Sankcijas pret Lembergu.

Kā zināms, kārtējo reizi ir ierunājies Latvijas patiesais saimnieks jeb ASV Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (Office of Foreign Assets Control, OFAC) Šoreiz tas 2019. gada 9. decembrī noteicis sankcijas pret Aivaru Lembergu, Ventspils Attīstības Aģentūru, Biznesa Attīstības Asociāciju, Latvijas Tranzīta Biznesa Asociāciju un Ventspils brīvostas pārvaldi. Ne vien tas, bet ASV ir arī izteikušas brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumu sankcionētajām personām, arī var tikt pakļauts ASV OFAC sankcijām.

ASV valsts kases departamenta vietnē ir publicēts paziņojums šajā sakarā- mazliet pārtulkoju to daļu, kas attiecas tieši uz Lembergu. Kļuva interesanti, ko tad tur par viņu raksta.

https://home.treasury.gov/news/press-releases/sm849

AIVARS LEMBERGS
Korupcija gadiem ilgi ir nozīmīgs faktors Latvijas ekonomikā, laupot Latvijas pilsoņiem līdzekļus publiskajam sektoram un pieļaujot nelegāliem darbiniekiem nodarīt kaitējumu Latvijas valstij un NATO aliansei kopumā. ASV ir strādājušas kopā ar Latvijas valdību un korupcijas jautājumā šeit un arī citur esam noskaņoti kopējai lietai. Šī ASV darbība apliecina ASV noskaņojumu pret Latviju un mūsu apņēmību saukt pie atbildības korumpētus oligarhus par kaitnieciskām darbībām pret atslēgas Eiropas sabiedroto.

Latvijas oligarhs Aivars Lembergs ir definēta kā ārvalstu persona, oficiāla vai bijusī amatpersona, kas tieši iesaistīta vai atbildīga, netieši piedalījusies korupcijas veicināšanā, valsts īpašumu apsaimniekošanā personīgā labuma vārdā, korupcijā saistībā ar valsts pasūtījumiem, dabas resursu iegūšanā vai kukuļošanā.

Lembergs ir darbojies kā Ventspils mērs no 1988. gada. Kopš tā laika viņš ir atkārtoti apsūdzēts kukuļdošanā, naudas atmazgāšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā. Lembergs kontrolē procesus caur politiskām partijām un korumpētiem politiķiem un sistemātiski izmanto to visu sava personiskā ekonomiskā labuma gūšanai.

Lembergs ir izmantojis savu ietekmi, esot partiju līderis, lai formētu valdības sastāvu un nozīmētu konkrētus cilvēkus vajadzīgās pārvaldes pozīcijās, kā arī traucējis citām amatpersonām ieņemt šos amatus. Papildus tam, Lembergs ir veicinājis korupciju tiesībsargājošās iestādēs, lai aizstāvētu savas intereses un pakļautu politiķus, kurus citādi nav varējis kontrolēt.

Tad nu lūk – ASV departaments tik labi zina, kurš te ir oligarhs un ko tas te dara – Latvijā gan nav bijis neviens tiesas spriedums, kurā šīs apsūdzības tiktu pierādītas, bet ASV paziņo, ka Lembergs ir drauds pat NATO drošībai. Ir par ko padomāt – vai tas būtu tāpēc, ka savulaik viņš negatīvi izteicās par NATO jūrnieku ālēšanos un čurāšanu Ventspilī, vai iemesli ir dziļāki- kurš tad pasūdzējās ASV onkulim?

Vēl ir jautājums no skapja iznākušam ārlietu ministram – ko viņš ir darījis, lai aizstāvētu Latvijas pilsoņa intereses, kura kontus bez nekādiem pierādījumiem šādi bloķē citas valsts iestādes? Viņam taču jautājumi nerodas, tāpat, kā ar LV banku sektoru – saimnieks pateica, mēs likvidēsim. Ir taču labi redzams, ka sankcijas skar Latvijas ekonomiku daudz vairāk, nekā pašu Lembergu.

Protams, jautājumi ir daudz –vai Lembergs ir vienīgais Latvijas oligarhs? Kas tā par valsti, kurā cits smagos noziegumos apsūdzētais var atrasties Latvijas Bankas prezidenta amatā, bet par korupciju ASV sūdzas bijušie KNAB darbinieki un tieslietu ministri, kuru laikā nekādas darbības tās apturēšanā netika veiktas? Kurā valsts prezidenta kanceleja ir neskaitāmas reizes sodīta par izdevumu slēpšanu, kurā par Krājbankas krahu tieši atbildīga amatpersona saņem valsts apbalvojumu par ieguldījumu ekonomikā?

Un kādā sakarā ar korupciju Lartvijā cīnās ASV, kur korupcija ir legalizēta un nosaukta par lobēšanu?

Kur paliek nevainīguma prezumcija un privātā īpašuma neaizskaramība, kas taču esot pašu ASV deklarēti kapitālisma un demokrātijas pamatprincipi?

Bet uz tādiem neviens neatbildēs – atliek vērot izrādi tālāk. Šī taču esot tiesiska un suverēna valsts, tai ir karogs un himna- bet ekonomikai vitāli svarīgus lēmumus pieņem ASV departamenti😆

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s