesā cīņa sāksies tagad. Šīs eksperimentālās vakcīnas jau tiek steidzami iepirktas daudzās valstīs, paralēli tiek gatavota likumdošana, kas ne tikai paredz to piespiedu ievadīšanu, bet arī aizliedz kaut ko negatīvu par tām runāt. Tas viss mūs gaida jau tuvākajā nākotnē.

Tāpēc mostieties paši un modiniet tos, kuri vēl ir spējīgi kaut ko saprast.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s