Nobela prēmijas šovs.

Cik interesanti. Izrādās, ka pasaulē ir mazinājusies nabadzība un kaut kur pazuduši 40 miljoni vergu, kuri par savu darbu nesaņem nekādu samaksu. Izrādās, ka kapitālismā vispār var kaut kā mazināt nabadzību, kas ir kapitāla turētāju bagātības avots un politisks lēmums.

http://www.la.lv/nobela-premija-ekonomika-pieskirta-trim-am…?

Kas šajā sakarā ir jāsaprot, ir ļoti vienkārša lieta – Nobela prēmija nav prēmija par ieguldījumu kaut kādā sfērā, bet tas ir nestrukturizētās pārvaldes un informācijas lauka formēšanas instruments. Sekojoši, to faktiski vienmēr anglosakši piešķir paši sev, kā jau ‘gaismas nesēju’ civilizācija. Pretstatā tam, uz šo prēmiju tika savulaik nominēts gan ģeniālais Krievijas zinātnieks Mendeļejevs, gan tikpat ģeniālais rakstieks Tolstojs. Protams, ka viņi to neieguva – bet no šejienes paradokss – ikviens pirmklasnieks zina šos abus cilvēkus, lasa viņu darbus, tie ir pasaules zinātnes un literatūras korifeji – bet cik daudzi no jums spēj bez īpašas meklēšanas nosaukt tos, kuri viņu vietā saņēma Nobela prēmijas savulaik ķīmijā un literatūrā? Par ko?

Kas vēl ir saņēmis Nobela prēmiju? Als Gors 2007, par savu viltus klimata teoriju, kuru šodien atkal ceļ gaismā Grēta Tunberga, par kuru jau rakstīju iepriekš. Baraks Obama – ASV kara kurināšanas tradīciju turpinātājs 2009 gadā saņēma “miera prēmiju” – lai visiem beidzot būtu saprotams, par ko to piešķir- un protams, ka to saņēma Gorbačovs 1990 gadā par PSRS sagrāvi, simtiem miljonu iedzīvotāju aplaupīšanu un novešanu nabadzībā, visu valsts resursu un potenciāla atdošanu saviem Rietumu saimniekiem. Pirms viņa 1970 gadā to saņēma arī lielākais 20 gs melis un Dzimtenes nodevējs Solžeņicins, kurš ir modernās rusofobijas un Rietumu propagandas viens no pamatlicējiem.

Sorosa lellīte Grēta Tunberga jau tagad tiek nominēta šai prēmijai, visticamāk, ka to arī saņems. Kamēr īsti, reāli zinātnieki, publicisti un kultūras darbinieki, īpaši, ja tie ir no Krievijas, var par to pat nesapņot – anglosakšu doktrīnā civilizēti un gudri ir tikai viņi, nevis atpalikušie krievi.

Protams, ir vēl mazāk zināmi fakti – 1973 gadā prēmiju saņēma Henrijs Kisindžers, tā laika ASV valsts sekretārs, par miera sarunām Vjetnamā, kur paši amerikāņi bija to okupējuši, bet tai pašā laikā viņš lika slepeni bombardēt Kambodžu.

1994 gadā miera prēmiju saņēma Šimons Peress, kurš ir Izraēlas atomprogrammas arhitekts -kas ir tiešā pretrunā ar šīs prēmijas doktrīnu kā tādu- demitarilizēt valsti vai reģionu.

Tas ir novedis pie gadījumiem, kad nominētie miera aktīvisti atsakās no šīs parodiskās prēmijas, lai nepieskaitītu sevi divkošiem – tā izdarīja, piemēram, Mordehajs Vanunu, atomzinātnieks no tās pašas Izraēlas, kuru 18 gadus turēja cietumā par to, ka viņš publiski bija izpaudis ziņas par šo programmu.

Taču pēc būtības pati šāda Nobela ‘miera prēmijas’ eksistence ir farss – tā nosaukta dinamīta izgudrotāja vārdā, kas revolucionizēja kara taktiku un ļāva nogalināt vairāk cilvēku, kā jebkad agrāk.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s