Lielo kompāniju vadītāju masveida atkāpšanās – kā žurkas pameta grimstošo kuģi.

Vienmēr ir interesanti atskatīties mazliet pagātnē, lai saprastu to, kas notiek šodien. Viss ir savstarpēji saistīts un šīs sakarības jāprot ievērot. Tas atver acis uz globālo, kopējo skatījumu, kas tik ļoti daudziem pietrūkst un tapēc pasaule izskatās haotisku nejaušību pilna un viss avīzēs rakstītais tiek aizmirsts nedēļas laikā, jo katru dienu iznāk jauni, kliedzoši virsraksti un sabiedrība tiek nemitīgi bombardēta ar informatīvo plūsmu, neļaujot tai attapties un pārdomāt notiekošo.

Interesanti, vai kāds ievēroja tādu dīvainu tendenci, kas sākās jau 2019. gadā, krietni pirms izludinātās vīrusa histērijas un tam sekojošā biržu un ekonomikas sabrukuma šī gada februārī-martā?

Bet notika interesantas lietas – pirms visa tā sākās burtiski masveida lielo kompāniju vadītāju atkāpšanās no amatiem. Angliski tos sauc par CEO – Chief Executive Operators. Viena no finanšu publikācijām to nodēvēja par lielo Exodus- analoģiski ar Vecās Derības Izraēļa tautas iziešanu no Ēģiptes.

Un to varēja novērot jau 2019. gada sākumā, kad šie augstākā līmeņa vadītāji sāka atkāpties no amatiem tādā skaitā, kāds nekad agrāk nav pieredzēts. No janvāra līdz oktobrim atkāpās 1322 vadītāji. Kaut arī tas nav nekas neparasts, ja tas notiek krīzes apstākļos, taču šajā periodā korporāciju peļņa un akciju vērtība vēl turējās ļoti augstā līmenī.

Taču līdz 2019. gada beigām tika sasniegts absolūts rekords – no amata bija atkāpušies 1480 lielo kompāniju vadītāji.
https://www.ccn.com/ceos-quitting-in-record-numbers-could-…/

Taču sabiedrībai viss izskatījās tā, ka labie laiki mierīgi turpinās – korporatīvo sabiedrību peļņa turpināja pieaugt un akciju cenas bija sasniegušas rekordaugstu līmeni.
Jā, bija pazīmes, ka pasaules ekonomika sāk bremzēt, taču globālu recesiju neviens publiskais eksperts neparedzēja un kur nu vēl šādu totālu ekonomikas kolapsu.

Izņemot, protams, sazvērestību teorētiķus🙂 Lai saprastu, par kādām kompānijām un to vadītājiem ir runa – te ir saraksts ar 37 pasaulē pazīstamāko kompāniju vadītājiem, kas atkāpās 2019. gadā – to vidū ir gan McDonalds, Nike, Boeing, United Airlines, Warner Brothers, Under Armour, Ebay, HP, Best Buy, New York Post, Colgate-Palmolive, Guess un daudzi citi.

https://www.businessinsider.com/biggest-ceo-departures-wewo…
Process turpinājās arī 2020. gadā – tikai janvāri vien atkāpās vēl 219 vadītāji. Un tās ir tādas kompānijas kā MasterCard, Harley Davidson, IBM. Ap to laiku jau sāka parādīties ziņas par korona vīrusu Ķīnā.

Un ne vien tas – šie vadītāji pamanījās atbrīvoties arī no miljardiem vērtām savu vadīto kompāniju akcijām tieši pirms šis tirgus pilnībā sabruka. Kā ziņo žurnāls Wall-Street, tad kopējā summa sastāda aptuveni 9.2 miljardus dolāru, ko šie vadītāji ir pārdevuši, sākot ar februāra sākumu līdz marta otrās dekādes beigām vien.
https://www.wsj.com/…/bezos-other-corporate-executives-sold…

Akciju biznesā jūs pelnat tikai tad, ja veicat operācijas perfektajā brīdī – un šai korporatīvai elitei vienmēr izdodas tādu brīdi noķert. Var jau būt, ka viņiem vienkārši veicas, vai viņi lasa ‘sazvērestības teorijas’ un tāpēc zina, ka vīrusa afēra novedīs pie visas pasaules ekonomikas kolapsa😉

Turklāt ne tikai viņi, bet arī daudzi ASV senāta pārstāvji pamanījās pārdot savas akcijas tieši pirms tirgus sāka jukt
https://www.foxnews.com/…/dianne-feinstein-3-senate-colleag…

Bet kāpēc tad viņiem vienmēr tā veicas, kamēr cilvēki parastie tagad miljoniem paliek bez darba un daudziem nav pat iekrājumu, lai varētu samaksāt rēķinus tuvākos mēnešos? Varbūt tomēr ir vērts palasīt tās ‘sazvērestības teorijas’, jo kā nekā viss tur teiktais tomēr agri vai vēlu tiek īstenots arī praksē?

Viss jau patiesībā ir ļoti vienkārši – tas ir vēl viens apliecinājums tam, ka šī krīze ir mākslīga un viss ir sen iepriekš izplānots. Brīdi pirms tam, kad kuģis sāk grimt, to masveidā pamet žurkas, tāpēc ka labi zina to, ka tur jau ir sūce un tas nogrims, kamēr pasažieri vēl laiskojas un neko nenojauš. Šis ir tieši tas pats – žurkām tika dota komanda pamest grimstošu kuģi, kas šajā gadījumā ir pasaules ekonomika.

Un tālāk sekos ļoti vienkārša lieta – visu šo vidējo un lielo uzņēmumu bezvērtīgās akcijas uzpirks tas lielais mega-kapitāls, kura pārstāvji arī sarīkojuši šo izrādi – un tie ir pavisam cita līmeņa spēlētāji– tos sauc par naudas saimniekiem un šie klani nekādus zaudējumus necieš, jo pārvalda visu pasaules parādu un banku sistēmu, kā arī naudas drukājamo mašīnu.

Un tad pasaulē vairs nebūs nekādu mazo, vidējo, pat lielo uzņēmumu- būs dažas ultra-korporācijas, līdz ar to nekādas konkurences- tikai globāls monopols un tas ir viens no Jaunās pasaules kārtības ieviešanas svarīgajiem atslēgas punktiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s