Totālā izsekošana- kā tas notiek.

Ja jūs cerat izvairīties no izsekošanas vai vismaz atstāt sev savas jūtas, tad varat par to aizmirst. Šodien mūs nodod viss – no elpošanas līdz gaitas īpatnībām un sirds ritmam. Lielais Brālis var ne tikai katru atrast, bet arī saprast, kādas mēs izjūtam emocijas. Kā tas notiek?

Ar kameru palīdzību- pēc gaitas īpatnībām.

Šāda tehnoloģija šodien jau darbojas- personības atpazīšanas tehnika pēc gaitas aktīvi tiek pielietota policijas vajadzībām Pekinā un Šanhajā. Speciāla programma, kura izmanto video no parastajām kamerām, izveido cilvēka kustības virtuālo modeli, pēc tam salīdzina ar citiem pieejamiem datiem. Pagaidām tā vēl nespēj to darīt reālajā laikā, bet tehnoloģija strauji attīstās.

Huans Junčens, Watrix kompānijas direktors, kura nodarbojas ar šīs programmas izstrādi, saka, ka to piemuļķot nav iespējams – pat ne tīša klibošana vai citas apzinātas gaitas izmaiņas. Pie tam atpazīt cilvēku tā jau šodien var gan no sāniem, gan no aizmugures. Izskatās, ka šī tehnoloģija attīstās ļoti ātri, jo interesi par to demonstrē ne tikai valsts, bet arī tie biznesmeņi, kuri par saviem potenciālajiem klientiem grib zināt pilnīgi visu.
https://learningenglish.voanews.com/a/system-r…/4648643.html

Ar īpašu lāzeru- pēc sirds ritma.

Nesen kļuva zināms, ka Pentagonam pēc ASV speciālo uzdevumu vienību pasūtījuma tika izstrādāta jauna ierīce – Jetson. Tās galvenais uzdevums, atpazīt cilvēku pēc viņa sirds darbības ritma īpašībām. Speciālisti apgalvo, ka tā saucamais ‘sirds paraksts” ir katram unikāls, tāpat, kā pirkstu nospiedumi. Jetson kā reizi ir spējīgs šo ‘parakstu’ atpazīt ar īpašas tehnikas- lāzera biometrijas- palīdzību. Tas var tikt izdarīts attālumā līdz 200 metriem. Pagaidām gan tas nav spējīgs tikt cauri tādai aizsardzībai kā pietiekoši biezs mētelis, jo ierīce darbojas, fiksējot sirds pukstus no ādas virsmas, kura vibrē attiecīgi. Tālāk ir paredzēts šo tehnoloģiju izmantot ne tikai militāros nolūkos, bet arī civilos- ar tās palīdzību, piemēram, kardiologi varēs sekot novērot savus pacientus viņu mājās.
https://www.forbes.com/…/u-s-military-laser-can-identify-…/…

Ar balss palīdzību.

Vairums personības atpazīšanas tehnoloģiju vēl nav ieguvušas lielu popularitāti un masveidā netiek izmantotas – izņemot balss atpazīšanas sistēmu. Šādas ierīces ir ļoti populāras. Paši to neapjaušot, cilvēki ļauj par sevi savākt milzu daudzumu dažādu datu un tos izmantot personības atpazīšanā nesagādās grūtības. Google nesen paziņoja, ka tās Asistent programma darbosies miljardā dažādu ierīču- turklāt ierīces ar šādu funkciju kļūst neparasti populāras – 2019. gadā ienākums no tādām jau sastāda 3.2 miljardus dolāru, kas ir par 7% vairāk, kā 2018 gadā.

Ar radioviļņu palīdzību- pēc elpošanas ritma.

Pētnieki no Masačūsetsas tehnoloģiskās institūta ir radījuši ierīci, kura izmanto radio viļņus, lai noteiktu cilvēka emocijas- pat slēptās. Un kaut arī pagaidām šī izstrāde vēl nav izgājusi visus testus un nav pieejama publiski vai militāri, agrāk vai vēlāk tas notiks. Ierīce nosaukta EQ-Radio. Tā ļauj no attāluma saprast, kādas jūtas ir cilvēkam – prieks vai skumjas, apmierinātība vai satraukums. Kaut kādā ziņā tas atgādina melu detektora principus. EQ Radio izstrādātāji domā, ka viņu ierīce noderēs dažādiem nolūkiem- piemēram, izklaides industrijā, kur varēs ātri iegūt datus par to, ko jūt cilvēks, skatoties filmu, šovu vai izmantojot kādu atrakciju.

Taču loģiski, ka tas neaprobežosies ar cilvēku emociju skanēšanu, kas pats par sevi ir amorāli – tas, nonākot valdību un speciālo dienestu rīcībā, ir viena no pūļa kontroles metodēm, kur otra daļa ir tehnoloģija, kā konkrētās sajūtas cilvēkam izmainīt – vadāmais cilvēks vienmēr ir bijis globālās elites sapnis un ar 5G tehnoloģijas ieviešanu tas beidzot kļūst par realitāti- saliekot raidītājus ik pēc 200 metriem, aprīkot tos ar šādām ierīcēm nav nekādu problēmu. Un tad vairs nebūs iespējams atšķirt, kādas sajūtas ir paša, kādas ir mākslīgi radītas ar tehnoloģijām un kāds tam visam ir rezultāts, kādu pavēļu izpilde notiek caur šīm sistēmām.
http://eqradio.csail.mit.edu/

Ar ģeolokācijas palīdzību.

Cita pētnieku grupa no tā paša Masačūsetsas tehnoloģiskā institūta jau 2013. gadā paziņoja, ka atpazīt cilvēku var, rūpīgi izanalizējot tos pašus it kā anonīmos datus, kurus viedtālruņa lietotājs atstāj mobilo sakaru kompānijām. Nav noslēpums, ka ar GPS palīdzību var noteikt to, kurā vietā konkrētā brīdī atrodas kāds nosacītais tālruņa lietotājs, bet anonimitāti arī var viegli pārvarēt. Un tas ir tāpēc, ka lielākai cilvēku daļai viņu dzīves paiet pa noteiktiem maršrutiem ikdienā, kas regulāri atkārtojas katras 24 stundas- mājas, darbs, tuvākais veikals – kā izrādās, ar šāda maršruta analīzi var noteikt konkrēta cilvēka personību ar ticamību 95%.

Cilvēki, kuri stāsta par ‘totalitāro padomju režīmu’ un VDK stūra māju- nomierinieties, tādas tehnoloģijas tolaik sapņos nerādījās, kā jūs izseko un kontrolē tagad- turklāt ar pašu brīvu piekrišanu un bērni jau no mazām dienām tiek apmācīti urbties planšetēs un tālruņos, lai to var labāk izdarīt.

Jau pirms daudzām desmitgadēm iznākušie romāni un filmas par šo tēmu, tās nav filmas, bet gan instrukcijas tam, kāda būs nākotne, ja cilvēki nespēs apzināties to, kas notiek.

Lielais Brālis vēro…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s