Kā brāļi lietuvieši iztapībā saimniekam pat latviešus apsteidza.

Nekad nebūtu domājis, ka var pienākt brīdis, kad kaut kas mūsu valstī ir nedaudz labāk, kā Lietuvā. Līdz šim lietuvieši ar saviem labajiem ceļiem un tehniskām apskatēm reizi divos gados un citām lietām kaut kā izskatījās solīti priekšā. Taču šogad, skatoties, kā izskatās 1. septembris viņiem un kā mums, nācās atzīt, ka tie nelaimīgie bērni ar vergu maskām izskatās patiešām daudz sliktāk, nekā mūsējie. Taču tas nebūt nav vienīgais, kas notiek Lietuvā, kura nez kāpēc ir izdomājusi strauji pasliktināt dzīves apstākļus un apdzīt šajā ziņā pat Latviju – acīmredzami, uz to dota globālo saimnieku komanda. Turklāt ironiskākais tajā visā ir tas, ka Lietuva tik aktīvi iesaistās Baltkrievijas “demokratizācijā”, kur par kovidu stāsta anekdotes, bet paši savus pilsoņus pazemo un liek nēsāt uzpurņus pat skolās un visās publiskās vietās – pasaule, nu kur tu ej?

Ko raksta pašu lietuviešu neatkarīgie žurnālisti? Lūk, ko.

Jāatzīst, ka pēdējos gados Lietuvā notikušas daudzas labas lietas, diemžēl mums ir arī politiska vara, kura nav ieinteresēta savas valsts attīstībā. (Cik pazīstami).

Krievijas ārlietu ministrs Lavrovs diplomātiskā manierē nosodīja Lietuvas nedemokrātiskās metodes BLR ‘opozīcijas’ atbalstam.

“Mēs redzam centienus disbalansēt situāciju. Patiesībā neviens to neslēpj. Mūsu lietuviešu kaimiņi ir pārkāpuši visas saprāta robežas savās prasībās, ko tie izvirza. Un mums ir iemesls pieņemt, ka viņi strādā ar Svetlanu Tihonovsku caur tām pašām nedemokrātiskām metodēm, kas neizrāda nekādu cieņu BLR suverenitātei”

Atbildot uz Lavrova teikto, Lietuvas Ārlietu ministrs Linas Linkevičus paziņoja, ka Lietuvai neesot vēlmes iejaukties BLR lietās, bet tā palīdzēšot cilvēkiem, kurus apsūdzējusi Minskas vara.

Savukārt BLR Ārlietu ministrijas preses sekretārs Anatoly Glaz izteicās šādi: “ Mēs esam rūpīgi iepazinušies ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas paziņojumiem. Jebkurā gadījumā, tās ir mūsu kaimiņvalstis un to viedoklis mums ir svarīgs. Taču tas šo notikumu gaismā kļūst aizvien mazsvarīgāks. Nav skaidrs, kādā veidā šie Baltijas valstu soļi atbalstīs Baltkrievijas suverenitāti un neatkarību, par kuru tās tik daudz runājušas. Tie tikai parāda vēlmi atkārtot vecās kļūdas un iet pa apli, kas izraisa nožēlu. Jūs zināt, ka lielākā muļķība ir darīt to pašu, bet cerēt uz citu rezultātu. Mūsu valsts vēsture rāda, ka visi centieni uzlikt sankcijas Baltkrievijai rada to iniciētājiem tikai pretēju efektu. Mēs esam pilnīgi pārliecināti, ka arī šodienas Baltijas valstu lēmums nebūs izņēmums. Vēl vairāk, mēs esam paziņojuši, ka Baltkrievija pieņems attiecīgus mērus pret šiem iniciatoriem. Tas tiks izdarīts. Mēs pacietīgi gaidīsim, kad saprāts mūsu partneriem atgriezīsies viņu prātos un mēs esam pārliecināti, ka tas brīdis notiks ātrāk, nekā daži domā”

Taču Lietuvas politiķu skaļie paziņojumi ir centieni novērst uzmanību no valsts problēmām. Saskaņā ar Eurostat, bezdarba līmenis Lietuvā jūlijā bija viens no augstākajiem visa ES. Jaunu cilvēku vidū līdz 25 gadiem tas palielinājās no 11.3% līdz 23.1%, gada laikā, izraisot imigrācijas vilni uz UK un Norvēģiju. Daudzi no jaunajiem lietuviešiem, kuriem vajadzētu virzīt valsti uz priekšu, ir pilnīgi dezorientēti attīstības virzienā un pamet valsti bariem. Savā valstī viņi ir reģistrēti kā bezdarbnieki un tas ir viss, ko tur var iesākt. Tie, kas paliek, izrāda neapmierinātību par to, kā ar viņiem apietas.

Bet lietuviešu politiķi cer, ka jaunieši pametīs BLR un dosies uz Lietuvu – viņi dara visu iespējamo, lai to panāktu. Baltijas valstis ir uzlikušas sankcijas ieceļošanai Baltkrievu līderiem, ieskaitot pašu Lukašenko. Tāpat drīzumā tiks parakstīta vienošanās, kas apņemas bloķēt BLR atomenerģiju. Jāatzīmē, ka arī Latvija izrādīja solidaritāti Lietuvai šajā jautājumā. Tomēr tā atzina, ka, iespējams, tirgosies ar Krieviju, pieļaujot iespēju, ka Astravecas elektrība varēs ienākt caur RU. Kā atbildi BLR atsakās sūtīt kravas caur Klaipēdas ostu. Lukašenko izteicis cerību vienoties ar Krieviju par BLR kravu novirzīšanu uz tās ostām. Saskaņā ar dažādiem mediju aprēķiniem, BLR kompānijas nodrošina 1/3 Klaipēdas kapacitātes un šis tranzīts sastāda 2% no Lietuvas IKP. Ja BLR aptur tranzītu caur Klaipēdu, tad cietīs arī Lietuvas dzelzceļa kompānija un valsts budžets nesaņems līdz pat 30% nodokļu.

Acīmredzami, ka šīs nesaskaņas starp kaimiņvalstīm negatīvi ietekmē visas iesaistītās valstis, tas vājina to ekonomikas. Tad rodas loģisks jautājums – kam tas viss ir vajadzīgs, tautām, cilvēkiem, valstīm? Protams, ka ne – tas ir klasisks piemērs, kā notiek destruktīvās globālās politikas veidošana un ka Baltijas valstis ir tikai savu saimnieku vaukšķi, kuri metas izpildīt uzdevumu – sanaidoties ne tikai ar Krieviju, bet tagad arī Baltkrieviju un uzdevums šeit ir ļoti vienkāršs – viss tas liekas kopā globālās elites plānā samazināt iedzīvotāju dzīves līmeni daudzkārtīgi. Katrai teritorijai ir sava atslēga, kā to izdarīt, papildus globālajam kovidšovam.

Vienīgais, ko šo valstu pseido-elites nesaprot – par cītīgu kalpošanu saimniekam viņus neviens saulītē necels, pats Lukašenko savā centībā leģitimēties Rietumu saimnieku priekšā ir savārījis visu šo putru un tagad viņam uzbrūk tie, kuriem viņš tā centās pakalpot- kad mēs skatamies jēdzienu “Baltijas valstis” ģeopolitikā, tad mēs saprotam ASV demokrātu eliti – bet šīm vietējām pseido elitēm nekādi nepielec, ka tā vajadzīgā brīdī notiks ar viņiem visiem. Tikai ne visiem Krievija nodrošinās aizsardzību un iespēju pašiem tikt galā ar situāciju valstī, kā tas ir Baltkrievijā, par spīti Lukašenko riebeklībām, jo tautai tāpēc nav jācieš.

Lithuania blocks the development of its own economy

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s