Baidermana spīdzināšanas tabula.

Lai izprastu to, kas šobrīd notiek pasaulē, ir jāsaprot tas, pēc kāda plāna rīkojas to valstu valdības vai to atsevišķi pārstāvji, kuri piedalās globālājā ‘korona’ operācijā. Esam jau izpētījuši, ka galvenais plāns šobrīd saucas Lielais Restarts jeb IV industriālā revolūcija, tam esmu veltījis divus lielus rakstus ar izvilkumiem no paša Klausa Švāba grāmatām, kuros viņš paskaidro to, kāda nākotne sagaida cilvēci saskaņā ar 1% elites nodomiem. Visi ir brīdināti, bet joprojām lielākā masa to nedzird un nesaprot.
Bet zem šī lielā plāna ir citi instrumenti, ko izmantot, lai sasniegtu vajadzīgos mērķus cilvēces pārveidošanā. Protams, ka tas ir kovidšovs un ārkārtas stāvokļi, jo kā atzīst pats Klauss, citādi nav iespējams apiet visu demokrātiju un cilvēktiesības, kā vien dziļas krīzes apstākļos, kad cilvēki paši to visu atmet – kovids ir lielisks instruments un tas arī šobrīd notiek.

Taču šoreiz aplūkosim vēl kādu interesantu dokumentu. Ir tāda organizācija kā Amnesty International – tā pēta to, kas notiek ar cilvēktiesībām dažādās pasaules valstīs, raksta ziņojumus par to. Jau 1975. gadā iznāca ziņojums, kurā tika apkopotas dažādas spīdzināšanas prakses dažādās pasaules valstīs, gan kara gūstekņu, gan ķīlnieku, gan arī mājās ieslodzīto cilvēku pieredzes un agresoru dažādie paņēmieni, kā salauzt un ietekmēt cilvēkus.

Bet 1994. gadā psiholoģijas profesors Alfreds Baidermans no tā izveidoja tabulu, kas angliski saucas Biderman’s chart of coercion. Spīdzināšanas paņēmienu saraksts, ja tā var teikt.
Un šeit paveras ļoti interesantas lietas. Kādas tad metodes parasti tiek izmantotas, lai salauztu un demoralizētu cilvēkus un piespiestu viņus pakļauties teroristu prasībām?

Click to access Bidermanschartofcoercion.pdf

Izolācija.

Atņem upurim visu sociālo atbalstu un iespējas pretoties. Iesloga viņu noteiktā teritorijā – tas var būt mājas apstākļos. Padara atkarīgu. Iespējama pilnīga vai daļēja izolācija vienatnē vai kādā grupā.

Uztveres monopolizācija.

Piespiež koncentrēties uz noteiktu saturu. Izslēdz visu informāciju, kas nesaskan ar prasībām. Soda par nepakļaušanos un pretestību. Iespējama fiziska izolācija, vienveidīga barība, vienveidīgs apgaismojums.

Pazemojums un degradācija.

Padara pretošanās sekas smagākas, kā esošais stāvoklis. Novešana līdz dzīvnieka stāvoklim. Personiskās higiēnas neiespējamība, privātuma atņemšana, dažādi soda veidi un pavēles.

Nogurdināšana.

Atslābina mentālo un fizisko spēju pretoties. Dzīve pusbadā, miega bads, pratināšana.
Draudi. Rada izmisumu un stresu. Demonstrē nepakļaušanās cenu. Draudi nogalināt, draudi attiecībā uz ģimeni.

Neregulāri atalgojumi.

Pozitīva motivācija pakļauties, solījumi, balva par daļēju pakļaušanos.

Nepārvarama spēka demonstrācija.

Parāda pretošanās bezjēdzīgumu, pilnīgu varu pār upuri un pilnīgu kontroli pār viņa seju (!)

Prasību uzstādīšana.

Izstrādā pakļaušanās ieradumu un noteikumu pieņemšanu.

Tagad salīdziniet to ar patreiz notiekošo pasaulē – lokdauni, karantīnas un varnešu retorika un Jums vajadzētu spēt ieraudzīt to, ka tas ir gluži 1-1 šīs tabulas realizācija dzīvē. Tas ļaus arī saprast, par ko tad viņi mūs uzskata un ko grib panākt. Profesors Baidermans – tas mūsu valodā arī skan gana ironiski un atbilstoši tēmai.

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s