Cukurberga locīšanās Kongresā.

Cukurberga locīšanās Kongresā.

Neliels, bet patīkams sīkums. Dažas dienas atpakaļ kārtējo reizi uz paklāja tika izsaukts FB barvedis cukurbergs. Tas notika saistībā ar cenzūras skandālu – divi žurnālisti pamanījās iefiltrēties kā darbinieki moderatoru komandā un sagādāja pierādījumus tam, kā notiek cenzūra, informācijas bloķēšana, demokrātu agendas bīdīšana un valsts prezidenta atbalstītāju noliegšana. Par to cukurbergu pratināja republikānis Matt Gaetz, bet sarunas transkriptu iztulkoju šeit.
Principā melošana Kongresam ir krimināls noziegums un var jau būt, ka kaut kad šīs lietas sāks kustēties un totalitārisma ieviesēji dabūs reālus sodus- mēs noteikti varam papildināt kolektīvo apziņu ar šādu nodomu.

Mats: Tieši tāpat, kā Google gadījumā, Facebook iekšējie ziņotāji ir ne tikai sagādājuši pierādījumus, ka Jūsu liecība nav bijusi patiesa, bet ir pat video, kurš apliecina to, ka Jūsu algotie satura moderatori nodarbojas ar konservatīvā satura ierobežošanu. Vai Jums ir pazīstamas Zach Mcellroy un Ryan Hartvig pieredzes? Tie ir cilvēki, kas piedalījās Facebook satura pārbaudēs. Kāda ir Jūsu atbilde uz šo ļoti pārliecinošo video un viņu liecībām, ka Jūsu piekoptā politika ierobežo un manipulē ar konservatīvo saturu?

Cukurbergs: Kongresmen, es kaut kur esmu pazīstams ar šiem jautājumiem, ko viņi ir pacēluši..kā es teicu, mēs cenšamies būt platforma visām idejām, mēs uzsākām šo projektu, lai dotu visiem iespēju runāt. Es noteikti nevēlos, ka mūsu platformas tiek vadītas kaut kādas ideoloģijas ietvaros un es vēlos, ka cilvēki var apspriest plašu jautājumu spektru. Kad cilvēki paceļ šos jautājumus, mēs skatamies, lai ikviens..amm, uzvedas saskaņā ar mūsu noteiktiem standartiem un ja šo cilvēku ziņojumi ir patiesība, tas nebūtu pieņemami mūsu darbībā..

Mats: Vai pēc šī video iznākšanas un pierādījumiem no Veritas projekta puses, Jūs esat veikuši izmeklēšanu šo ļoti korozīvo efektu atklāšanai pašā saknē savā platformā?

Cukurbergs: Kongresmen, man būs jāatgriežas pie jums vēlreiz par šīm detaļām, bet es zinu ka mums tur notiek apmācības un mēs noteikti izskatīsim visas sūdzības un mēs gribam pārliecināties, ka moderatoru komandas strādā atbilstoši kompānijas vērtībām, dodot visiem iespēju runāt, esot platformai visām idejām.

Mats: Mani  māc bažas par to, ka satura vērtēšana gan atbilst kompānijas vērtībām, bet šīs vērtības patiesībā nedod katram iespēju runāt – tās iestājas pret noteiktu saturu un kaut arī es atbalstu apmācības kā noderīgas nākotnes satura vērtēšanā, izskatās negodīgi no Jūsu puses pēc tam, kad iznākuši šie video ar pierādījumiem par konservatīvo uzskatu ierobežošanu, par prezidentu atbalstošo cilvēku marķēšanu un viņu satura nobīdīšanu, nākt pēc daudziem mēnešiem, kad tas viss bija ziņās un paziņot, ka Jūs atkal atgriezīsieties un esat veicis nelielas apmācības.

Mats: Izskatās, ka Jūs neuztverat šīs lietas un pierādījumus sevišķi nopietni, tāpēc es uzdošu jautājumu citā veidā, atgādinot Jūsu iepriekšējo liecību Enerģijas un Komercijas palātā, kur Jūs teicāt, ka šādas lietas nenotiek – vai Jūs vismaz esat gatavs atzīt, ka balstoties uz neapgāžamajiem pierādījumiem, Jūs neesat izmeklējis savu darbinieku iespējamās pilnaras un attiecīgo rīcību ierobežot konservatīvo saturu, uzskatus?

Cukurbergs: Kongresmen, mana iepriekšējā un šodienas liecība balstās uz mūsu kā kompānijas principiem un ko mēs cenšamies darīt –bet ja ir desmitiem tūkstoši darbinieku, tad viņi pieļauj kļūdas, dažiem ir savi mērķi un mūsu dabs ir vadīt kompāniju samazinot šīs kļūdas un mēs varam nodrošināt tās darbības atbilstošas šiem principiem.

Mats: Kad Jūs atlaižat cilvēkus viņu politisko uzskatu dēļ, vai Jūs domājat, tas ietekmē šo kultūru un vai tas dod varu dažiem moderatoriem attiekties pret cilvēkiem tāpat, atbilstoši viņu politiskajiem uzskatiem?

Cukurbergs: Kongresmen, es nezinu, par ko Jūs runājat, es nezinu nevienu gadījumu, kur mēs kādu atlaistu viņa politisko uzskatu dēļ un tas nebūtu pieņemami, ja mēs tā darītu..

Mats: Kāpēc tad Jūs atlaidāt Palmeru? (Runa ir par 2018. gadā atlaisto FB augsta līmeņa darbinieku Lakiju Palmeru, kuru, iespējams, atlaida par ziedojumu Trampa kustībai)

https://www.cnbc.com/2019/05/22/oculus-co-founder-i-got-fired-from-facebook-for-no-reason-at-all.html

Cukurbergs: Kongresmen, es neesmu dross, vai ir atbilstoši publiski ieslīgt specifiskā personāldaļas jautājumā..

Mats: Es varētu Jums pateikt, man ir tikai 10 sekundes, bet Nda ( “Non-Disclosure Agreement” – neizpaužamais līgums) starp Jums un Palmeru neļauj viņiem runāt ne ar vienu, kā tikai valdības oficiālajiem pārstāviem – un es esmu oficiālais pārstāvis. Es esmu redzējis īsziņas, kur Jūs specifiski esat licis Lakijam izteikt ziņojumus attiecībā uz viņa politiskajiem uzskatiem par labu Jūsu kompānijai un es domāju, ka abās šajās lietās – satura vērtēšanā un šodienas liecībā attiecībā uz Palmeru un citiem atlaistiem par viņu politiskiem uzskatiem ir ļoti nopietns jautājums, vai Jūsu teiktais ir patiess un vai tā ir melošana Kongresa priekšā.

Tā, lūk, locās glumais zutis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s