Svina akumulatoru pārstrādes rūpnīca Kalnciemā.

Ne jau tikai plašajā pasaulē kovidšova aizsegā notiek visādas afēras un vajadzīgo projektu īstenošana. Tas pats notiek arī pie mums. Tā jau 2012. gadā kompānija Eco Lead plānoja uzbūvēt Kalnciemā svina pārstrādes rūpnīcu, vietējā Dome 2015. gadā tam deva atļauju, iedzīvotāju prasību tiesā Jelgavas administratīvā tiesa noraidīja, tas lēmums tika pārsūdzēts Augstākajā tiesā, kura atkal noraidīja iedzīvotāju prasības, vienlaicīgi gan atzīmējot, ka tā nav galīga atļauja rūpnīcu būvēt. Ir iesniegta prasība arī Tiesībsargam par to, kā Dome varēja izsniegt būvatļauju vēl pirms tiesas sprieduma un apkārtējās vides novērtējuma. Process, cik var saprast, vēl nav līdz galam pabeigts un cīņa turpinās.

Neskatoties uz to, rūpnīcas iekārtošana notiek pilnā sparā un tā varētu sākt savu darbu jau šogad rudenī.
https://www.lsm.lv/…/strids-tiesa-vel-nav-gala-bet-akumula…/

Un ko tas īsti nozīmē? Svina pārstrāde ir ļoti toksiska. Paredzētie apjomi ir 15.000 tonnas akumulatoru gadā – Latvijā var savākt 2/3 no tāda apjoma, bet pārējais tiks importēts no citām valstīm – no Zviedrijas, piemēram. Zviedri ir vispār ļoti gudra tauta – viņu bankas izsūc mūsu tautsaimniecību, viņi izcērt mūsu mežus un arī savu indīgo svina pārstrādi uzticēs mums.

Un ko tas nozīmē mums? Rūpnīcas riska novērtējuma autori norāda, ka rūpnīcas darbības rezultātā gaisā tiek emitētas 64,869 tonnas sēra dioksīda gadā. Tas ir ļoti toksisks savienojums, kas izsauc elpceļu bojājumus – iesnas, klepu, kakla kairinājumu, hroniski iedarbojoties, var izsaukt astmu. Vai tas netgādina kovida simptomus🙄? Tur darbosies arī vairāki ķīmiskie reaktori.
https://www.zz.lv/…/kalnciema-runajot-ar-lietoto-akumulator…

Kaut kā interesanti viss sakrīt – rudenī būšot kovida otrais vilnis. Tāpat, kā Ķīnā un Itāļijā plaušu problēmas gaisa piesārņojuma dēļ varēja mierīgi novelt uz vīrusu, tā varēs arī šo. Tās taču esot inovācijas, 40 darba vietas un viss ir pilnīgi droši.

Bet turpat blakus ir Ķemeru nacionālais parks, Lielupe dažu simtu metru attālumā- tepat ir Rīga. Toskisko un ķimikāliju noplūdes risks ir pietiekoši liels, nerunājot par standarta gaisa pierārņojumu, kas būs regulārs. Tādā stresā un indīgos dūmos tagad būs jādzīvo visiem apkārtējiem, jo nauda jau nesmird. Augsnes un gruntsūdeņu indēšana ar ķimikālijām, atmosfēras piesārņojums un viss pārējais nav būtiski.

Tagad šo projektu var mierīgi realizēt līdz galam- par to nekādu ziņu nekur nav, visur vīruss vien- tikmēr EcoLead jau pagājušā gada vasarā izsludināja iepirkumu konkursu uz iekārtām. Cita starpā ar Eiropas piesaistītiem līdzekļiem un visai cinisku lozungu – ieguldījums Tavā nākotnē.

Izmantojot kovidšova aizsegu, apspriešana par A kategorijas atļaujas izsniegšanu piesārņojošas darbības veikšanai tika veikta attālināti, neklātienē no 11-15 maijam un priekšlikumi nogaidīt un izziņot atklātu sanāksmi klātienē tika noraidīti, pamatojoties uz 12.03 lēmumu par ‘ārkārtas situāciju’ – ne jau tikai to Saeimas attālināto sēdi 26.05 rīkos, par kuru tagad daudzi runā kā par valsts apvērsumu un aicina iet un stāvēt pie Saeimas, bet arī šis pasākums tika darīts tieši tāpat un tikai līdz 30.05.20 vēl ir iespējams iesniegt kaut kādas pretenzijas.
https://environment.lv/…/sia-ecolead-atlaujas-iesnieguma-sa…

Kamēr cilvēki bezjēdzīgi tupēs pie Saeimas un bļaustīsies vai apspriedīs šo tēmu soctīklos, tikmēr tiek pieņemti lēmumi, kas atstās tiešu iespaidu uz veselību, dabu un nākotni. Un tā tas notiek vienmēr. Nekur nav informācijas par patiesi būtiskām lietām – Saeimas apspriešana un to ampelmaņu skandāli ne tuvu nestāv šīs mahinācijas ietekmei uz cilvēkiem. Par to nerakstīja neviens medijs un nekāda iespēja cilvēkiem par to uzzināt nebija- izņemot tos, kurus tas skar tiešā veidā un kuri ar to centās cīnīties.

Mums nav vajadzīgi mediji, kuri katru dienu vaimanā par kovidu, Krievijas ”agresiju’ un valdības zagšanu – ir vajadzīgi mediji, kas laicīgi informē cilvēkus par šādām lietām, kas atstāj sekas uz viņu nākotni un dod iespējas organizēt tam pretestību.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s