Planetārā daktera Tedrosa noziegumi pret cilvēci.

Iepazīsimies ar vēl vienu planetāra mēroga noziedznieku. Par Bilu daudziem viss ir skaidrs, bet kas ir PVO vadītājs Tedross? Kā notiek sadarbība starp šiem noziedzniekiem un kādā veidā cilvēku veselību cenšas kontrolēt organizēts noziedzīgs grupējums?

Tedros Adhanom Ghebreyesus, būdams pirmais PVO direktors bez ārsta izglītības, vienlaicīgi ir ar interesantu politisko pagātni. Viņa publiskajā CV minēts Etiopijas veselības ministra amats 2002-2012.

Paralēli tam Tedross ir arī Tigray People’s Liberation Front biedrs. TPLF- tigrajiešu Tautas atbrīvošanas fronte. Tā ir viena no etniskajām grupām Z-Āgrikā un Etiopijā. Tā tika izveidota kā komunistu revolucionārā partija un nonāca pie varas 1991. gadā, tā vadīja partizānu kustību pret Mengistu diktatūru un formēja koalīciju ar divām citām nacionāl-etniskajām partijām pēc Mengistu izsūtīšanas.

Pamazām TPLF ieguva aizvien lielāku teikšanu pār abām šīm partijām. Lielākā daļa militāro ģenerāļu un atslēgas amati valdībā ir no tigrajiešiem, ieskaitot premjerministru, kurš valdīja 21 gadu līdz savai nāvei. Bet Tigray ir tikai 6% Etiopijas iedzīvotāji –viena no lielākajām etniskajām grupām tur ir Amhara, no tās lielāko tiesu sastāvēja Mengistu režīms.

Mengistu valdīšanas laikā pret Amhara izveidojās ne visai patīkama attieksme no citām etniskajām grupām. Pats Tedross ir no Tigray un viņš bija šīs partijas viens no atslēgas biedriem. Bet šī pati TPLF savā 1968. gada manifesttā pasludināja Amhara cilvēkus par saviem mūžīgajiem ienaidniekiem.
https://www.zehabesha.com/tplf-manifesto-amhara-was-labele…/

Un te ir runa par totālu genocīdu no TPLF puses pret šiem cilvēkiem. Tie ir miljoni nogalināto etiopiešu uz etniskā naida pamata – tas ir vairāk kā II pasaules karā pieraksta nacistiem- bet vai par šo genocīdu jūs kaut ko esat dzirdējuši?
Un cik tad nopietna loma bija Tedrosam šajā partijā? Pašas Tigray partijas vēstnesī viņš vēl tagad atrodas 6tajā vietā ietekmīgāko politbiroja locekļu sarakstā.
http://www.tigraionline.com/cctplf.html

TPLF tika minēta kā teroristu organizācija ASV valdības sarakstos 1990tajos un tā joprojām ir tāda Globālās Terora Datubāzes sarakstā, jo tā joprojām veic bruņotus uzbrukumus lauku apvidos.
https://www.start.umd.edu/gtd/search/Results.aspx…

Amhara cilvēki ir sistemātiski ziņojuši par diskrimināciju un šīs valdības represijām. Humans Rights Watch organizācija 2010. gadā nāca klajā ar ziņojumu par to, kā vietējiem Amhara ciematiem tiek atņemta palīdzība ēdiena un augsnes bagātinātāja veidā viņu nesaskaņu ar valdošo partiju dēļ. Tajā skaitā arī neatliekamās medicīniskās palīdzības atteikšana no medicīnas ministrijas darbinieku puses –tieši tās ministrijas, kuru tolaik vadīja pats Tedross.
https://www.hrw.org/…/ethiopia-donor-aid-supports-repression

The Amhara People’s Union- Vašingtonā bāzētā aktīvistu grupa ir izvirzījusi daudzas citas apsūdzības pret TPLF vadīto valdību, par to, ka dzimstības rādītāji tajā reģionā ir daudz zemāki, kā citos un par to, ka 2 miljoni šo cilvēku ir vienkārši pazuduši no populācijas statistikas. Tās ir konkrētas apsūdzības pašam Tedrosam par genocīdu un noziegumiem pret cilvēci.
https://ecadforum.com/…/APU_opposes_candidacy_of_Dr_TAG.pdf…

Tas, protams, ne tuvu nav viss – paralēli atteikumam sniegt neatliekamo palīdzību politiskajiem oponentiem, Tedrosa ministrēšanas laikā režīms tika apsūdzēts arī epidēmiju slēpšanā. 2006. gadā reģionā notika holeras uzliesmojums, bet kad tas sasniedza Etiopiju, valdība to vienkārši nosauca citā vārdā, par akūto caureju – Acute Watery Diarrhoea (AWD). Arī starptautiskās organizācijas tika spiestas to nesaukt īstajā vārdā un neatklāt īsto inficēto daudzumu.
https://www.washingtonpost.com/…/ethiopias-candidate-for-t…/

1980tajos Etiopijā sākās nāvējošs bads, kas šo valsti padarīja par attiecīgu simbolu šādai nelaimei. Taču tas nepavisam nav palicis pagātnē. Pati PVO starp saviem slavinošajiem ziņojumiem par to, cik labi veicas Etiopijas veselības sektoram, ir spiesta atzīt, ka 2016. gadā 8.6 miljoni cilvēki ir atkarīgi no palīdzības ēdiena veidā un situācija nav uzlabojusies pēdējos 4 gadus.

Tas nozīmē, ka Tedrosa spožās ministra karjeras beigās 8% Etiopijas joprojām bija atkarīgi no ārvalstu palīdzības.
Bet Tedrosu tas vairs nevarēja uztraukt, jo viņa karjera strauji virzījās uz augšu. 2012. gadā viņš kļuva par ārlietu ministru tam sekoja valdības oponentu un žurnālistu apspiešana un centieni atgriezt sodīšanai valstī tos, kuri bija devušies trimdā uz Jemenu. Abas valstis uzsāka sarunas par šo disidentu atgriezšanu un tam sekojošu iemešanu Etiopijas cietumos. Sarunas vadīja pats Tedross.
https://ecadforum.com/…/tedros-adhanom-played-a-key-role-i…/

2016. gadā Etiopijā risinājās masu protesti – valdība pirms dažiem gadiem nāca klajā ar plānu atņemt 2500 km2 teritorijas un piespiedus pārvietot ap 15000 vietējo cilvēku Oromia reģionā. To valdība sauca par labu plānu, tā kā tur neesot infrastruktūras tik un tā. Taču vietējie šo laipnību nenovērtēja un sākās masu protesti.

Policija atbildēja ar asaru gāzi, bet vēlāk ar masu apšaušanu. Saskaņā ar Humans Right Watch datiem, tika nogalināti ap 500 cilvēki, arestēti ap 70.000 un desmitiem opozīcijas žurnālistu atkal bija spiesti atstāt valsti. Pats Tedross nonāca konfliktā ar šo organizāciju pēc tās ziņojuma, sākumā apgalvojot, ka skaitļi ir pilnīgi pārspīlēti un ka policija vispār neesot bijusi bruņota.
https://www.hrw.org/…/2016/11/04/open-letter-government-eth…

Lūk arī video ar policijas klātbūtni un brutālo rīcību protestu apspiešanas laikā. Taču Tedross cenšas iestāstīt, ka Etiopijas vara ir mierīgi aprunājusies ar protestantiem un viss ir nokārtots.
https://www.youtube.com/watch?v=2k8XE4GY4a4

Tādi sasniegumi karjerā ļauj tikt nominētam par PVO direktoru un iegūt šo amatu. Ne vien tas –līdzi gribējās paņemt arī attiecīgus kadrus. Tā pirmais darbs jaunajā amatā viņam bija nominēt par labās gribas vēstnieku PVO Robertu Mugabe –šis cilvēks 80tajos deva pavēli nogalināt 20.000 cilvēkus Zimbabvē. Pēc tam gan spiediena dēļ šo ‘labā vēstnieka’ kandidatūru nācās atsaukt.
https://www.theguardian.com/…/mugabe-zimbabwe-gukurahundi-m…

Tas, kapēc Tedross tā slavē Ķīnu un tās modeli, acīmredzami ir saistīts ar Etiopijas brutālo pārvaldi, kas ir daudz kur identiska Ķīnai, tikai ne tik tehnokrātiska. Arī tur ir vienas partijas dzelžaina vara pār visu. Etiopija ir vienā no pēdējām vietām pasaulē cilvēktiesību ievērošanas ziņā.
Kopš 1991. gada tur ir vienas partijas valdība un tā regulāri saņem 100% balsis🙂

Kā tad varēja notikt, ka šāds cilvēks kļuva par PVO direktoru? PVO ir iesaistīta vienā skandālā aiz otra –bet kopš 1990tajos tā pievērsās korporatīvajam sektoram pēc papildus finansējuma, tās budžetu par 80% veido tieši lielo kompāniju iemaksas.

Un šeit jau parādās korupcija un lobiji planetārā mērogā. Tas ir pilnīgs interešu konflikts starp cilvēku veselību un lielo kompāniju peļņu un imidžu. Tas viss noved pie tādām lietām kā atviegloti patentu noteikumi jaunu zāļu izstrādei Indijā un to likumu bloķēšana, kas paredzēja atvieglot piekļuvi HIV terapijai Dienvidāfrikā kā piemēri.

2016. gadā tika atklāts, ka PVO izlietojusi 200 miljonus dolāru ceļojumu izdevumos saviem darbiniekiem, neskaitot tos, kurus tiem apmaksā valsts, kas tos uzaicina.
https://apnews.com/…/AP-Exclusive:-Health-agency-spends-mor…

Un te mēs nonākam pie otra planetārā noziedznieka. Tieši Bila un Melindas fonds ir tas, kas aktīvi reklamēja Tedrosu. Pēc lielajām investīcijām Etiopijā, kuras kūrēja Tedross, fonds kāroja realizēt arī citas līdzīgas programmas citur pasaulē un tāpēc sekoja 10 miljardu ziedojums PVO.

PVO direktora iecelšanas process ir gana sarežģīts, lai pieļautu tajā iebīdīt kaut ko tādu, kā Tedross. Direktoru izvēlas valde, kuru savukārt ieceļ rotējošā Pasaules veselības asembleja, kuru sastāda dažādu valstu veselības ministri. Sapratāt ideju?😀 Līdz ar to direktors ir kāda nominētā nominēts, kurš pats ir kāda nominēts.

Taču mediji attēlo Tedrosu gluži kā svēto un piedēvē viņam morālo misiju glābt pasauli no visa veida sērgām. Viņa vadītā organizācija ir tā, kas ir pieņemta par globālu autoritāti un tā dod ieteikumus valstu valdībām.

Bet pats Tedross šajā amatā ne tikai izmanto katru iespēju slavēt Ķīnas panākumus par spīti tam, ka tur tika arestēti gan paši ārsti, gan cilvēki ķerti kā suņi uz ielām, viņš pamanījās arī dot pilnīgi pretējus padomus covid sakarā.

Vispirms bija paziņojums par to, ka valstīm nevajag ierobežot ceļojumus uz un no Ķīnas, bet pēc tam pārmetumi valstīm, ka tās nav laicīgi sagatavojušās.

Ja kādreiz ir bijis perfekts piemērs tam, kā globalizēta institūcija ir pilnībā izgāzusies, tad PVO ir tieši tas. Un saprātīgā pasaulē tādi noziedznieki kā Tedross un viņa kompanjons Bils sen jau atrastos aiz restēm. Bet hipnozes pasaulē šie abi joprojām skaitās autoritātes veselības jautājumos. Mostamies no tās.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s