Plān-dēmijas ilūzija caur testiem. Kas teikts to lietošanas vadlīnijās?

Šodien mēs aplūkosim to, kā tiek uzburta viltus ‘plān-dēmijas’ ilūzija, balstoties uz testēšanas metodēm. Tā kā visa šī briesmīgā statistika un miroņu skaitītāji balstās tieši uz testēšanu, tad vajag paskatīties, kā tas viss īsti darbojas.

Turklāt darīsim mēs to nevis tāpat vien, kaut ko apgalvojot, bet ņemot par pamatu pašu iesaistīto organizāciju oficiālos avotus, kas tur tiek teikts par šo testu efektivitāti un ticamību.

Tātad pasaulē izplatītais tests, ko pielieto covid-19 noteikšanai, saucas PCR. Ejam FDA – ASV pārtikas un zāļu aģentūras mājas lapā – tur ir šī testa lietošanas instrukcija un 36 lappusē sadaļā Limitations jeb ierobežojumi pēdējais punkts ir šāds:

Detection of viral RNA may not indicate the presence of infectious virus or that 2019-nCoV is the causative agent for clinical symptoms.

Tas nozīmē, ka pat pozitīva testa gadījumā nav garantijas tam, ka eksistē vīruss vai ka covid-19 ir klīnisko simptomu iemesls.
https://www.fda.gov/media/134922/download

Šeit ir vēl viens paziņojums no tās pašas organizācijas, pašā pirmajā lappusē.

Positive results do not rule out bacterial infection or co-infection with other viruses. The agent detected may not be the definite cause of disease. Laboratories within the United States and its territories are required to report all positive results to the appropriate public health authorities.

Pozitīvs rezultāts neizslēdz bakteriālas infekcijas iespēju vai papildus infekciju vēl ar citiem vīrusiem, Konstatētais aģents var nebūt slimības iemesls. Visām ASV laboratorijām ir jāziņo pozitīvie rezultāti attiecīgajām sabiedriskās veselības organizācijām.
https://www.fda.gov/media/136151/download

Ej nu? Bet statistikā taču tiek ieskaitīti visi pozitīvie testi, vai ne tā?

Un tad ir viena no šo testu ražotāju mājas lapām, kur paredzētā lietošana aprakstīta šādi:

This product is intended for the detection of 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV). The detection result of this product is only for clinical reference, and it should not be used as the only evidence for clinical diagnosis and treatment.

Šis produkts ir paredzēts 2019-nCoV konstatācijai. Rezultāts ir tikai klīniskai atsauksmei un tas nav jāizmanto kā vienīgais pierādījums diagnozes uzstādīšanai un ārstēšanai.

Šo laikam vajadzētu izlasīt reizes trīs, lai kārtīgi saprastu, ko tas nozīmē. Tātad ir skaidri pateikts, ka testa rezultāts ir tikai atsauksmei un tas nav jālieto kā vienīgais indikators diagnozei un ārstēšanai. Vēl tur ir teikts, ka jāizmanto citas metodes kopējā stāvokļa noteikšanai, ka testa rezultātu var ietekmēt dažādi apstākļi, tādi kā pats process, vai paša testa saskarsme ar vīrusu transportēšanas rezultātā utt.
https://www.creative-diagnostics.com/sars-cov-2-coronavirus…

Turklāt minēti arī dažādi citi vīrusi, ko šis tests diagnosticē – ja cilvēka organismā ir kāds no tiem, tad kas īsti vispār tiek uzrādīts kā pozitīvs rezultāts? Vai veselības iestādes patiešām rīkojas tā, kā teikts šajās norādēs – rūpīgi izmeklē visu pacienta vēsturi, konstatē patiesos simptomu iemeslus, pārbauda ar citām metodēm, pirms dod pārliecinošu slēdzienu, ka tas patiešām ir covid-19, kas ir problēmas cēlonis?

Nē taču – tas ir tikai šis masveida tests, kura rezultāts tad arī ir galējais un kas automātiski parādās visas statistikās. Loģiski, jo vairāk testēs, jo vairāk slimo būs. Bet ar ko tieši – jupis viņu zina.

Papildus tam, vēl parādās tā sauktie ‘in house’ testi, kas ir nevis komerciāli ražotie un ‘oficiāli’ atzītie, bet tie, kurus izstrādā katras valsts atsevišķas laboratorijas. Un par tādiem ir minēts WHO mājas lapā ar norādi, ka tie nav ne sertificēti, ne tajos izmantotie paraugi jeb tā sauktie ‘specimen’ ir kaut kā apstiprināti.
https://www.who.int/…/de…/coronaviruse/whoinhouseassays.pdf…

Nu lūk, kas tad šeit sanāk? Tāda testēšana un nepārbaudāmu rezultātu tūlītēja ieskaitīšana statistikā arī veido šo pandēmijas ilūziju. Ja rūpīgi saskaita kopā visus tos iemeslus un cēloņus, kas to veido, tad pats vīruss tajā aizņem ļoti niecīgu daļu – pats par sevi tas nespētu radīt nekādu histēriju un būt par attaisnojumu planetārajam arestam.

Bet visu šo apstākļu kopums, īpaši jau šāda melīga testēšana un mērķtiecīga visu mirušo skaitīšana tikai zem šī vīrusa, kaut tiem kaites ir pavisam citas, tad arī rada sajūtu, ka pasaulei gals klāt.

Bet var taču izlasīt to, kas par šiem testiem ir rakstīts pašu ražotāju instrukcijās un veselības organizāciju lapās un padomāt vēlreiz.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s