Misānes lieta. Kā virzīt vektoru tālāk?

Ik pa laikam sabiedrībā izraisa rezonansi kaut kāds notikums, kurš iedarbina reakciju – emocijas, diskusijas. Reizēm arī kādu rīcību un darbību sava viedokļa paušanai- streiku vai boikotu.

Tā ir noticis ar Kristīnes Misānes gadījumu. Ikviens, kurš seko līdzi notiekošajam, jau ir izlasījis un iepazinies ar versijām par to no katras puses, kas ir noticis. Un tagad virmo reakcija – kā ierasts, pilsoņi šeit saskaldās pretējās nometnēs un savstarpēji rejas – vieni uzskata Misānes izdošanu par nepieņemamu, citi ņirgājas un bļauj, ka neliete to visu ir pelnījusi.

Mans personiskais uzskats ir tāds, ka tautai būtu jāapvienojas un jāaizstāv savu pilsoni jebkurā gadījumā – ja arī ir pieļautas kļūdas, tad šis sods un iespējamie 15 gadi DĀR cietumā, nekādā ziņā nav adekvāti nodarījumam – sava bērna aizvešanai no valsts. DĀR ir viena no pasaules kriminālākajām valstīm – pēc melno revolūcijas tur netiek nodrošināts nekāds tiesiskums pat saviem pilsoņiem, kur nu vēl ārzemniekiem.

Visiem tiem, kuri bravūrīgi iestājas par ‘vietējo paražu un likumu ievērošanu’ – nu vēlētos redzēt, kādu dziesmu viņi dziedās, ja kādā no šī līmeņa valstīm sanāks netīšām greizi paskatīties uz kāda vietēja padišaha sievu un pēc vietējām tradīcijām par to kaut kas jānocērt. Cilvēktiesības, saprāts un adekvātums stāv pāri mežoņu tradīcijām- tā vismaz tam vajadzētu būt.

Taču šajā situācijā ir jāvērš domas nedaudz citā virzienā – moralizēt par situāciju ir viena lieta, bet saprast to, kā var izmantot šo gadījumu un ievirzīt radušos vektoru un enerģiju kaut kādā noderīgā virzienā, ir cita lieta -tā jau ir māksla pārvaldīt sociālās supersistēmas.

Tad kas šeit īsti ir atklājies? Pirmkārt ļoti labi ir izgaismojusies Latvijas valsts impotence un nespēja aizsargāt savus pilsoņus – pirms gada bija iespēja šo lietu sakārtot un Kristīni atgriezt Latvijā – tas netika izmantots. LR pasē rakstītais “Šīs pases turētājs ir Latvijas republikas aizsardzībā” kļūst ironisks.

Arī šobrīd netiek darīts un izmantots viss iespējamais, lai situāciju risinātu. Izrādījās, ka visi ‘jaudīgie’ eirokomisāri, dombrovski, kalnietes, vaideres un pārējie, kuri pirms EP vēlēšanām tā lielījās ar savu ietekmi ES, ir puņķi uz drāts un neko tur nespēj ietekmēt. Vai arī negrib. Uz vietas esošie spēkavīri – ārlietu ministrs un “nācijas tēvs’ – bijušais Eiropas cilvēktiesību tiesnesis arī plāta roķeles. Ģenerālprokurors neko nav izdarījis.

Arī visādas sieviešu tiesību aizsardzības organizācijas klusē kā partizāni – par Getto Games puspliko plakātu traci varēja sacelt, šeit klusums. Nu ja -Misāne taču nav ne feministe, ne lezbiete – sorosiešu organizācijām tādas neinteresē.

Kas attiecas uz Dāniju un tās rebēm, ietirgojot Latvijas pilsoni pret savējo trešās pasaules valstij – nu šeit visu pareizi sapratis ir pat Atis Pabriks. Izrādās, ka Ziemeļvalstis nav nekāds tiesiskuma un pareizības etalons, uz kuru Latvija esot tā tiekusies. Var jau būt, ka viņš neko nav dzirdējis par Dānijai piederošo Fēru salu ikgadējo vaļu un delfīnu nejēdzīgo slaktiņu, kas tiek pamatots ar kaut kādām arhaiskām mežoņu tradīcijām. Kam viņš tur gribēja līdzināties?

Vai deputāts Kaimiņš negrib tagad iečivināt twiterī Trampam, varbūt to vēlas Bordāns, kurš nesen sūdzējās ASV par tiesiskumu Latvijā? Ko klusē?

Nu lūk – tāda aptuveni ir situācija, bet ko tad pilsoņi var darīt šajā sakarā, kā izmantot vektoru? Ir izskanējušas vairākas idejas- boikotēt Dānijas preces, vākt parakstus Misānes atbrīvošanai, iet piketos. Parakstu vākšana notiek te.
https://www.change.org/p/human-rights-support-mother-of-two…

Bet ir vēl viena interesanta doma – uzrakstīt vēstuli KF prezidentam Putinam😉 Ir sagatavots arī teksts un tajā paustā doma ir sekojoša – tā kā Latvija nav spējīga aizsargāt savus pilsoņus un tai nekādas starptautiskas ietekmes nav, iespējams, ka KF prezidents var kaut ko palīdzēt. Protams, ka Misāne nav KF pilsone, bet šis notikums ir jāizvērtē mazliet citādi.

Ja nu gadījumā šis nonāk līdz KF prezidenta administrācijai, tad viņa ietekme pasaulē ir nesalīdzināma ar kaut kādu Rinkeviču. Turklāt pavisam nesen visi Āfrikas vadoņi bija saskrējuši uz Maskavu jautāt, kā tālāk dzīvot – KF ietekme tur ir liela.

Pat, ja šis gadījums vismaz tiek pieminēts kādās KF ziņās, tad tas padarīs rezonansi vēl skaļāku, izgaismos brūkošās ES pseido-tiesiskumu un visas šīs Rietumu iekārtas nejēdzīgumu.

Ja KF vēl varētu reāli kaut ko palīdzēt, tas daudziem beidzot atvērtu acis uz to, kurš tad ir reāls darītājs un kas tikai piesedzas ar ‘demokrātiju’ Kā tur būs, nezinu, bet ideja ir laba🙂Mēģināts nav zaudēts.
Ir gatavs vēstules teksts.
https://drive.google.com/…/1M2FCR8tGYFYdb0PVNtv6P4H5x…/view…
Un te to var nosūtīt- ievērojot formalitātes un korektu aizpildīšanu.
http://kremlin.ru/contacts…

Lielajā politikā šādi notikumi ir bildītes, kas rada fonu- cilvēku pūļi ielās, skandalozi procesi un tamlīdzīgi – bet paši par sevi tie neko nenozīmē un nekādas sekas neatstāj – ja vien tos prot izmantot kaut kādu tālāku mērķu vārdā, ja tas kādam ir vajadzīgs.

Bet arī šajā gadījumā tauta var piedalīties procesā, kura mērķis ir aizvākt šo nekam nespējīgo ‘valstsgribnieku’ varzu – tautas nobalsošana par Saeimas atlaišanu joprojām ir spēkā😉
Bet ideja jau uzņem apgriezienus🙂
https://rus.timeline.lv/…/51899-dlya-zashchity-kristine-mis…
https://lv.sputniknews.ru/…/V-Latvii-obratilis-k-prezidentu…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s