Vēlreiz par Itāliju – statistika, kuru ziņās nerāda.

Kā ziņo Itālijas veselības ministrija, ir atklāts vēl viens iemesls, kāpēc tieši Itālijā ir vislielākais vīrusa epicentrs un līdz ar to lielākā mirstība visā Eiropā. Tā ir neparasti maigā ziema, kuras rezultātā saslimstība un mirstība ar parasto gripu bija daudz mazāka, bet tās vietu aizņēma šis vīruss. Droši vien, ka tas attiecas arī uz jebkuru citu valsti, kurā ziemas faktiski nemaz nebija.

Protams, šis ir otršķirīgs iemesls. Taču saliekot visus tos kopā ar jau iepriekš minētajiem, kopējā aina tomēr veidojas. Un ir vēl viens iemesls tam, kāpēc Itālijā šobrīd ir tāds šoka stāvoklis – uz šodienu uzskaitīti 115.000 saslimušie un 14.000 mirušie. Izrādās, ka epidēmija tur sākās daudz agrāk, nekā tā oficiāli tika atzīta – vīruss tur ieradās krietnu laiku pirms tam sāka pievērst uzmanību mediji un sākās kaut kāda cīņa ar to.
https://www.bloomberg.com/…/italy-s-mild-flu-season-may-sol…

Oficiāli pirmais inficētais tika fiksēts 20.februārī. Un tad mēneša laikā šis skaits uzlidoja līdz 50.000, no kuriem 4000 esot miruši. Bet bioloģijas profesors Enrico Bucci ziņo, ka vīruss parādījies Itālijā ne vēlāk kā 2019.gada decembra vidū, tā kā uz 2020. gada februāri šo pneimoniju izslimojušiem asinīs jau tika atrastas antivielas pret šo vīrusu, kuram tad pat vēl nebija dots oficiāls nosaukums. Vārdu sakot, pirms masu mediji sacēla histēriju un vīruss novēlās gluži no skaidrām debesīm, tas jau vairākus mēnešus mierīgi izplatījās.

Vēl vairāk – tas parādījās Itālijā vēl agrāk, kā pašā Ķīnā. Tā vēsta Giuseppe Remuzzi, farmakoloģiskā institūta direktors intervijā ASV Nacionālajam sabiedriskajam radio. Jau vairākas nedēļas pirms tam, kad vīruss tika fiksēts Ķīnā, Lombardijā jau cirkulēja dīvaina pneimonija. Ārsti atceras, ka tā izpaudās smagākā formā, nekā parasti, lielāko tiesu padzīvojušiem ļaudīm –un tas viss bija jau 2019. gada novembrī.

Bet toreiz par to neviens nezināja, vai negribēja zināt, vai arī vēl nebija dota komanda uzsākt masveida histēriju- vajadzēja nogaidīt, lai visi mierīgi inficējas, iznēsā toreiz ar vienkāršām diagnozēm aplaimotos pacientus, lai tas viss izskatās pēc granātas sprādziena. Tad rodas labāks histērijas efekts, vai ne tā?
https://www.youtube.com/watch?v=KELvvknOKSw

Šeit jau atkal parādās neskaidrības tajā, kur īsti ir vīrusa pirmsākums un izcelsme – ir pamats domāt, ka tas tika palaists gan Ķīnā, gan Itālijā vienlaicīgi – atcerēsimies vēl to dīvaino pneimonijas uzliesmojumu ASV vēl 2019. gada vidū, kad to norakstīja uz elektroniskajām cigaretēm. Tas viss nozīmē tikai to, ka šis vīruss var būt inficējis visu šo valstu iedzīvotājus jau 10 reizes vairāk, kā tagad tiek uzskaitīts – tika tad diagnozes bija citas.

Taču kad tika dota zaļā gaisma covid-19 un sākās masveida panika, tad automātiski rodas augstas mirstības efekts. Taču loģiski padomājot – ja inficēto skaits patiesībā jau uz šo brīdi ir desmit reizes lielāks, tad 80% to jau ir izslimojuši vieglā vai nekādā formā un tad arī reālais mirstības % ir 10 reizes mazāks. Bet šobrīd statistika tiek veidota uz oficiāli reģistrētiem saslimušajiem, bet mirstības procentu rēķina tā, ka tur tiek ieskaitīti visi mirušie, kam ir fiksēts šis vīruss.

Tomēr ir milzīga atšķirība starp jēdzieniem nomirt ‘ar vīrusu’ vai nomirt ‘no vīrusa’
Jo pirmajā gadījumā vīrusa klātbūtne it nemaz nenozīmē nāves iemeslu, kas var būt pavisam citu problēmu un slimību saasinājums. Par to jau ir stāstīts vairākas reizes iepriekš. Saskaņā ar aprēķiniem, no paša vīrusa ir miruši labi ja 12% no visiem tiem, kurus uzskaitījuši miroņu skaitītāji.

Lūk, visu šo faktoru kopsumma ļauj ārkārtīgi veikli manipulēt ar šo statistiku un pasniegt to tik tumšās krāsās, kādas ir vajadzīgas šīs spēlītes organizatoriem. Bet ierindas cilvēks ar klipveida domāšanu ierauga šos ciparus un krīt šausmās.

Cita starpā, par paniku runājot- no tās pašas Itālijas sākušas pienākt ziņas par dīvainām nāvēm, kad mirst vientuļie cilvēki pansionātos un tiem vispār nav nekāda sakara ar šo vīrusu –tur jau sāk strādāt masu psihoze, bailes un panika. Tieši šis ir nākamais vilnis, kas draud pārņemt visu planētu – retais ir spējīgs iedziļināties un paanalizēt to, ka tai pašā Itālijā, piemēram, ir viena no sliktākajām medicīnas aprūpēm visā Eiropā.

Ir kāda ārkārtīgi nozīmīga statistika, kurai šajā sakarā vispār neviens acīmredzot nav pievērsis uzmanību. Tā ir to infekciju statistika, ar kurām cilvēki aplīp tieši slimnīcās slikto sanitāro apstākļu dēļ.

Bet jau 2015. gadā žurnāls Lancet publicēja šādu statistiku, kurā skaidri redzams, ka tieši Itālija ir pirmajā vietā visā Eiropā – tieši tur nomirst visvairāk cilvēku, kuri inficējušies ar dažādām baktērijām. Turklāt šāds inficēto un nomirušo skaits tur ir nesalīdzināmi augstāks, kā citur Eiropā. Faktiski viena pati Itālija dod 1/3 daļu no visas ES.

Kopā gandrīz 11.000 gadā. Un izteikti lielākā daļa inficējas un nomirst tieši slimnīcu antisanitāro apstākļu dēļ. Tā ir ārkārtīgi būtiska nianse, kas pilnībā apgāž visu to pie mums pieņemto mītu par to, ka tur Eiropā visur ir lieliska medicīnas aprūpe un ja pat tā neiztur šo vīrusa epidēmiju, nu tad mums visiem gals klāt. Turklāt šie dati ir no tā laika, kad viss vēl bija labi un rožaini – iedomājieties, kāda higēna tad tur ir tagad, kad šīs slimnīcas ar nelielo kapacitāti ir pārpildītas līdz nemaņai?
https://www.thelancet.com/…/PIIS1473-3099(18)30605…/fulltext

Tagad izrādās, ka pat pie mums tajā ziņā situācija ir daudz labāka – ir gan vairāk gultasvietu uz 1000 cilvēkiem, gan sanitārie apstākļi ir labāki- tāpat tas ir KF, kura aprūpes vietu skaita ziņā uz 1000 cilvēkiem vispār ir 3. vietā pasaulē, tūlīt aiz Japānas un Dienvidkorejas – tad seko Vācija, Austrija –te nu bija ‘atpalikusī’ Krievija un bezrūpīgā, saulainā Itālija – tā vispār šajos rādītājos ir saraksta necilajā 26.vietā. Krīze visu saliek pa vietām.
https://en.wikipedia.org/…/List_of_countries_by_hospital_be…

Un vēl kāda interesanta statistika ir redzama pievienotajā attēlā- tur parādīts tas, ka tieši Itālija ir tradicionāli ļoti uzņēmīga pret pneimoniju kā tādu – salīdzinot ar visu pārējo Eiropu, tur šī situācija ir kritiska jau sen.

Nu lūk –saliekot šos datus un faktus kopā – paveras pavisam cita aina –nav un nevar būt labākas valsts, kur palaist šo vīrusu un ko demonstrēt kā biedēkli visai pasaulei, kā Itālija.

Tur jau gadiem ir veikti visi vajadzīgie priekšdarbi, vai ja kādam labāk patīk- veiksmīgi/neveiksmīgi sakrituši visi šie faktori vienkopus, kas tad arī ir radījis šo sprādzienam līdzīgo efektu. Bet patiesībā tur nekā šausmīga nav, tās ir vienkāršas likumsakarības. Un ja ievērotu vienkāršu higiēnu un veselības aprūpei piegrieztu pienācīgu vērību iepriekšējos gados, tas viss mierīgi varēja arī nebūt Itālijā, bet kaut kur citur. Tad Eiropā vienkārši nebūtu placdarma, kur šo visu palaist tādos histēriskos apmēros.

Bet tagad sausa malciņa jau saskaldīta, sakrauta, tāsis sabāztas un pulveris uzbērts – atlika tikai piešķilt dzirkstelīti🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s