Globālais restarts, ko tas nozīmē?

Pēdējā laikā diezgan bieži parādās šāds jēdziens. Kas tiek restartēts?

Ja skatamies no pavisam globāla skatu punkta, tad kovidšovs pilda sekojošas funkcijas- valstu noslēgšanu, daļēju ražošanas atgriezšanu tajās, ekonomikas burbuļa nolaišanu, globālās imigrācijas/tūrisma apturēšanu un ikdienas preču/pakalpojumu patēriņa samazināšanu vairākkārt.

Kāpēc tas ir vajadzīgs? Lai to saprastu, jāpaskatās 20 gs vēsture no globālās pārvaldes viedokļa. Kas notika pēc II pasaules kara? Izveidojās divi pretpoli – kapitālistiskie Rietumi un sociālistisko valstu nometne. Starp tām sākās aukstais karš. Ir jāsaprot, ka nosacīti pārtikušie Rietumi, sociālās garantijas, mājsaimniecību labklājība visu šo laiku ir bijusi tikai bildīte aukstā kara propagandai- Rietumos kapitālisti vienkārši bija spiesti ieviest visu to, uz ko gāja PSRS- pensijas, apmaksātus atvaļinājumus, 8 stundu darba dienu un daudzas citas lietas, kā arī nodrošināt augstāku vidējo labklājības līmeni, tāpēc ka to prasīja tā laika apstākļi un PSRS esamība.

Kā citādi uzvarēt aukstajā karā, ja ne parādīt PSRS kā atpalikušāku, kaut gan tieši PSRS nodevīgās nomenklatūras dēļ tā ar saviem resursiem apgādāja Rietumu pasauli un nodrošināja tās labklājību – atsakoties ieviest rubli kā planētas galveno valūtu, kad 1970. gadā sabruka dolārs un to atvienoja no zelta, PSRS līderi skaidri nodemonstrēja savu padevību Rietumiem, nodrošināja dolāra izdzīvošanu un tad sākās arī iekšējie valsts sagrāves procesi.

Visa šī Rietumu labklājība pastāvēja ne jau tāpēc, ka tas būtu reāls sasniegums, ko kapitālisms spēj nodrošināt- Pax Americana pēc būtības nozīmē to, ka 5% planētas iedzīvotāju patērē 50% planētas resursu, bet saražo 40% planētas atkritumu. Tas ir amerikāņu sapnis. Visas fabrikas grūžam uz Ķīnu un trešās pasaules valstīm, tur lētais vergu darbaspēks visu ražo, bet mēs te atpūšamies, mums netīros darbus dara migranti, mēs tikai krājam bagātības un dzīvojam cepuri kuldami. Kādu laiku tā bija.

Taču ikvienam saprātīgam cilvēkam ir skaidrs, ka tā dzīvot nevar ilgstoši un izlaupīt visu pārējo planētu un resursus arī nevar bezgalīgi – lētais tūrisms visā pasaulē ir radījis arī kolosālu piesārņojumu. PSRS vairs nav, kapitālistiem nav vajadzīga arī Rietumu labklājības ilūzija. Nav vajadzīgs vidusslānis, jo īstais kapitālisms ir saujiņa superbagāto un atlikušie ir nabagi. To visu labi saprot arī globālā elite un pavisam planētu piecūkot viņi nevēlas, jo tomēr pašiem arī te ir jādzīvo.

Tieši tāpēc šobrīd ir iedarbināti attiecīgi demontāžas procesi. Tiek apturēts starptautiskais tūrisms un līdz ar to globālā migrācija – varat pilnībā aizmirst par kaut kādu vīrusu un padomāt pavisam citās kategorijās – šobrīd daudzām lētajām aviokompānijām draud bankrots, bet lielajām distancēšanās dēļ var tikt aizpildīta tikai labi ja 1/3 vietu – tas nozīmē pamatīgu biļešu cenu sadārdzinājumu.

Bet tas savukārt nozīmē to, ka nekāds lētais darba spēks vairs nevarēs braukāt apkārt – gan biļešu cenu dēļ, gan attiecīgo valstu imigrācijas politikas izmaiņu dēļ -nav vairs viņi nekur vajadzīgi.
Paralēli tam, arī tūrisms atkal kļūst tikai bagāto privilēģija – tā, kā tas bija 60-70 tajos turpat Rietumos. Tagad visiem jāsēž mājās, savās valstīs un apkārt nav jābraukā.

Tieši tāpat nepieciešams atgriezt ražošanu tajā pašā līmenī, kur tā bija pirms gadiem 30-40 – tam ir nepieciešams apturēt fosilo kurināmo, pārtraukt ražot vienreizējā patēriņa preces Ķīnā un atjaunot katrā valstī kaut kādas savas ražotnes – tā, lai preču ir maz un katrs pirkums ir kā notikums- to principā arī paredz ANO agenda 2030, tam tika iedarbināta Tunberga ar savu ekofašismu, tas slēpjas zem pārapdzīvotības mīta un tam kalpo arī kovidšovs. Ir jāsamazina patēriņa un komforta līmenis, iedzīvotāju skaits un tieši to arī nozīmē tā sauktais planetārais restarts. Tam visam kalpo arī dzimstības kontrole, genderisms, sabiedrības dresūra un visi pārējie populācijas regulācijas veidi.

Protams, šādi procesi ir pietiekoši lēni, ilgstoši un grūti darbināmi, bet globālistiem laika ierobežojuma nav. Un tagad izejot no šīs sapratnes, var arī diezgan vienkārši prognozēt to, kur tad būs nākamie ‘kovida’ uzliesmojumi un karantīnas – tur, kur valstis netiks galā ar šiem uzdevumiem, kur vajadzēs dzēst tūrismu, protestus, migrāciju un ieslēgt valsti savā nodabā, tur arī būs jums ‘vīruss’ un karantīnas, slēgtas robežas un visi pārējie šova elementi.

Lūk, Ķīnā ‘otrais vilnis’ – bet kas notiek Honkongā? Tur atsākās protesti pret tās faktisko iekļaušanu Ķīnas jurisdikcijā un pašā Ķīnā ir spēki, kas organizē apvērsumu pret varu – ja labi paskatās, tad var redzēt interesantu lietu – Ķīnas policisti iezīmē ar peintbola šautenēm tos, kuri pūlī organizē šos protestus – lai pēc tam tos var atrast un ‘parunāt’ – tam arī nepieciešamas visas tās karantīnas, lai visā valstī atrastu šos specdienestu pārstāvjus, pārtrauktu sadarbību starp tiem – tādu uzdevumu pilda ‘otrais vilnis’ šobrīd.

Bet kas tad Amerikā? Tagad taču kļūst skaidrs, ko nozīmē sauklis “Padarīsim Ameriku atkal varenu’? Ar to viss arī sākās, ASV demontāža no globālās lielvaras uz parastu valsti, sienas būvēšana uz Meksikas robežas – tur process ir daudz sarežģītāks, jo tam pretojas vietējās elites, kuras pieradušas pie kundzības visā pasaulē un pie tā, ka visi tām klausa. Tapēc tur notiek pretreakcija melno vandālisma formā.

Bet tādai valstij kā mūsējā tas principā varētu būt pat pozitīvi, ja vien atrastos saprātīgi ļaudis, kuri saprastu kaut ko no globālās politikas un izmantotu šo iespēju stiprināt nacionālu valsti, nodarbināt vietējos savā valstī un atjaunot kaut kādu savu ražošanu un vismaz daļēju suverenitāti – mums šī globalizācija iepriekšējā variantā ir nesusi tikai postu, verga statusu Pax Americana pasaulē, tautas dzīvā spēka izmiršanu un nepārtrauktu etniskā naida kurināšanu. Tagad, kad visiem būs jādzīvo zem viena jumta un jāsadarbojas, ir laiks visu to izbeigt.

Ir tikai jānomaina vietējās elites, kuras vēl joprojām vēlas dzīvot pasaulē, kur tās komandē amerikāņu saimnieks.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s