Pārdomas par šodienas akciju pie Mildas.

Mhm. Daudzi jau ir redzējuši tiešraidēs tepat FB, kas tur notika. Jau no paša rīta kādas 15 policijas mašīnas ieradās sargāt brīvību😒 Gaismas tīmeklis tur bija un viņa lapā var to redzēt.

Viss ir nofilmēts arī citur un ļoti labi var redzēt, kā patiesībā notika provokācija no pašu policistu puses un tagad arī viens no arestētajiem ir izstāstījis, ka faktiski ir piekauts un viņam likts parakstīt kaut kādus papīrus – trīs attiecīgie aizturētāji nav pat bijuši ar vārda nozīmēm. Laikam kaut kāda īpaša covid zonderkomando. Presei, protams, sava versija.
https://skaties.lv/…/par-covid-19-ierobezojumu-neieverosa…/…

Nu tad ko – no vienas puses Tautas varas fronte ir īpatnēji eksemplāri un viņu piedalīšanās visās šajās konfrontācijās, tas ir viņu pašu veids, kā atzīmēties. Man pat reizēm rodas sajūta, ka tā ir kontrolēta opozīcija. Katrā ziņā ne bez sava nolūka viņi to dara. Nu bet šis attēls, ja tas ir viņu veidots, tomēr ir patiesība.

No otras puses, lai kā tur būtu, taču šī situācija vienlaicīgi parāda arī to stāvokli, kādā mēs šobrīd atrodamies kā valsts, kā sabiedrība un kā ‘demokrātiska’ iekārta. Un tas, ka jebkuru uz līdzenas vietas var sašņorēt un vēl fiziski iespaidot par to, ka viņš mierīgi stāv vai pauž kaut kādu savu viedokli, pie jaunās pasaules kārtības ir pilnīgi normāli. To visu var redzēt demo versijā tagad, šodien.

Bet kas attiecas uz tāda tipa protestiem, vai ir īpaša jēga tajos piedalīties? Tad ir jāsaprot pārvaldes tehnoloģijas – kas vispār ir cilvēku iziešana vai izdabūšana ielās – tas ir tikai kā bildīte, odziņa uz tortes, kur pirms tam ir sagatavots kaut kāds plāns, piešķirts finansējums, nosprausti nolūki – piemēram, gāzt kādu valdību, kas nepatīk ASV- nu tad tur iziet tūkstoši un to uzreiz izziņo visa attiecīgā prese – lūk, brīvības cīnītāji pret tirāniju. Tā ir vesela izstrādāta krāsaino revolūciju tehnoloģija.

Otrs variants- Tunberga. Tieši tāpat sēdēja viens pats skuķis ar plakātu – bet tā vietā, lai viņu ignorētu vai sasietu policijas mašīnā, dažu mēnešu laikā viņa nonāca ANO tribīnē un sāka lasīt morāli visu valstu valdībām. Kā tad tā, kāpēc tāda atšķirība🤔

Atšķirība ir tajā, ka šīs bildītes uz ielām pielieto attiecīgie spēki jau iepriekš izstrādātiem scenārijiem. Ja tādu nav, tad ielās var iet kaut miljons cilvēku, bet tas nevienam neinteresē un prese to pat neatspoguļos.

No otras puses, iedomājieties, ka tur stāv viens gejs ar plakātu par viendzimuma laulībām un viņu aiztur tieši tāpat. Tad momentā visas attiecīgās organizācijas mestos virsū šai situācijai un visas pasaules prese bazūnētu par šausmīgiem cilvēktiesību pārkāpumiem. Tagad viss ir otrādi, vainīgi cilvēki, ka pretojas policijai.

Krievijā liberāļi atkal visu laiku bļauj, ka tur režīms visus slepkavo un spīdzina, pat, ja policija tikai knapi pieskaras kādam no viņiem un protesti tiešām nav legāli. ASV policijas brutālie izgājieni un nošauto ikgadējās statistika savukārt nevienam neinteresē.

Tā kā visas šīs situācijas var būt pilnīgi dažādas – pati bildīte nenozīmē neko, ja nav spēku, kas to izplāno un izmanto – viens izskalotais viltotais Sīrijas puisītis krastā nošokēja pasauli miljons reizes vairāk, kā regulāra bērnu verdzība un tirdzniecība, par kuru prese klusē. Tā darbojas greizo spoguļu karaļvalsts.

Tāpēc es palieku pie uzskata, ka daudz vērtīgāk ir strādāt pie kolektīvās atmodas -tikai tas ir spēks, kas iekustina globālas izmaiņas – vēl ir vajadzīgs atmodināt 1/5 daļu, tā kā aptuveni 2/5 kaut ko sāk saprast, bet cīņa starp šo izšķirošo pārsvaru tagad ir mežonīga – tieši tāpēc darbojas visa cenzūra, spēka struktūras un oficiālie mediji, lai to nepieļautu.

Tad lūk – šodienas bildīti principā var gan izmantot savos nolūkos, tikai citādi, ne tā kā to dara pati tumsas vara, kad vēlas uztiept savu – bet tā, lai tas palīdz atmodināt tos atlikušos un kolektīvajā apziņā beidzot rodas pārsvars, kurš pieņem lēmumu, ka tāda dzīve nav pieņemama. Ar tādu ideju par to var runāt un izplatīt šo informāciju par spēka struktūru patvaļu un arī prasīt paskaidrojumus iekšlietu ministram.

Ja cilvēki tikai kārtējo reizi izgāzīs negācijas, tad tas tikai papildinās tās pašas sistēmas krātuvīti, ar ko mēs it kā cīnāmies. Ir jāiziet virs šī duālisma un jāpaskatās uz to no cita, augstāka skatu punkta, kur un kāpēc mēs iesaistamies un ko tas vispār rada šajā kopējā apziņā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s