Zaļās enerģijas afēra.

Mazliet atkāpjoties no kovidšova tēmas, jāatgādina, ka pasaulē nav atceltas arī citas, vēl bīstamākas afēras un darbības, kuras ved pie planetāra mēroga katastrofas. Un runa ir par tā saukto ‘zaļo enerģiju’

Šī dokumentālā filma ir tieši par to. Tajā visai labi pastāstīts tas, kāpēc tā ir afēra. Sākot ar attiecīgo ‘zaļo’ organizāciju veiktiem pasākumiem un koncertiem, kur propagandē zaļo enerģiju, bet kas tiek darbināti ar dīzeļa ģeneratoriem, līdz triljoniem vērtām investīcijām planētas mežu iznīcināšanā, maldinot sabiedrību par to, ka masveida koku izciršana un dedzināšana ir ‘zaļā atjaunojamā enerģija’ – kaut arī tehniski tas tā ir, bet nocirsto mežu vietā kaut kas ataugs labi ja pēc gadiem 100, tik ļoti tur viss ir izpostīts.
https://www.youtube.com/watch?v=Zk11vI-7czE&t=71s

Tāpat ir parādīta izslavēto saules paneļu un vēja rotoru neefektivitāte. Pirmkārt, lai to visu ražotu, tik un tā ir jādarbina ierastās ogļu raktuves, paralēli tam jāiegūst arī īpašais kvarcs, kurš atkal jāsakausē kopā ar oglēm rūpnieciskā procesā, lai ražotu šos paneļus – to visu darbina tās pašas ogļu vai gāzes elektrostatcijas. Otrkārt, ir jāiegūst daudzi citi izrakteņi – litijs, neodīms, kobalts, dažādi polimēri, kas viss nodara postu apkārtējai videi.

Viss šis process patērē milzīgu daudzumu enerģijas un fosilo kurināmo. Gala rezultātā tiek patērēts daudz vairāk fosilo kurināmo, kā tad, ja vienkārši atmestu šo muļķošanos – nekādā veidā šīs ‘zaļās enerģijas’ nespēj aizvietot fosilo. Arī Teslas GigaFactory ir pieslēgta pie vietējā elektrotīkla. Visām tuksnešos izvietotajām Saules spēkstacijām tik un tā vajag ogles, lai tās vispār iedarbinātu.

To darbības resurss ir tikai 15-20 gadi un šai laikā tie pat neatsver ieguldītās fosilās enerģijas apjomus, kas jāiztērē, lai tos saražotu un uzstādītu.

Neskatoties uz to, šajā afērā tiek investēti miljardi un daudzas kompānijas stāsta par to, kā tās esot pārgājušas uz ražojumiem, kuri izmanto 100% atjaunojamo enerģiju- nekas no tā neatbilst patiesībai.

Gan ASV, gan citur pasaulē strauji vairojas tā sauktās ‘biomasas’ elektro stacijas, kas nozīmē vienkārši totālu mežu iznīcināšanu. Un atkal tajā piedalās miljardieri, ‘filantropi’ – tie paši, kas vēloties samazināt CO2. Tai pašā laikā tiek izcirstas planētas dzīvās plaušas, kuras šo CO2 absorbē.

Un protams, koki traucē 5G tīklam. Tāpēc tos izcērt visās pilsētās, taču ar to ir par maz – zem ‘zaļās enerģijas’ lozunga jāiznīdē arī tropiskie lietus meži, kuri jau tā ir noplicināti palmu eļļas ražošanas vajadzībām.

Tā kā ‘labie onkuļi’ vienmēr ved planētu tikai uz destrukciju un nekādas ‘zaļās enerģijas’ nav – tas ir vēl viena planetāra mēroga afēra, tāda pati, kā šis te vīruss.

Un lielākais absurds ir iegādāties elektro auto, bet uzlādēt to no ogļu elektro stacijas ražotās elektrības – taču daudzi pašapmierinātie ‘planētas glābēji’ pat nesaprot, kā tiek piemuļķoti un patiesībā piedalās planētas iznīcināšanā, lepjoties ar savu dalību jaunajā ‘trendā’. Jo kā parasti, neviens jau nepastāsta visu bildi, tikai izbīda priekšplānā kārtējo ilūziju.

Un pie mums taču arī cenšas veidot šos bezjēdzīgos vēja parkus, kur tiek izmantoti indīgie neodīma magnēti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s