Ciparu ēra – dehumanizācijas sākums.

Ciparu ēra nes cilvēkiem aizvien jaunus pārsteigumus- pasaule ir uzjundīta – pēc plašu rezonansi izraisošā raksta New York Times, kura latviskā versija ir lasāma šeit, sabiedrībai tika atklāts, ka cilvēciskais kontakts patiešām kļūst luksusa prece, bet digitālo pakalpojumu izmantošana kļūst par nabadzības pazīmi.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=799411283786883&id=100011540556700

Arī datu tirdzniecība kļūst par statusa marķieri- bagātie var atļauties atteikties no savu datu pārdošanas, bet vidējā un nabadzīgā klase to nevar- vienotās biometriskās datu bāzes izveide ir solis ceļā uz elektronisko verdzību.
Sabiedrība noslāņojas aizvien vairāk un digitālais displejs jau kļuvis par dabiskās cilvēku sabiedrības aizvietotāju, kas rada ilūziju par to, ka cilvēks kaut kur ir vajadzīgs.

Parādās programmas ar visādiem multiplikāciju avatāriem, kuri palīdz kliedēt padzīvojuša cilvēka vientulību, roboti, kuri aizvieto tuvos.

Saskarsme kļūst par preci, kam ir cena un tā nemitīgi aug – tā kļūst par pieejamu tikai bagātajiem, kamēr nabadzīgajiem tiek grūzti gadžeti.

Ārsts, kuš bezcerīgam pacientam paziņo par viņa diagnozi, kura attēlota uz piebraukuša apkalpojošā robota displeja nav tikai pilnīga bezjūtīguma demonstrācija, tas ir dehumanizācijas projekta iezīme un dzīves pilnīgas bezvērtības apzīmējums.
Mūsdienu pasaules ciparu medicīna nebūt nav tikai iespēja saņemt ārsta konsultāciju no attāluma – tagad nabadzīgajiem tā ir vienīgā iespēja vispār saņemt kaut kādu medicīnisku palīdzību.

Tālāk seko ciparu izglītība, kura samazina vajadzību tērēt uz sociālo sfēru, kura atkal iezīmē sabiedrības segregāciju – ja jums nav naudas īstam, dzīvam skolotājam, tad jums iespējama tikai apmācība tiešsaistē.

Tāpēc nabadzīgajai klasei uzstājīgi zombē to, ka vairāk ekrānu, tas ir labāk, to vajag viņiem un viņu bērniem, kamēr pašā Silikona ielejā laika patēriņš, skatoties monitorā, ir atzīts par kaitīgu faktoru un IT sfēras top menedžeri vispār neļauj saviem bērniem urbties tajās ierīcēs, kuras viņi paši izgudro un reklamē.

Viņi uzreiz atlaiž no darba tādas aukles, kuras pārkāpj stingros noteikumus lietot šādas ierīces pat bērnu klātbūtnē.
Starptautisko pētījumu rezultāti 2005 gadā atklāja to, ka vidēji cieši draudzības kontakti ir samazinājušies no 3 līdz 2, bet 2006. gadā, kad pasaulē sākās viedo ierīču bums, jau 25% respondentu atzina, ka bez šīm ierīcēm viņu dzīvēs patiesībā nav neviena, kam varētu uzticēties.

Pusaudžiem zūd interese par tikumību, intimitāti, emociju paušanu dabiskā veidā – to visu aizvieto ‘laiki’ un komentāri čatos. Japānā jau ir vairāk kā 500tk cilvēku jeb tā sauktie ‘hikikomori’ kuri gadiem neiziet no savas mājas, bet visu dzīvi veido virtuālajā vidē.
https://www.japantimes.co.jp/…/prison-inside-japans-hikiko…/

Anglijā ir nodibināts pasaulē pirmais ‘vientulības ministra’ amats. https://time.com/5248…/tracey-crouch-uk-loneliness-minister/

Pētījumā, kas veikts ASV un UK, 86% respondentu paziņoja, ka tehnoloģiju paplašināta izmantošana noved pie sociālas izolācijas.

Tikmēr Silikona ielejā bērni pārpildījuši tur atvērto Valdorfa pedagoģijas skolu, kuras metodika vērsta uz bērna uzmanības procesu atjaunošanu, saskarsmes spēju ar sev līdzīgiem uzlabošana, pilnvērtīgs kontakts ar īstiem cilvēkiem.
Tas ir paredzēts, lai atgrieztu cilvēciskajā pasaulē tos bērnus, kuri kaut kādu iemeslu pēc no tās ir izkrituši- indes izgudrotāji pēkšņi ir ieraudzījuši savā izgudrojumā briesmas pašiem sev, tāpēc pirmie cenšas ieviest arī pretindi.

Bet pārējā pasaule ir slima, taču reti kurš to ievēro –strauji pieaug jauna degradējušo nabagu kasta, kuri priecājas un lielās ar saviem gadžetiem un prasmēm virtuālā, neīstā realitātē.

Bērni un pieaugušie, kuri saaug ar savām ierīcēm, strauji lido neprāta bezdibenī, pazaudējot visu, kas iepriekš bija svarīgs un dārgs- draudzību, jūtas, pieķeršanos, mīlestību, intereses un pašu dzīvi. Un straujiem soļiem tuvojas neprāta nākošais līmenis- ‘lietu internets’…

Cita starpā, mūsu aktīvisti aicina uz piketu 27. novembrī pret 5G ieviešanu Latvijā, pēc vairākām sarunām ar atbildīgām amatpersonām ir kļuvis pilnīgi skaidrs, ka tiem nav nekādas saprašanas, kas ir 5G, nav nekādu mērījumu, regulēšanas, ir tikai lielā nauda un direktīvas no augšas, kuras jāpilda – vienīgais arguments ir tāds – neesot pilnīgi drošu pierādījumu tam, ka tas izraisa tūlītēju negatīvu efektu- respektīvi, neviens nav vēļ uz vietas saļimis, bet visas regulas pārņemtas no Eiropas, kur patiesībā notiek pamatīga iedzīvotāju cīņa pret šo monstru. Tieši tādi paši uzvalciņos tērpti varnešu rupori savulaik stāstīja, ka cigarešu dūmi neesot kaitīgi grūtniecēm, Monsanto ķimikālijas ir pilnīgi drošas, atomsprādzienu tuvumā ir pilnīgi droši atrasties, plastmasa, ar ko tagad piesārņoti visi pasaules okeāni, esot lieliskākais cilvēces izgudrojums – laipni lūdzam viņu jaunajā pasaku valstībā.

Protams, ka 5G ir daudz kas vairāk, nekā tikai mobilā interneta ātrums – tā ir globāla elektroniska ekosistēma, kas ved uz planētas dabiskās ekoloģijas sagraušanu un dehumanizāciju – taču lielāko tiesu cilvēki nav spējīgi domāt tik tālu, tāpēc Latvijas mērogā jāsāk ar protestiem pret jebkāda veida raidītāju uzstādīšanu uz skolu jumtiem, kas ir viena no problēmām šobrīd, ar ko cīnās apzinīgie vecāki un par ko būs runa arī šajā pasākumā.
https://www.facebook.com/events/2411608339157583/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s