Kā ASV izspiego visus. Crypto AG skandāls un totālā izsekošana.

Tiem, kuri sevi uzskata pārākus par citiem, vienmēr pienāk nepatīkami pārsteigumi.
Pagājusī nedēļa varēja kļūt par triumfālu ASV uzvaru cīņā pret Ķīnas telekomunikāciju gigantu Huawei un protams, Krievijas ‘roku’, kas vienmēr stāv aiz visa.

ASV presē un online resursos sinhroni tika publicēti galīgi, dzelžaini un oficiāli apvainojumi pret Huawei tajā, ka tai vismaz 10 gadus ir bijusi piekļuve mobilajiem datiem visā pasaulē, kur tikušas uzstādītas attiecīgās kompānijas iekārtas.

ASV nacionālā pretizlūkošanas stratēģija 2020-2022 gadam (Counterintelligence Strategy of the United States of America 2020-2022) galvenais uzdevums it kā ir tieši cīņa ar šādiem “ļaundariem”

Taču labi izplānotais mediju plāns ar labu PR ir cietis pilnīgu fiasko uz cita, grandiozāka skandāla fona, kurās iesaistītas pašas ASV un to specdienesti.

Nez kā tas gadījās, bet laikrakstā The Washington Post tika publicēts iznīcinošs pētījums, kura galvenā doma ir sekojoša –ASV vairāk kā 50 gadus ir brīvi klausījušās šifrētos ziņojumus vairāk kā 120 valstīs, izmantojot tieši tādu pašu metodi, kādā apvaino Huawei. Atgādina divas lietas – Snoudenu un veco labo parunu- zaglis sauc, ķeriet zagli. Dotās avīzes resurss gan ir pieejams par 1 dolāru mēnesī, tapēc par šo tēmu var palasīt arī Forbes.
https://www.forbes.com/…/cia-secretly-bought-global-encry…/…

Saskaņā ar pētījumā izmantotajiem dokumentiem, Centrālā Izlūkošanas pārvalde kopā ar Rietumvācijas izlūkdienestu jau kopš II pasaules kara beigām līdz pat 2018. gadam slepeni pārvaldīja Šveices kompāniju Crypto AG, kura skaitījās pasaules līderis ‘superaizsargāto’ komunikāciju tehnoloģiju ražošanā.

Šīs iekārtas pirka visā pasaulē tieši tāpēc, lai nodrošinātu kritiski svarīgus valstiskos un diplomātiskos sakaru kanālus. Nevienam neradās absolūti nekādas aizdomas, tā kā Šveice ir rūpīgi sargājusi savu neitrālās un drošās valsts imidžu, kurš tagad ir sadragāts lupatu lēveros.

Taču Crypto AG ražotajās sistēmās jau no paša sākuma ir iemontētas spiegošanas iespējas –tā sauktās backdoor tehnoloģijas, kuras izmantojot ASV specdienestu darbinieki ir dienu un nakti noklausījušies ne mazāk kā 40% no ārvalstu slepenās komunikācijas, līdz pat personiskiem līderu kanāliem, ieskaitot pat Romas pāvestu.

Skandāla apmēru nosaka ne tik daudz tas, ka ASV izseko visus, bet tas, ka ar vienādu centību to dara gan ar ienaidniekiem, gan ciešākajiem ‘sabiedrotajiem’

ASV specdienestiem ārvalstu līderu nemitīga izsekošana ir rutīna –tiek izsekotas arī organizācijas, kompānijas un atsevišķi iedzīvotāji tādās valstīs kā Francija, Spānija, Beļģija, Itālija, Norvēģija. Pastāvīgi tika uzlauzti arī NATO komunikācijas kanāli. Viens no apkaunojošākiem faktiem amerikāņiem ir tas, kā Obama deva pavēli izsekot Angelu Merkeli tūlīt pat pēc tam, kad publiski atzinās draudzībā, mīlestībā un transatlantiskajā uzticībā.

Pie tam oficiālie ASV specdienestu darbinieki šodien ne tikai neuzskata šādu rīcību par apkaunojošu, bet tieši otrādi –par vajadzīgu un nepieciešamu.

Tas vienmēr ir bijis ASV sev piešķirta pilnvara – spiegot un iejaukties citu valstu iekšējās lietās. Taču tās momentā izrāda aktīvu agresiju brīdī, kad tām šķiet kāds cenšas šo izredzēto lomu atņemt- kā tas ir ar Huawei.

Tieši tāpēc ASV visu pagājušo gadu veica bezprecedenta kampaņu, kas bija vērsta pret Huawei tehnoloģiju izmantošanu citās valstīs, īpaši pret 5G. Tika uzstādīti ultimāti gan UK premjeram, gan Vācijai, Čehija zem spiediena izdeva brīdinājumu savām kompānijām nelietot Huawei, Polija pat atrada valstī ķīniešu spiegu. Tomēr lielākā daļa valstu palika pie sava.

Acīmredzami, ka amerikāņi ļoti labi zina, kādas iespējas pieļauj šīs backdoor tehnoloģijas un viņu histērija ir pilnīga pamatota. Bet mēs šeit varam atcerēties un ielāgot tās pašas sen zināmās patiesības – nav amerikāņiem nekādu sabiedroto un draugu – izsekoti tiek visi, ikviens tiek izmantots tikai personisko interešu vārdā. Un ikviens tiek uzmests, kad to prasa viņu ‘nacionālās’ intereses.

Un otrs – kārtējais pierādījums tam, ka visas šīs mūsdienu telekomunikāciju tehnoloģijas un īpaši 5G ir nekas cits, kā spiegošanas un militārā tehnoloģija!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s