Renesanses vēstures kurss – genderistu diskriminācija?

Rietumu prātā jukšana turpinās pilnā sparā. Tā nesen pasaulē labi pazīstamā Jēlas universitāte ASV paziņoja, ka ar šī gada pavasari atceļ renesanses mākslas vēstures kursu. Iemesls ir sekojošs- šis kurss un visa attiecīgā renesanses laikmeta māksla ir ‘pārāk balta, pārāk vīrišķīga un pārāk tradicionāla’. Tas ir ļoti apvainojoši visiem tiem studentiem, kuri ir ar citādu orientāciju vai ādas krāsu.
https://yaledailynews.com/…/art-history-department-to-scra…/

Un patiešām – renesanses jeb apgaismības laikmeta sākumā Eiropā vēl nebija ne melno ieviesto vergu, ne 72 dažādu dzimumu – nebija vēl atklāta Amerika – šis mākslas novirziens, kas iezīmē pārejas periodu no viduslaikiem uz modernismu, patiešām demonstrē balto, normāli orientēto vīriešu dominanci – viņu radītos mākslas darbus. Mikelandželo skulptūra “Dāvids’ patiešām simbolizē visu tā laika sapratni par estētiku un grieķu skaistuma etalonu – tas nav nēģeris un nav arī netradicionālis.

Arī Da Vinči Mona Lisa ir baltā sieviete – ne feministe un lezbiete😑

Tas viss mūsdienu liberāļu ideoloģijā vairs nav pieņemams un ar to kaut kas ir jādara -pagaidām tiek atcelts kurss, bet nākošais solis noteikti būs jaunas izpratnes izsludināšana, kurā tiks atklātas gan visu šo mākslinieku ‘netradicionālās’ orientācijas un šie darbi arī būs kaut kā jāpārkrāso.

Demokrātu- liberāļu paredzamos darbos noteikti ir vēl viena problēma- pašas ASV konstitūcijas rakstītāji jeb “nācijas tēvi” arī ir baltie vīrieši. Visi!

Kaut kas tāds tolerantajā un varenajā valstī noteikti nav iespējams – ir nepieciešams tur iedabūt kādu nēģeri, feministi, lezbieti un transvestītu, vai arī jāraksta jauna formula un konstitūcija.

Vai Latvija patiešām ir ‘neatņemama” Rietumu kultūras sastāvdaļa?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s