ASV prezidents pret soctīkliem.

ASV prezidents ir parakstījis pavēli ierobežot sociālo tīklu patvaļu. Tas notika pēc tam, kad Twitter atļāvās ‘rečekot’ paša ASV prezidenta izteikumus un nodēvēt tos par melīgiem, bloķējot vienu no tiem.

To, ko pateica prezidents šai sakarā, mēs jau daudzi zinam un esam piedzīvojuši – ne vien lielās mediju kompānijas ir ‘fake news’ – par tādām tās Tramps arī visu laiku sauc -bet arī sociālās platformas jau sen ir nevis vienkārši neitrālas vietnes dažādu viedokļu un informācijas apmaiņai, bet gan satura redaktori un sava viedokļa uzspiedēji.

Tās var bloķēt jebkuru viedokli, nobloķēt jebkuru kontu, kas neskaitāmas reizes ir noticis, ja tas neatbilst viņu pašu uzskatiem. Tas ir tiešs uzbrukums vārda brīvībai un demokrātijai.
Tieši ar to nodarbojas arī vietējie rečekisti, karinot savas birkas pie rakstiem, kuri nesaskan ar viņu saimnieku doktrīnu.

Un līdz šim par tādām darbībām tām nedraudēja nekāds sods. Jo saskaņā ar līdzšinējo likumdošanu sociālie tīkli skaitās neitrālas platformas. Taču par cik tie ir uzņēmušies publicistu un satura ietekmētāju lomu, tad šī imunitāte uz tiem vairs neattiecas. Šī pavēle noņem tādu imunitāti. Tagad tie tiek padarīti atbildīgi par tajos publicēto saturu. Tāpat tur tiek pārskatīts nodokļu maksātāju finansējums tām platformām, kuras ierobežo vārda brīvību. Tagad tiem nāksies ubagot tāpat kā Rebaltikai, lūdzot ziedojumus🙂 Atliek tikai Sorosa un Bila finansējums.

Protams, tas viss vēl ir jāiestrādā likumdošanā un tam visam ir pretestība no soctīklu īpašniekiem, taču tas ir vismaz kaut kāds solītis pareizajā virzienā- lai nākamreiz šie sava viedokļa uzspiedēji padomā divreiz.
https://www.whitehouse.gov/…/executive-order-preventing-on…/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s