CDC atzīst – maskas nepalīdz.

CDC – ASV slimību kontroles centrs septembrī publicēja savu pētījumu, kura rezultāti skaidri demonstrē to, ka maskas nav efektīvas kovid izplatībā, pat to cilvēku vidū, kuri tās nēsājuši regulāri.

Pētījums tikai veikts ASV jūlija mēnesī un tajā tika salīdzināti 154 cilvēki, kam tika veikts pozitīvs kovid tests ar 160 citiem tās pašas iestādes pacientiem, kuriem bija simptomi, bet negatīvs tests. Vairāk kā 70% no tiem, kuri izrādīja saslimšanas pazīmes, bija regulāri nēsājuši maskas.

14 dienas pirms slimības parādīšanās, 71% no pozitīvi testētiem un 74% no otras grupas ziņoja, ka cītīgi nēsājuši maskas publiskās vietās.

Papildus tam, vēl 14% no pozitīvi testētiem apgalvoja, ka viņi masku nēsājuši bieži – bet saslimuši tik un tā. Pētījums demonstrē, ka tikai nepilni 4% no saslimušajiem netika maskas nēsājuši vispār.

Tad ko mēs redzam? Par spīti tam, ka šie gandrīz 85% cilvēku ir centušies ievērot CDC instrukcijas vienmēr vai pēc iespējas bieži nēsāt maskas un ievērot pārējos norādījumus, tas neko nav mainījis.

Kaut arī pētījums pieļauj iespēju, ka daži no šiem cilvēkiem varētu būt saķēruši slimību tajos brīžos, kad ēduši vai dzēruši, tas arī atzīst, ka nav iespējams izvērtēt, vai tieši tādos brīžos varēja notikt infekcija.

Par spīti šim pārliecinošajam zinātniskajam pierādījumam par masku nelietderīgumu, daudzās valstīs joprojām notiek masku piespiedu uztiepšana, tagad arī pie mums, apgalvojot, ka tās palīdz samazināt vīrusa izplatību.

Taču kā mēs redzam, tas ir tikai politisks lēmums un šarlatānisms. Reālā vidē masku nēsāšana nekādā veidā nepalīdz pret vīrusu izplatību- tai skaitā arī pret gripas un parastiem vīrusiem, tāpēc arī nekad nav bijušas rekomendācijas tādas nēsāt gripas sezonas laikā.

https://thefederalist.com/2020/10/12/cdc-study-finds-overwhelming-majority-of-people-getting-coronavirus-wore-masks/

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s