Kapitālists pret kapitālismu?

Niks Heinauers (Nick Hanauer), dzimis 1959. gadā, ārkārtīgi veiksmīgs kapitālists, miljardieris un..cīnītājs pret kapitālismu. Izklausās ļoti dīvains salikums, taču tāds cilvēks tiešām ir un turklāt viņš ir nācis klajā ar uzstāšanos, kuras nosaukums ir “Kapitālisma netīrais noslēpums un jaunās attīstības virziens”

Neliels konspekts no tā, ko tad saka šis cilvēks.
https://www.youtube.com/watch?v=th3KE_H27bs
Es esmu kapitālists – jau 30 gadus es tāds esmu un pa šo laiku esmu organizējis trīs dučus dažādu kompāniju ar tirgus vērtību 30 miljardi dolāru. Šobrīd es atrodos ne tikai 1% bagātāko pasaules cilvēku sarakstā, bet pat 0.01%. Bet kā mums, kapitālistiem izdodas gadu no gada sagrābt kārtējo ekonomikas pīrāga gabalu?

Vai tad mēs, bagātie, esam gudrāki, kā pirms 30 gadiem? Vai mēs strādājam vairāk, izskatāmies labāk? Diemžēl nē. Viss noslēpums ir pašā ekonomikā. Tas arī ir kapitālisma netīrais noslēpums. Bija laiks, kad ekonomisti strādāja visas sabiedrības interesēs. Bet tagad viņi strādā tikai korporāciju un miljardieru interesēs.

Mēs varētu pacelt nodokļus bagātajiem, ierobežot korporāciju patvaļu un ietekmi, paaugstināt darba algas – tas ir ticis darīts iepriekš- bet neoliberālā ekonomika stāsta mums, ka tā būs liela kļūda, jo nodokļu paaugstināšana nogalina darījumu vidi un valsts regulēšana jebkādā formā esot neefektīva.

Neoliberālā ekonomika saka, ka algas paaugstināšana samazinās darba vietas.
Tādas pieejas rezultātā pēdējo 30 gadu laikā 1% bagāto ir kļuvis bagātāks par 21 triljonu dolāru, tai pašā laikā puse iedzīvotāju ir kļuvusi nabadzīgāka par 900 miljardiem. Šādu šablonu neoliberālā ekonomika ir izplatījusi visā pasaulē un kamēr izzūdošais vidusslānis knapi savelk galus kopā ar algu, kas reāli nav mainījusies 40 gadus, šie ekonomisti turpina stāstīt, ka vienīgā pareizā pieeja ekonomiskām globalizācijas problēmām ir vēl stingrāka ekonomika un vairāk globalizācijas!

Tad ko šādā situācijā jādara sabiedrībai? Man ir pilnīgi skaidrs, ka mums ir vajadzīga jauna ekonomika. Šodien mēs zinām, ka tā ekonomika, kurai pateicoties es kļuvu bagāts, ir ne tikai nepareiza, tā ir perversa. Izrādās, ka nevis kapitāls stimulē ekonomisko izaugsmi, bet cilvēki. Ne savtīgās intereses nodrošina sabiedrības labumu, bet kooperācija. Nevis konkurence ved uz labklājību, bet sadarbība.
Šodien mēs to visu redzam – šodienas ekonomika nav taisnīga un nav spējīga nodrošināt kvalitatīvu pāreju uz jaunu sadarbības līmeni, kāds nepieciešams sabiedrības turpmākai attīstībai.

Nu lūk –neko jaunu jau viņš nepateica, kā vien to, kas redzams visapkārt pēdējos 30 gados tepat pie mums, esot ‘brīvajā kapitālismā’. Nekādas ‘brīvās ekonomikas’ un konkurences nav – visur ir megakorporāciju un lielo spēlētāju intereses, un to drakoniskie noteikumi, iznīcinot visus citus savā ceļā.

Svarīgi šeit ir saprast ko citu – kāpēc tieši tagad tiek runātas tādas lietas un kā to ielikt kopējā bildītē ar citiem globālistu paziņojumiem par kapitālisma ēras galu un nepieciešamību restartēt sistēmu.

Un tad atnāca Tunberga, tad atnāca vīruss😑Tā ir praktiskā rīcības daļa – viss kopējais plāns nonest lielu daļu ražošanas, samazināt cilvēku skaitu uz planētas, pārstartēt patērētāju civilizāciju šobrīd uzņem apgriezienus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s