Pizza Hut nedienas un Gorbačovs.

Amerikas lielākā Pizza Hut picērijas franšīze NPC International ir iesniegusi dokumentus bankrota procedūras uzsākšanai. Šai kompānija piederēja 1227 Pizza Hut un 393 Wendy’s burgeru restorāni visās ASV. Finansiālās problēmas šai kompānijai sākās jau pirms kovidšova – šī gada janvārī tā nespēja samaksāt procentu likmes saviem 800 miljoniem dolāru parādiem. Jau tad sākās sarunas par iespējamo bankrotu. Kovidšovs šo procesu ievērojami paātrināja – pieaugot izejvielu un darbaspēka izmaksām, šobrīd kompānijas parāds sastāda jau veselu miljardu dolāru. Līdzīgas problēmas šobrīd piedzīvo arī vairākas citas šī zīmola franšīzes turētājkompānijas. 

Kāpēc es par to rakstu? Pats par sevi šis nebūtu nekāds īpaši svarīgs notikums, kam īpaši interesē kaut kādas amerikāņu picas un burgeri. Bet šeit ir zināma likteņa ironija un simbolisms. Daudzi atceras, kas bija un ko izdarīja pēdējais PSRS līderis Gorbačovs – es viņu uzskatu par vienu no dižākajiem nodevējiem planētas vēsturē – ar savu perestroiku un pakalpošanu Rietumiem tika pilnībā sagrauta valsts un miljoni cilvēku iedzīti izmisumā un nabadzībā – tam sekojošais Jeļcina periods un ‘svētie 90tie’ gandrīz noveda arī Krieviju līdz pilnīgam sabrukumam, izpārdošanai un sadalīšanai ASV paklausīgās vasaļvalstiņās. Un tomēr tas nenotika, pateicoties patreizējam KF prezidentam.

Bet kāds sakars tam ar Pizza Hut? Pēc veiksmīgas PSRS sagrāves Gorbačovs 1997. gadā piedalījās tieši šis picas zīmola reklāmas rullītī – ar to pašu parādot visu liberāļu, nodevēju un 5tās kolonnas karjeras augstāko punktu un sasniegumu- iespēju reklamēt amerikāņu picu. Kāda tur pasaules lielākā un varenākā valsts, kāda atbildība par simtiem miljonu pilsoņu -visu var sagraut, izpārdot un likvidēt -bet lūk, reklamēt saimnieku picu- tas ir grandiozi. Ar tādu domu viņi visi arī dzīvo, gaidot savu iespēju sasniegt tādus pašus karjeras apvāršņus, kā šis te “perestroikists”

Nu lūk-  simbolisms ir kā reizi šajā apstāklī- savulaik šis nelietis iedzina bankrotā un sagrāva valsti, bet KF tikko ieviesa grozījumus konstitūcijā, lai sāktu iziet no koloniālā statusa un īstenot savas intereses un tagad bankroti sākuši piemeklēt pašu saimnieku un reklamētās picas zīmolu. Kaut kā jau tas bumerangs pie metēja tomēr atgriežas :)   Rietumi saņem savu PSRS tautām atnesto ‘brīvību’ pilnā mērā – zilie, melnie un trešais dzimums tur demokratizē viņus pēc pilnas programmas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s