Bailes no mikrobiem.

Šis ir ironisks, bet savā ziņā dziļi patiess George Carlin (1937-2008) skats uz dzīvi sakarā šodienas paniku un imūnisistēmas jēgu. Viņš bija amerikāņu stand-up komiķis, filozofs, satīriķis un šis fragments ir no 1999. gada uzstāšanās Ņujorkā, taču daudz vairāk aktuāla tēma tā ir šodien. Sadaļa saucas bailes no mikrobiem. Vēstījums panikotājiem, vakcinatoriem un distanceriem. Visi jus esat mīkstie😉

Mums šodien ir pilnīgi neirotiska sabiedrība, kas apsēsta ar drošību, noziegumiem, narkotikām, tīrību, higiēnu un baktērijām…vēl viena lieta –baktērijas.

No kurienes mūsu valstī pēkšņi uzradās šīs bailes no mikrobiem? Vai esat ievērojuši to? Mediji nepārtraukti stāsta par pēdējām infekcijām- salmonella, e-coli, hanta vīruss, putnu gripa. Un amerikāņi viegli krīt panikā, skraida apkārt, berž to, smidzina šito, pārcepina savu ēdienu un visu laiku mazgā rokas, lai izvairītos no mikrobiem.

Tas ir muļķība un šī muļķība kļūst neprātīga. Cietumos, pirms injicēt letālo devu nāvessoda izpildē, viņi nosmērē tev roku ar alkoholu. Patiešām tā ir –viņi negrib, ka tu inficējies. Un visa jēga tam ir, ka cilvēks nedrīkst nonākt ellē inficēts. Bailes no mikrobiem..sasodītie mīkstie. Jūs vairs nevarat dabūt pat normālu hamburgeru.

Viņi pārcepina visu, jo cilvēki baidās no saindēšanās ar ēdienu. Bet kur ir jūsu piedzīvojumu izjūta? Izmēģiniet to. Cik cilvēku gadā mirst no saindēšanos šai valstī? Kādi 9000. Tas ir nenozīmīgs risks. Mīkstie, izmēģiniet piedzīvojumu. Un starp citu –kam ir domāta jūsu imūnsistēma?

Tā ir mikrobu nogalināšanai. Taču tai vajag praksi. Tai vajag mikrobus, uz ko praktizēt. Tad klausieties – ja jūs nogalinat visus mikrobus sev apkārt un dzīvojat pilnīgi sterilu dzīvi, tad mikrobiem atnākot, jūs nebūsiet tiem gatavi. Un nerunājot par parastiem mikrobiem – ko jūs iesāksiet, kad uzradīsies kāds super vīruss, kas pārvērš jūsu orgānus šķidros mēslos? Es jums pateikšu ko- jūs saslimsiet, jūs mirsiet un turklāt jūs būsiet to pelnījuši, tapēc ka jums ir vāja imūnsistēma.

Es jums pastāstīšu patiesu stāstu par imunizāciju. Kad es biju mazs puišelis Ņujorkā 1940tajos, mēs peldējām Hudsonas upē un tā bija pilna ar īstiem kanalizācijas sūdiem. Mēs peldējāmies kanalizācijas sūdos! Nu, lai atvēsinātos. Tajā laikā bija lielas bailes no polio – no tā mira tūkstošiem katru gadu, bet ziniet ko? Mūsu rajonā nevens ar to nekad neslimoja. Neviens un nekad.

Zinat, kapēc? Jo mēs peldējāmies tajos sūdos! Tas nostiprina imūnsistēmu – polio nebija nekādu variantu, jo mēs bijām rūdīti sūdos. Es nekad nesargājos no mikrobiem. Es neizvairos no cilvēkiem, kas klepo un šķauda, es netīru tālruni ar salvetēm, es nelietoju tualetes poda vāku un, ja man kaut kas no ēdiena nokrīt uz zemes, es to paceļu un apēdu.

Jā, tā ir –pat, ja es esmu āra kafejnīcā Kalkutas nabadzīgo rajonā futbola huligānu nemieru laikā. Un ziniet ko? Par spīti visai šai tā sauktai riskantai uzvedībai, es nekad nesaķeru infekcijas. Man nav iesnu, nav saaukstēšanās, nav galvassāpju un vēdera problēmu. Jo man ir ārkārtīgi stipra imūnsistēma un tā ir labi trenēta.

Tā ir ekipēta ar bioloģiskā ekvivalenta automātiskiem strēlnieku ieročiem, nakts redzamības iekārtām, granātām un kājnieku mīnām. Un kad mani baltie asins ķermenīši patruļas laikā asins plūsmā ierauga kādus aizdomīgos mikrobus, tie neķēmojas. Tie izvelk visus šos ieročus un neveiksminieki tiek nosūtīti tieši uz manu resno zarnu. Nav nekādas tiesību nolasīšanas, brīdinājuma šāvienu gaisā – viss uzreiz tiek deportēts uz resno zarnu.

Un runājot par to, es nemaz nemazgāju rokas katru reizi, kad eju uz tualeti, labi? Varat ar to sadzīvot? Dažreiz es to daru, dažreiz nē. Ziniet, kad es mazgāju rokas? Tad, kad esmu tās apdirsis. Tā ir vienīgā reize. Un tas notiek 2-3 reizes nedēļā. Varbūt biežāk brīvdienās. Un vēl ko es jums pateikšu, mani izbirstētie draugi – jums nav jāiet dušā katru dienu.

Tas ir par daudz, ja vien jūs nestrādājat ārā un esat kontaktā ar lielu daudzumu netīrumu katru dienu. Viss, kas jums ir jāmazgā, ir atslēgas vietas- paduses, pakaļa, kājstarpe un zobi. Sapratāt? Un vispār jūs varat ietaupīt sev ļoti daudz laika, ja vienkārši lietojat vienu un to pašu birsti visām šīm vietām🙂

https://scrapsfromtheloft.com/…/george-carlin-you-are-all-…/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s