Globālā sasilšana un atdzišana – dabiski planētas procesi.

Tā kā arī Latvijā jau ir noorganizēta vesela klimata viltnieku kliķe, kuri cer iedzīvoties uz šo planetārā mēroga afēru, tad ir jādara kaut kas, lai šos kārtējos ‘oikistus’ apturētu. Pie mums to sauc par ‘klimatneitralitāti’ – tā ir viena no pēdējā laika ‘nācijas tēva’ stilā ieturētām lingvistikas pērlēm, līdzās ‘valstsgribai’ un ‘līdzpilsoņiem’

Tā nupat Delfi portālā publicēts šāds mākoņu stūmēju raksts, kur tiek klāstīts par to, kā latvietim parastajam būs modernizēties un mazāk gāzēt atmosfērā. Ir arī vesels klimata departaments, kurš nadzīgi apgūst tam atvēlētos līdzekļus.
https://www.delfi.lv/…/janis-patmalnieks-klimata-politika-i…

Uz Tunbergas projekta histērijas fona, kurš paģēr nekavējoties glābt cilvēci no globālās sasilšanas –tas ir, no automašīnām, rūpnīcām, tvaikoņiem, elektrostacijām, govīm utt. jāpavaicā kādam nopietnam zinātniekam, kas tad īsti draud planētai.

Par to stāsta Aleksandrs Gorodnickis, ģeoloģiskās mineroloģijas doktors, profesors, KF nopelniem bagāts zinātnes darbinieks. Tulkojums no šīs intervijas.

Aleksandr Moisejevič – bet ir taču dīvaina situācija. Jocīgs bērns iznāk uz ANO tribīnes, bļauj, ka mums visiem beigas, jo pasaulē ir pārāk daudz Co2, bet pieaugušie onkuļi un tantes tūlīt metas izpildīt viņas prasības? Kāpēc cilvēki tik viegli tam noticēja?

A.M. Tas arī man ir mīkla. Grēta, patiesību sakot, nemaz nav tāds bērns, viņai ir 17 gadi. Meitenei bija grūta bērnība, autisms, depresija. Acīmredzami, ka viņu iebiedēt ar tādu informāciju, ka mēs visi rīt mirsim globālās sasilšanas pēc, nav grūti. Cita lieta, kas aiz viņas stāv. Viņu ir iebaidījuši un iebāzuši noteiktu informāciju, kuru viņa tad arī tik emocionāli sludina ANO un citās tribīnēs. Turklāt viņa tik pārliecinoši apgalvo, ka jau 30 gadus zinātnei esot zināms par to, ka cilvēks ietekmē globālo sasilšanu. Kam tas bija zināms? Kā vispār ir iespējams, ka ANO klausās skolu nobastojuša skuķa runas un pilnīgi ignorē īstu zinātnieku argumentus?

Patiesībā šis jautājums par cilvēka ietekmi uz globālo sasilšanu nav jauns. Tas ir zinātniskās diskusijas subjekts no 20gs. 60tajiem. Tas ir fiksēts Kioto protokolā 1997.gadā un kad tas stājās spēkā 2005. gadā, tajā ir prasība visām valstīm samazināt Co2 izmešus atmosfērā.

Bet PR šim jautājumam uztaisīja pazīstamais ASV politiķis Als Gors?

A.M. Tieši tā. Šo tēmu pacēla jaunā līmenī tieši Gors, toreizējais ASV viceprezidents. 2006.gadā iznāca grāmata un filma Uncovienent truth – neērtā patiesība. Tur tika zīmēta apokalipses aina – ja cilvēce nesamazinās rūpniecisko CO2 izmešu koncentrāciju atmosfērā, tad tuvākajā laikā izkusīs Antarktīdas ledāji, pacelsies Pasaules okeānu līmenis, noslīks Londona, Ņujorka, Tokija, sāksies pasaules mēroga pandēmijas, kari par saldūdeni, masu emigrācija no slīkstošām valstīm. Bet nekas tāds nav noticis un neplānojas.

Britu augstākā tiesa atrada šajos darbos nopietnas kļūdas, kuras pilnībā diskreditēja grāmatas un filmas zinātnisko pamatu. Tam sekoja smaga kritika no zinātniekiem.
Bet tas viss netraucēja Goram saņem Nobela prēmiju! Bet tagad to acīmredzot dabūs Tunberga, kura jau kļuvusi par “Gada cilvēku”, tieši tāpat karojot ar Co2 atmosfērā.

Bet tik daudzas valstis taču piekrita – jā, piesārņojam?

A.M. Cilvēkiem vienkārši sapūderēja smadzenes. 2005.gadā stājās spēkā Kioto protokols. Diemžēl toreiz Krievija arī to parakstīja. Bet 2015. gadā, par laimi, pārdomāja. Un tas bija pareizi – tā ir tukša naudas tērēšana. Taču Krievija ir parakstījusi Parīzes vienošanos, kas pēc būtības ir Kioto protokola turpinājums. Un lai izpildītu tur noteiktās prasības, mums vajag pārstrukturizēt gandrīz visu ražošanu.

Toties mums stāsta, ka mēs tā glābsim Zemi, jo samazināsies ogļskābās gāzes efekts…

A.M.Tas ir vēl viens bubulis. Ideju par atmosfēras uzsilšanu Co2 dēļ izteica zviedru zinātnieks Svante Arhenius jau 19.gs beigās. Viņš atklāja, ka ogļskābā gāze ir spējīga uzsilt, absorbējot infrasarkanos starus, kuri izdalās no sasilušās Zemes Saules ietekmē.

No šejienes arī versija – jo vairāk šīs gāzes, jo karstāk. Taču patiesībā ogļskābā gāze pat nonākot troposfērā, tur neuzturas. Starp troposfēru un stratosfēru rodas konvekcija. Sasilusī gāze aiziet uz augšu, tās vietā ieplūst aukstā. Tāpēc kopējais balanss paliek nemainīgs. Un nekādas uzsilšanas no rūpnieciskā Co2 nav un nevar būt.
Cita starpā Grēta ir šī zviedru zinātnieka Svantes radiniece pa tēva līniju. Vēl viņš pazīstams ar to, ka Nobela prēmiju piešķīra nevis ģeniālajam krievu ķīmiķim Mendeļejevam, bet viņam- jau toreiz tas bija politisks un anti krievisks instruments. Šo zinātnieku bez īpašas meklēšanas zina vien retais. Bet Mendeļejevu zina katrs pirmklasnieks visā pasaulē.

Sekundīti! Bet visi taču runā, ka galvenais pierādījums Co2 uzsilšanai ir ledāju kušana?

A.M Te jānodala divas lietas. Pirmā – pats globālās sasilšanas fakts. Un otrs ir cilvēka ietekme uz to. Tās ir dažādas lietas. Globālā sasilšana, tāpat kā globālā atdzišana ir realitāte, to apliecina milzīgs daudzums faktu un teorētisko modeļu. Tie ir cikliski procesi, kurus nosaka daudzi faktori. Galvenais no tiem – Zemes attālums no Saules un tās aktivitāte.

Tad ir atmosfēras blīvums, tās siltuma ietilpība, virsmas atstarošanas koeficients. Visas mūsu planētas pastāvēšanas laikā šie ir bijuši cikliski procesi. Spriežot pēc šiem cikliem, šobrīd mēs piedzīvojam globālās sasilšanas cikla pēdējo stadiju, kuru pēc vairākām desmitgadēm nomainīs kārtējā globālā atdzišana. Tādi cikli ir bijuši Eiropā – tie attēloti gleznās – Krievijā 1601. gadā Maskavas upe pārklājās ar ledu jau augusta sākumā.

Taču pret globālo atdzišanu Grētai pretenziju nav?

Pretenzijām nevajadzētu būt arī pret sasilšanu. Mūsu planētas vēsturē sasilšanas ir notikušas ilgi pirms vēl parādījās ne tikai ražošana, bet vispār pats cilvēks. Pasaules okeāna līmenis ir pacēlies par vairākiem desmitiem metru Jūras periodā pirms 100-120 miljoniem gadu. Taču dzīvība nevis tika iznīcināta, bet gan strauji plauka.
Vēl agrāk, kembrija periodā pirms 500 miljoniem gadu, saskaņā ar esošiem bioķīmijas datiem, Co2 saturs atmosfērā 18-20 reizes pārsniedza šodienas, ko esot piesārņojusi rūpniecība.

Bet temperatūra taču aug, ko saka arī Gors savos darbos? Ziemu Eiropā vairs nav?

A.M. Jā, taču tam nav sakars ar Co2. Gors savā filmā jauc cēloņus ar sekām. Kā likums, ne atmosfēras temperatūra palielinās Co2 satura dēļ, bet tieši otrādi. Pasaules okeāns katru gadu izmet atmosfērā tādu Co2 daudzumu, kas simts reizes pārsniedz visas planētas rūpniecības ražoto. Pēc tam temperatūra samazinās un Co2 daudzums samazinās. Tie visi ir dabas cikli. Tie nav atkarīgi no cilvēka. Tas ir smieklīgi, ka cilvēki par šo tēmu vācas mītiņos un pret kaut ko protestē.

Tad kāpēc cilvēci vazā aiz deguna?

A.M. Parīzes līguma iniciatori apgalvo, ka balstās uz pasaules zinātnes konsensu, bet tā nav. Daudzi zinātnieki uzskata, ka tā ir vēl neredzēta mēroga afēra. Tās organizatori uz to pelna milzīgas politiskās un finanšu dividendes. Tā bijušais ASV Nacionālās zinātnes akadēmijas prezidents Frederiks Zeitcs petīcijā, kuru parakstījuši 15 tūkstoši zinātnieku, raksta sekojošo – “Nav nekādu pierādījumu tam, ka antropogēnie Co2 izmeši, metāns vai citas gāzes spēj izsaukt katastrofālu planētas uzsilšanu vai tās klimata sabojāšanu”

Taču par nožēlu šis jautājums ir kļuvis ne zinātnisks, bet politisks. Kaut kas līdzīgs reliģijai, kur citādi domājošos nosauc par ķeceriem. Arī manas publikācijas šai sakarā ir izraisījušas visai agresīvu reakciju no dažu mūsu klimatologu puses, kuri pārstāv Grētas versiju.

Un Alberts Gors nopelnīja?

A.M. Visādā ziņā politiskā nozīmē daudz. Pirms dažiem gadiem es biju Austrālijā. Viņiem ir milzīga ogļu apstrādes industrija zem atklātām debesīm. Atbrauca Gora pārstāvji un pieprasīja to visu aizvērt. Bet tā ir Austrālijai svarīga eksporta nozare. Tas viss nes milzīgas ekonomiskas sekas daudzām valstīm. Atgādina auksto karu, kādā bija ievilkta PSRS, lai to sagrautu. Lai samazinātu Co2 izmešus, ir nepieciešams pilnībā modernizēt visu ražošanu. Daudzas valstis to nespēj un tāpēc sabruks.

Atgādināšu, ka divas lielvalstis ASV un Ķīna nav parakstījušas ne Kioto, ne Parīzes līgumus.

A.M. Skaidrs, ka Ķīnai savs ceļš. Bet štati vienkārši prot skaitīt naudu. Un Tramps balstās uz zinātnes pieeju, ausis neskurina un neklausās zaļos nacistus. Ko vērta vien ir prasība likvidēt visas govis, jo tās redziet laiž gāzes un piesārņo atmosfēru.

Tātad jālikvidē visa gaļas un piena ražošana. Ar lidmašīnām nevar lidot, ar auto nevar braukt utt- tas viss taču ir tiešais ceļš atpakaļ akmens laikmetā. Bet kāpēc? Tas neko nemaina, planētas ciklus cilvēks nevar ietekmēt. Un labi, ka tā.

Tātad var atslābt un nebaidīties no ekoloģiskām briesmām?

Ne gluži. Tikai jācīnās ir nevis ar Co2, bet gan indēm – sēra, ķīmiskās rūpniecības atkritumiem, smagajiem metāliem. Ar to, kas piesārņo augsni, ar to, kas nogalina Arāla jūru, nogalina Baikālu, piesārņo pasaules akvatorijus. Tie ir radioaktīvie atkritumi, kuri ir daudzās seklajās jūrās. Baltijas jūrā un Ziemeļu jūrā 1947. gadā tika nogremdēti III Reiha ķīmiskie ieroči. Un visi izliekas, kas nekas nav noticis. Daudzas piekrastes ir piesārņotas.

Jāievieš tās zaļās tehnoloģijas, ko piedāvā profesors Hermans Kričevskis.
https://rusnor.org/pubs/library/15711.htm

Otra draudu puse ir dabas katastrofas. Tas pirmkārt ir cunami izraisošās zemestrīces, kuras mēs vēl neesam spējīgi paredzēt. Atceramies 2009. gada zemestrīci Sumatrā, kad bojā aizgāja 200.000 cilvēku. Varētu vismaz izveidot ļaužu apziņošanas un glābšanas sistēmu.

Arī Jeloustounas supervulkāna aktivitāte rada bažas. Lūk, kur ir īstas problēmas, kam vajadzētu pievērst resursus un uzmanību. Nevis nodarboties ar klimata histēriju un cīnīties ar vējdzirnavām.

Nu tad lūk – pirms stumt mākoņus ar dakšām un mainīt Zemes orbītu, apgūstot tam atvēlētos kārtējos miljonus, šie bļāvēji var vienkārši sakopt savu sētu😉

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s