Kā ASV Banderu atmaskoja.

ASV Centrālā Izlūkošanas pārvalde (CIP) ir publicējusi atslepenotus dokumentus par II pasaules karu, tai skaitā par Ukrainas ‘varoni’- nacistu pakalpiņu Stepanu Banderu.

ASV izlūkošanas pārvaldes ziņojumā ar nosaukumu “Stepans Bandera un Ukrainas valsts 1941”, kas atslepenots saskaņā ar likumu, kurš paredz nacistu kara noziedznieku atmaskošanu, tiek aprakstīti tie kara noziegumi, kas tika pastrādāti nacistu okupētajā Ukrainas teritorijā.

1941.gada 30.jūnijā ukraiņu nacists un Hitlera profesionālais aģents ar iesauku Konsuls 2 Ļvovā veica Rietumu Ukrainas valsts dibināšanu – ar to sākas šis dokuments.

Cita starpā tiek atzīmēts, ka tikai 5 nedēļu laikā kopš tās valsts dibināšanas tika nogalināti vismaz 50000 ukraiņu, 15000 ebreju un vairāki tūkstoši poļu.

Stepans Bandera bija Ukrainas pretestības armijas vadītājs, kas savukārt bija nacionālistu organizācijas kaujas spārns. Grupējums darbojās II pasaules kara gados Rietumu Ukrainā, karoja pret PSRS armiju un sadarbojās ar Hitlera dienestiem.

Tieši šīs organizācijas biedri sarīkoja bēdīgi slaveno Voliņas slaktiņu, kura laikā tika nogalināti ap 100.000 poļu.

Taču Ukrainā šis Bandera ir nacionālais varonis. Nupat 1. janvārī Kijevā un rindā citu pilsētu notika lāpu gājieni par godu viņa 111. dzimšanas dienai.

Gan Krievija, gan virkne citu valstu ir vairākas reizes nosodījusi nacistu glorifikāciju Ukrainā. Bet ASV un Ukraina, saprotams, izvairās no tā.

Jo tieši šis reģions ir izvēlēts par perēkli sērgas atdzimšanai un centieniem to atkal virzīt Krievijas virzienā.

Bet ar pilno dokumenta saturu var iepazīties šajā saitē. Kā redzams, ne tikai Kremļa arhīvos ir dokumenti, kuri parāda II pasaules kara ‘varoņus’ un ‘upurus’ citādā gaismā, kā tiem gribētos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s