Kā top viltus inficēto statistika.

Šī gada marta sākumā pētnieki no Ķīnas nāca klajā ar pētījumu, kurā tiek ziņots par to, ka aktīvo nukleīnskābju testēšanas komplekti, ko parasti pielieto dažādu vīrusu klātbūtnes noteikšanai organismā, Ķīnā var būt devuši false positive rezultātus vairāk par pusi no gadījumiem. Respektīvi, tie uzrāda vīrusa klātbūtni tur, kur tas patiesībā nemaz nav.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32133832/…

Tas tiek skaidrots ar iespējamību, ka šie komplekti paši par sevi jau satur vīrusus, tā kā tas eksistē arī dabā, ārpus cilvēkiem, tad tie ir nonākuši saskarsmē ar šiem vīrusiem – piemēram, iestādēs, kur šāda testēšana tiek veikta, vai mājas apstākļos, ja slims ir viens, tad testējot citus, šis vīruss tiks fiksēts arī pārējiem ģimenes locekļiem tāpēc, ka tas būs saskāries ar izmantojamo testa komplektu- tāda ir tā doma. Vārdu sakot, pastāv ļoti liela iespēja, ka vairāk par pusi diagnosticēto ar šo vīrusu, patiesībā nemaz nav inficēti, bet statistikā sen ir iekļauti un histērija turpina pieņemties spēkā.

Tas nozīmē to, ka pilnīgi droši šo vīrusu konstatēt var tikai slēgtas laboratorijas apstākļos, kurai ir attiecīgā aparatūra – un jau iepriekš tiku minējis, ka šobrīd pasaulē eksistē tikai 16 sertificētas tādas laboratorijas un šis skaits nav mainījies kopš 2. marta – tas ir publicēts WHO mājas lapā.
https://www.who.int/…/who-reference-laboratories-providing-…

Bet pasaulē tā arī nav izveidota vienota testēšanas sistēma. Tā vietā katra valsts un tās aģentūras cenšas izgatavot savus testa komplektus un tos arī pielieto. Ķīna ir pārdevusi Spānijai un Čehijai savus komplektus, bet 80% no tiem izrādījās nederīgi.
https://www.nationalreview.com/…/china-supplied-faulty-cor…/

Jā, tieši pārdeva – nevis ziedoja. Tikmēr, kamēr Krievijas nīdēji citē kaut kāda ‘anonīma’ avota publicētos melus par to, ka KF sūtītā palīdzība esot nederīga. Tā turklāt bija par velti.

Paralēli tam arī dažādas startup kompānijas visā pasaulē cenšas izstrādāt vēl ātrākus testa komplektus, kas ļautu noteikt vīrusa klātbūtni jau burtiski dažās minūtēs. Kāds turku pāris tādu esot jau izveidojis.
https://www.dailysabah.com/…/turkish-couple-develops-corona…

Vārdu sakot, ikviens var taisīt savus komplektus un testēt visus pēc kārtas. Jautājums tikai par to, kādi rezultāti tam visam būs un kļūst acīmredzami, ka tieši šī haotiskā un dažādu metožu testēšana arī spēlē vislielāko lomu tās briesmīgās statistikas uzturēšanā un tas tiek darīts apzināti.

Loģiski, ja kādā slimnīcā ar nenosakāmas izcelsmes komplektu notestē visus klātesošos, tad visi viņi arī uzrādīsies kā inficēti – jo vairāk testēs, jo vairāk slimo atklāsies, kaut patiesībā lielākā daļa no tiem var būt pilnīgi veseli vai saslimuši ar parastām iesnām vai parasto gripu.

Bet tas viss taču ir atcelts – tagad ir tikai covid-19. Nākamais solis jau ir skaneris, kuru nopīkstinot cilvēku varēs identificēt kā vīrusa pārnēsātāju un automātiski atslēgt no sabiedrības, ielikt karantīnā un neļaut pārvietoties – te jau iespējas paveras ļoti plašas.

Un atkal jāvaicā – vai tad šādai ziņai nebija jābūt visu tabloīdu pirmajās lappusēs, ja tie gribētu atcelt masu histēriju un nomierināt cilvēkus? Ka lielākā daļa šo testu var būt nepareizi un panikai nav pamata? Vienīgais masu medijs, kas šo konkrēti pieminēja, ir britu DailyMail.
https://www.dailymail.co.uk/…/At-home-coronavirus-tests-tri…

Bet globāli notiek gluži pretējais – katrs pozitīvi testētais tiek burtiski izķerts un uzskaitīts -tā jau mēs drīz patiešām varam sasniegt gaidītos inficēto miljonus un skaitītāji turpina griezties.🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s