Kaķu regula –nākamais ES stulbuma līmenis.

Vai jums kāds eiro parlamentārietis ir pastāstījis par to, kādi likumi un regulas mūs sagaida nākotnē no Eiropas? Tad iepazīstieties ar viņu jaunāko pērli.

Šī gada 27. novembrī vietnē Journal for Environmental Law publicēts pētījums, kurā apkopots 15(!) gadu laikā izpētītais par kaķu negatīvo ietekmi uz dabu.

Ļaut kaķiem brīvi staigāt apkārt ir jāaizliedz, jo tie negatīvi ietekmē putnus un citu dzīvo dabu- tā vēsta šis ziņojums. Zinātniskie pētījumi parāda, ka kaķi ir vieni no visvairāk dabu postošiem plēsoņām uz Zemes.

Holandē kaķi nogalina 141 miljonu dažādu dzīvnieku katru gadu. Beļģijā un Francijā kaķi ir galvenais pagalmu putnu nāves cēlonis.

Šajā pētījumā, kurš fokusējas uz brīvi klaiņojošiem mājas kaķiem, domājot visus tos murrātājus, kuri pavada daļu vai visu savu dzīvi ārpus cilvēka kontroles- tai skaitā lauku kaķus, divi holandiešu juristi argumentē to, ka ļaut kaķiem brīvi staigāt, kur tiem patīk ir pretrunā ar ES pieņemto Dabas aizsardzības likumu, kurš aizsargā putnus un citus dzīvniekus. Laikam arī peles?

Sekojoši, šī likuma pārkāpums ir ne tikai traucēt vai nogalināt aizsargājamos dzīvniekus, bet arī ļaut kaķiem staigāt apkārt, zinot to postu, ko tie var nodarīt dabai- tā raksta šie juristi.

Klaiņojošie kaķi ir vispār jāaizvāc vai stingri jākontrolē, par cik tie apdraud aizsargājamos dzīvniekus- viņi paskaidro.

Attiecībā uz mājas un lauku fermās dzīvojošiem kaķiem, likums prasa ES dalībvalstīm aizliegt kaķiem staigāt apkārt un novērst iespējas tiem to darīt.
https://www.brusselstimes.com/…/if-your-cat-goes-outside-i…/

Grūti pat izdomāt, kā šo komentēt. No vienas puses, var grūtsirdīgi nopūsties par kaķu evolūcijas norietu – no dievu statusa senajā Ēģiptē līdz šim te mūsdienu ‘evropā’.

No otras puses – lai cik absurdi būtu šādi pētījumi un regulu ieviešana, tas tomēr netiek darīts vienkārši stulbuma pēc. Grētas Tunbergas iedvesmotā zaļo eko fašistu brigāde ne vien pasludinājusi cilvēci par vainīgu globālajā sasilšanā, kas ir gluži dabisks process, bet grasās spert vēl soli tālāk – pasludināt arī kaķus par planētas ienaidniekiem.

Šāda iejaukšanās dabiskajos procesos un barības ķēdē, izslēdzot kādu tās elementu, gluži loģiski novedīs pie ķēdes reakcijas – tad savairojas grauzēji, vārnas, kovārņi un žagatas – tieši tās ir sīko putnu plēsēji. Bet tie tagad pasludināti par īpaši aizsargājamiem.

Savukārt sīko putnu populācijas samazināšanās noved pie kaitēkļu pavairošanās – tie izposta labības sējumus un tas noved pie tālākām sekām- vēl vairāk ķīmijas uz laukiem un peļņa Monsanto monstram. Par visu ir padomāts, ja vien kāds var tik tālu aizdomāties. Lielās kompānijas acīmredzami var.

Tā kā globālais plāns šobrīd ir samazināt cilvēku skaitu un ievest pasauli jaunos viduslaikos, tad attiecīgi tiek sperti vajadzīgie soļi – visur pasaulē strauji pazemināts izglītības līmenis, likvidēta ražošana, radīts bezdarbs un pārtikas trūkums – tāpat vien taču cilvēki neizmirst, tas ir kaut kā jāveicina. Arī grauzēji tīri labi noder, lai pārnēsātu dažādas infekcijas slimības.

Nu lūk, ar tādu projektu izstrādi šobrīd nodarbojas Eiropas juristi un likumdevēji. Viņu prāt, kaķus Daba ir radījusi pārāk plēsīgus un tas ir jāierobežo ar likumdošanu.

Vai Tu savu kaķi jau iepazīstināji ar Eiropas Dabas aizsardzības likumu?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s