Globālā elite un kapitālisma būtība.

Tā kā daudz ir pieminēts jēdziens ‘globālā elite’ kā visas šīs planetārās afēras organizatori, tad vajadzētu mazliet ieviest skaidrību tajā, kas tas īsti ir – esmu rakstījis par globālo prediktoru iepriekš un to, ka pārvalde notiek caur informatīvām plūsmām.

Taču tam visam ir arī tīri labi redzama un saprotama daļa un pētījumi šajā sakarā un tās nav nekādas ‘sazvērestības teorijas’ – tās ir reālas megakorporācijas un desmiti triljoni dolāru, ko tās pārvalda. Šobrīd priekšplānā ir iznācis Bils ar savām vakcīnām un teorijām par pasaules pārapdzīvotību, kas ir pilnīgs mīts, bet to mēs apskatīsim citreiz.

Bet to, kā darbojas elite, ir aprakstījis C. Wright Mills jau 1956. gadā – grāmata saucas The Power Elite. Un tagad Sonoma universitātes ASV profesors Peter Philips turpina šo darbu savā pētījumā Giants: The Global Power Elite, aprakstot to, kā darbojas lielais, globālais kapitāls.

Šajā darbā viņš identificē pasaules Top 17 investīciju kompānijas, tādas kā BlackRock un J.P Morgan Chase, kura katra pārvalda vairāk kā triljonu dolāru – kopā tām pieder vairāk kā 40 triljonu dolāru liels kapitāls, kas arī veido globālo kapitālisma tīklojumu.

Šis 41 triljons sevī ietver visu to bagātību, ko savas peļņas nolūkos investējuši tūkstošiem miljardieru, miljonāru un korporāciju. Šie 17 milži darbojas gandrīz katrā pasaules valstī un tās ir centrālās institūcijas pasaules finanšu sistēmā. Tās investē visur, kur vien paredzama kaut kāda peļņa, sākot ar vietējo zemnieku izspiešanu no zemes, līdz valstu enerģētisko resursu pārvaldei un karam.

Tiek nosaukti arī 389 personu vārdi, kuri pārvalda šo milzīgo, koncentrēto kapitālu ,no kuriem lielākā daļa ir no ASV un Rietumeiropas. Vēl specifiskāk tiek minēti 199 direktori, kas vada šos 17 finanšu milžus un viņu biogrāfijas, bagātību apraksts, to klubu un organizāciju apraksts, ko tie apmeklē.

Viss šis tīkls nemitīgi investē viens citā, kā arī daudzās citās investīciju kompānijās, kas savos izmēros ir tuvu šiem milžiem – tas viss arī veido situāciju, ka šo milzīgo bagātību apjomu pārvalda ļoti mazs skaits cilvēku, kuri viens otru pazīst un šajā noslēgtajā elite procesus pārņem tikai cilvēki no pašu vidus. Mums zināmās globlālas organizācijas, kā Pasaules tirdzniecības organizācija, Pasaules ekonomikas forums, Trīspusējā komiteja, Bilderbergas grupa, Starptautiskais valūtas fonds, G30, Pasaules veselības organizācija utt kalpo tikai kā vienojošās institūcijas, kuru uzdevums ir nodrošināt šī globālā kapitāla brīvu plūsmu un pārvietošanos visā pasaulē – tā, lai nekas netraucē gūt peļņu visur tur, kur tāda ir iespējama.

Bet īpaši tiek izceltas divas globālistu organizācijas – Group of Thirty un Trilateral Commission.
Pirmajā ir 32 biedri un otrajā 55. Tik vien. Bet šīs formāli bezpeļņas organizācijas, kur katrai ir savs pētnieku un darbinieku štats, formulē un nodod instrukcijas tādām apvienībām kā G20, G7, Pasaules Bankai, Tirdzniecības organizācijai utt. Un uzdevums šeit ir viens – nemitīgi nodrošināt kapitāla pieaugumu un parādu savākšanu.

Bet lielākais kapitāla pieaugums veidojas tieši tādās sfērās kā tabakas industrija, ieroči, toksiskās ķimikālijas un citos fizisko un sociālo vidi iznīcinošos ŗūpalos. Un protams – farmācijas industrijā un vakcīnu biznesā. Tāpēc sēt nāvi un destrukciju vienmēr ir nesalīdzināmi izdevīgāk, kā radīt un attīstīt dzīvību, sakopt planētu un darīt cilvēkiem labu. Tas pēc būtības arī izskaidro visu to, kas ir jāzina par šodienas kapitālismu.

Tieši tāpēc šī elite lielāko tiesu atbalsta līdzšinējo ASV/NATO militāro impēriju, kas vērsta tikai un vienīgi tam, lai apspiestu visus, kas pretojas lielajam kapitālam – tam tika izdomāts ‘karš pret terorisimu’ Bet patiesais nolūks šeit ir transnacionālā globalizācija, lielā kapitāla plūsmas nodrošināšana visā pasaulē. To lepni dēvē par demokrātijas nešanu un ‘nacionālo interešu’ aizstāvību.

Interesanti ir tas, ka šajā elite nav stingri noteikta hierarhija izejot no tā, cik katram ir daudz naudas. Tur ietilpst tādas ģimenes, kuru bagātību apjoms ir daudz mazāks, taču tās atrodas sociālā pozīcijā, kur to kontakti un vēsturiskā darbība patiesībā nodrošina daudz lielāku ietekmi – svarīgāka šeit ir tieši sociālā struktūra.

Teiksim, ir dažas ārkārtīgi bagātas ģimenes, kuras zina faktiski visi- Rotšildi, Rokfelleri, Goldman-Sachs, Warburgi, Lehman, Koch, Kuhn-Loebs, Al Saud utt. Bet ne visām tām interesē veidot pasauli pēc savām vajadzībām. Tas ir tā sauktais vecais kapitāls, kurš veidojies jau gadsimtiem.

Tie, kas ir šodienas bagātie cilvēki, kā Bezos, Geitss, Bufets un tamlīdzīgi toties nemaz neietilpst šajā grupā, kas vēlas pārvaldīt pasauli- tas ir tā sauktais jaunais kapitāls un šeit daudz lielāka interese ir vienkārši izmantot kapitālisma būtību un veidus, kā tas strādā, lai vēl vairāķ vairotu savas bagātības.

Piemēram, tas pats Bils ir pārmeties uz vakcīnu biznesu tāpēc, ka šobrīd IT tehnoloģijās līdera pozīcijas pārņem Ķīna un tas vairs nav tik ienesīgs bizness – toties vakcīnas un plānotā piespiedu vakcinācija – tā šobrīd ir biznesa zelta dzīsla.

Tāpēc šajā 199 sarakstā šo vārdu, kā Geitss nemaz nav un tur nav arī daudzu citu miljardieru. Savukārt tie, kas šajā sarakstā ir, pārsvarā nav minēti Forbes bagātnieku sarakstā, jo viņu ietekme pasaulē ir pavisam citāda – tā ir milzīgā ietekme tajā, kā tiek investēti šie 40 triljoni. Jo tas nes pamatīgas sekas visā pasaulē, kaut viņu pašu personiskā bagātība salīdzinoši ir daudz mazāka –tie ir tādi cilvēki kā BlackRock, JP Morgan, Barclay Bank vadītāji.

Un viņiem neeksistē nekādi morālie vai valstu likumi- tas ir šīs elites tipiska attieksme. Protams, ka viņi nevar vieni paši pārvaldīt pasauli- bet uz viņiem strādā un viņu intereses pilnībā atbalsta visas globālās organizācijas, lielākā daļa valdību, specdienestu, likumdevēju, universitāšu, korporatīvo mediju, varas struktūru utt.

Lai visu šo varu un bagātību aizstāvētu no iespējama dumpja pret to, savulaik tika radīta ASV militārā impērija – tieši tāpēc tai ir vairāk kā 800 bāzes visa pasaulē 70 valstīs, bet karaspēks atrodas 147 valstīs. Šīs vienības veic slepkavības, dronu uzbrukumus, piedalās apvērsumu organizēšanā tur, kur vajag nodrošināt lielajam kapitālam nepieciešamu ielikteni.

Lielā kapitāla aizstāvībai tika izveidots arī NATO – uz to tiek tērēti 85% planētas militāro uzdevumu. Arī mazā Latvija cenšas neatpalikt un nodrošināt lielā kapitāla aizstāvēšanu ar saviem 2% no IKP, laikā, kad tās iedzīvotājiem trūkst elementāras iztikas, veselības aprūpes.

Faktiski tas nozīmē nemitīgu resursu pārsūknēšanu no mazāk nodrošināto iedzīvotāju kabatām uz šo lielo kapitālu – viss pārējais un vajadzība no kaut kā ‘aizstāvēties ‘ ir tukša muldēšana.

Gluži loģiski, ka šāda nenormāla situācija un kapitāla koncentrācija tik šaurās rokās agrāk vai vēlāk noved pie planetārās krīzes, nabadzības, bada, masu propagandas, vides piesārņojuma un visām tām lietām, ko mēs redzam šodien.
Tieši tāpēc ir noticis tas, ka arī šī globālā elite ir tomēr sapratusi, ka šīs modelis vienkārši novedīs pie totālas katastrofas un tā kā planēta ir visiem tikai viena, kaut kas tomēr ir jāmaina. Tāpēc notiek šādas sistēmas demontāža vīrusa histērijas ietvaros.

Protams, ka šī elite jau nevēlas atzīt to, ka tieši viņi ir vainīgi pie visa tā, kas ar planētu ir izdarīts, tāpēc vainīgie tiek nozīmēti, kā parasti, Krievija un vīruss – un tas, ka esot pārāk daudz cilvēku.

Tāpēc ir iedarbināti līdzekļi, lai šo situāciju kaut kā koriģētu. Protams, ka tie attiecībā uz parastiem cilvēkiem vienmēr ir brutāli un nežēlīgi – tas ir vai nu pasaules karš, vai tagadējais lockdowns, iespējamais masu bads un totāla histērija, ja vienkārši nekas vairs nestrādā un nav ne darba, ne iztikas – taču šādas lietas viņus nekad nav satraukušas. Jo cilvēku tā rezultātā paliks mazāk, lielais bizness atkal pelnīs uz vakcīnām un pilnībā pārņems visus bankrotējušos uzņēmumus – viņiem krīze nekad nedraud un jebkāds karš vai šāds parasto cilvēku izmisums vienmēr tikai vairo viņu bagātības tādā vai citādā veidā.

Konspekts no darba par šo eliti ir šeit.
https://zcomm.org/…/exposing-the-giants-the-global-power-e…/

Bet mums ir svarīgi saprast, kas tas īsti ir un kā darbojas, jo tad vismaz ir saprotams, ar ko īsti ir darīšana un kas ir šīs afēras organizētāji, tad var arī precīzāk saprast to, kā izteikt nodomus šos viņu planus apturēt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s