Kas apmaksāja eksperimentus korona vīrusa pārnešanā no sikspārņiem uz cilvēku?

Oficiālā versija mums stāsta, ka vīruss, iespējams, esot pārnesies no sikspārņiem uz cilvēku, pie tam ne tiešā veidā, bet caur kādu dzīvnieku, kas ir bijis kā starpposms. Tāda vismaz ir viena no versijām, ko es esmu sastapis.

Tas tātad esot normāls un dabisks process, kaut arī neviens īsti nezina, kā un kur tas tā varēja notikt. Tiek publicēti kaut kādi pētījumi un apgalvojumi, ka vīruss ir dabisks. Nu bet ko jūs gribējāt, lai kāds atklāti pasaka – jā, mēs radījām bioloģisko ieroci? Tā pasaulē nenotiek.

Taču paskatoties mazliet pagātnē un atkal atklātos avotos, var atrast kaut ko interesantāku par šo tēmu. Proti, vēl 2015. gadā pēc EcoHealth Alliance pasūtījuma – tā ir ASV Starptautiskās Attīstības aģentūras (USAID) nodaļa un nodarbojas ar ekoloģijas un veselības jautājumiem – kā reizi ir veikti eksperimenti, kā pārnest korona vīrusu no sikspārņa uz cilvēku.

Šāda vīrusa izstrādē piedalījās 9 zinātnieki no 6 pētniecības centriem ASV, Ķīnā un Šveicē. Un jā, arī no Wuhan centra Ķīnā. Raksts par veiktajiem pētījumiem šajā sakarā tika publicēts žurnālā Nature 9/11/15. Tā oriģinālais nosaukums skan tā – A SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence.
https://www.nature.com/articles/nm.3985

Latviskais nosaukums – SARS līdzīga korona vīrusu grupa sikspārņos uzrāda potenciālu tikt pārnesta uz cilvēku. Ahā.

Tur ir diezgan plaša apjoma zinātniskiem terminiem bagāts materiāls, bet galvenā doma ir tāda- šai starptautisko pētnieku grupai tika dots uzdevums izstrādāt mehānismu, kas pārnest šo vīrusu no sikspārņa uz cilvēku. Nezinu, vai vispār ir vērts uzdot tādu jautājumu- kāda suņa pēc? Lai kaut ko ārstētu? Bet ja dabā tā nenotiek un cilvēki no sikspārņu kodieniem vai to tradicionālās ēšanas nesaslimst, tad kāpēc tos vajag inficēt?

Starp citu, 1997. gadā ASV molekulārās pataloģijas institūta (AFIP) darbinieki atdalīja plaušu plēvi no 1918. gadā Aļaskā no Spāņu gripas mirušas sievietes, kura atradās mūžīgā sasaluma joslā.

Pēc vairākiem gadiem tika paziņots, ka ir atjaunots šīs gripas tips jeb H1N1. Un tad it kā paši no sevis sāka parādīties dažādi šīs gripas paveidi- 2002-2003 gada akūtais respiratorais sindorms jeb SARS, 2009. gadā jauns H1N1 paveids, ko mēs zinam kā cūku gripa, 2013. gadā savukārt putnu gripas uzliesmojums tai pašā Ķīnā. Kā jūs domājat, vai tas viss tā būtu, ja ne šis laboratoriski atjaunotais vīrusa celms? Kāpēc to vajadzēja darīt?

Lai atrisinātu doto uzdevumu, pārnest vīrusu no sikspāņa uz cilvēku, tika izmantots bioloģiskais starpposms – zīdītājs ar nosaukumu civetu. Ir tādi zvēriņi. Tika ģenerēts himeras vīruss, veikti eksperimenti ar pelēm un atzīts, ka vīruss labi replicējas cilvēka plaušu šūnās, kā arī tas, ka zināmie SARS pretlīdzekļi, kā arī vakcīnas parāda vāju efektu.
Cita starpā, pētījumu gaitā tika atzīmēta liela vecāko sikspārņu mirstība, salīdzinot ar jaunākiem –tieši tāda pati analoģija ir arī cilvēkiem šobrīd.

Nu tad kā šie vīrusi var būt dabiski, ja ar tiem nemitīgi strādā visas pasaules pētnieciskie centri? To saraksts arī ir minēts raksta beigās. Vai to saprata paši zinātnieki, ko viņi tur dara, ir labs jautājums – oficiāli tas skan tā, ka tas esot pētījums, lai saprastu nākotnes iespējas šāda vīrusu izplatībai no dzīvniekiem uz cilvēkiem, vai un kā tas var notikt.

Bet tas neizklausās īpaši pārliecinoši – ja tāda iespēja ir mākslīgi radīta un ar to ir eksperimentēts, tad bioloģiskais ierocis jau ar to pašu ir gatavs. Kas notiek tālāk, noplūdes vai tīša izplatīšana, tas jau ir tehniskas dabas jautājums. Ir tāds teiciens – lai ko zinātnieki darītu, viņiem beigās vienmēr iznāk ieroči.
Te ir īsais, koncentrētais apraksts. Ir jau nupat tur ielikts arī attaisnojums -sak, mēs neko sliktu nedarījām, cilvēki baumo nelāgas lietas🙂
Bet kas tie par himēru vīrusiem un kur tie palika? Bez laboratoriskās iejaukšanās taču to vīrusu pārnest uz cilvēkiem nevarēja.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26552008

Pat ja pieņem versiju par to, ka ta ir bijis darīts nākotnes drošības vārdā, tad rodas otrs neloģisms – tad kur ir tās zāles un vakcīnas pret to? 5 gadu laikā to mierīgi varēja izstrādāt un sagatavoties tam, kas notiek šobrīd. Taču tagad, kad sikspārņu vīruss ir aktivizēts, nekādu specifisku pretlīdzekļu pret to, izrādās, ka neesot. Grozi kā gribi, nu neiet kopā šīs versijas.

Un tagad iepazīsimies ar sauso atlikumu – kāda ir bijusi Ķīnas un ASV savstarpējo attiecību bilance tirdzniecības kara laikā kopš 2018. gada saistībā ar visiem šiem vīrusiem.

2018. gada februāris – H7N4 putnu gripa. Ķīnā saslimst 1600 cilvēki, mirst ap 600, nogalināti gandrīz 7 miljoni cāļu
2018. gada jūnijs H7N9 putnu gripa. Atkal jānogalina miljoni vistu.
2018. gada augusts.Āfrikas cūku gripa. Nogalināti miljoni cūku.
Visa šī rezultāts? Ķīnai jāatceļ aizliegums un jāatsāk importēt no ASV vistu un cūkas gaļu.
2019. gada maijs 14 Ķīnas provincēs notiek masveida kožu tārpu uzbrukums, kas iznīcina visu ražu 8500 hektāru platībā. Ķīna spiesta iepirkt agrikultūras produkciju no ASV.
2019. gada decembris – korona vīruss aptur Ķīnas ekonomikas izaugsmi.
2020. gada janvāris – Hunan provincē atkal putnu gripas uzliesmojums, mirušas un nogalinātas atkal miljoniem vistu.
Un Ķīna spiesta turpināt iepirkt putnu gaļas produkciju no ASV.

Vai tikai man vienam šķiet, ka visi šie vīrusi un to sekas nez kapēc iet labumā tikai konkrētai valstij? Un man būtu jātic, ka tas viss vienkārši tā notiek dabiski😀? Acīmredzot, ir kāds īpašs iemesls, kāpēc māte Daba tik ļoti mīl amerikāņus, bet necieš ķīniešus. Ak jā, bet pie visa vainīgs taču ir Kremlis, kā es to varēju aizmirst.

Starp citu, amerikāņu interese par sikspārņiem un to pielietošanu militārām vajadzībām parādījās jau II pasaules kara laikā – toreiz visā nopietnībā tos plānoja pielietot spridzekļu pārnēsāšanai, lai bumbotu Japānu.
https://www.theatlantic.com/…/old-weird-tech-the-ba…/237267/

Nu ir taču apsēsti tie jenkiji. Viņiem ir arī Betmens😑

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s