‘Kaujas ērces’ jeb ASV radītais bioloģiskais ierocis.

Piespiest šodienas amerikāņus iztukšot grāmatplauktus, lai izpirktu kaut ko, kas kaut attālināti ar saistīts ar zinātni, ir neiespējamā misija. Lubenes, politiķu ‘atklāsmes’, šovbiznesa zvaigžņu dēkas, komiksi vai detektīvi – tā ir gluži cita lieta.
Taču jau divas dienas pēc Krisa Ņūbija populārzinātniskā darba “Sakostais: Laima slimības un bioloģisko ieroču slepenā vēsture’ iznākšanas grāmatu tirgoņiem nācās pasūtīt papildus tūkstošiem eksemplāru milzīgā pieprasījuma dēļ.

Šajā grāmatā ir daudz kas vairāk, kā lasītājs varēja gaidīt, ieskaitot slepenās banku operācijas un arī padomju izlūku darbības aprakstus. Bet rakstīja vispār Ņūbijs par ērcēm.
Viņš, tāpat kā vēl pusmiljons amerikāņu, cieš no Laima slimības jeb boreliozes, kuru pārnēsā meža ērces, pie tam tur 90% saslimšanas gadījumu fiksēti 5 izmēros nelielos štatos. Pirmais līdz tam nezināmās slimības uzliesmojums tika fiksēts 1976. gadā Old-Lime pilsētiņā, Konektikutas štatā. Ierosinātājs – baktērija, kuru pārnēsā ērces, tika atklāts tikai pēc 6 gadiem. To nodēvēja par Borrelia Burgdoferi – sava atklājēja šveiciešu zinātnieka Viljama Burgdofera uzvārdā.

2013.gadā Ņūbijs noskatījās video interviju ar šo zinātnieku. Tajā ar Alcheimera slimību sirgstošais vīrs nolēma atzīties cilvēcei, paziņojot, ka daudzus gadus ir strādājis uz ASV militāro kompleksu, kas izstrādā bioloģiskos ieročus.

Ņūbijs arī agrāk nojauta, ka Laima slimība patiesībā ir militāristu roku darbs, tā kā slimības izplatības zonā atrodas vairākas Pentagona laboratorijas, bet sērgas epicentrs atrodas tieši Konektitikutas štatā. Viņš uzsāka Burgdorfera zinātnisko arhīvu pētniecību, kā arī savu personisko izmeklēšanu. Tā visa rezultāts ir šī grāmata, kurā pastāstīts, kā Pentagona eksperimentu rezultātā, kā arī biologu kļūdu dēļ inficētās ērces nonāca brīvā dabā, inficējot arī cilvēkus.

Burgdofera atzīšanās – tas ir tikai daļa Ņūbija izmeklēšanas. Vācot materiālus savai grāmatai, viņš tikās gan ar bijušajiem CIP aģentiem, gan biologiem, kuri strādāja uz Pentagonu, gan FIB darbiniekiem. Visi viņi apstiprina galveno- līdz pat 20.gs beigām ASV aktīvi notika bioloģisko ieroču izstrādāšana.

Ņūbijs ir pārliecināts, ka Burgdofers ir atklājis tikai daļu noslēpumu, aiznesot sev kapā līdzi galveno – Laima slimību izraisošajā baktērijā tīšām ielikts mehānisms, kurš tam ļauj mutēt desmitiem gadu laikā tā, ka šodien pusi no šīm saslimšanām vispār nevar fiksēt. Tāpēc tik daudz cilvēku dodas viņsaulē, bet ārsti nevar pat noteikt pareizu diagnozi.

Viņa grāmata saduļķo arī politisko virtuvi. Līdz pat tam, ka ASV Kongresa pārstāvju palāta pieprasījusi no Pentagona atskaitīties sabiedrībai, vai patiešām amerikāņi jelkad ir tikuši pakļauti tīšai vai netīšai bioloģisko ieroču iedarbībai.

Ko saka eksperti? Borelioze patiešām varēja rasties ASV teritorijā, bet ar militāristiem tai nav sakara.

Vēstis par šādu slimību parādījās vēl 19gs beigās. 1910.gadā zviedru dermatologs Arvīds Afceliuss zinātniski aprakstīja eritēmu- apsārtumu uz ādas ērces kodiena vietā, kura pārnēsā Laima slimību ierosinošo baktēriju. 2012. gadā sena cilvēka atliekās Alpos tika atrasts mikroorganisms, kas līdzīgs borēlijai. Tas viss runā par to, ka ar šādu slimību cilvēce ir saskārusies ilgi pirms Pentagona eksperimentiem 70tajos.

Cita lieta, ka tajā periodā boreliozes pētījumi sāka aktivizēties un 1982.gadā Viljams Burgdofers kopā ar kolēģiem pirmo reizi atklāja ērces zarnu traktā slimības ierosinātāju, kā arī kopā ar Alanu Barbūru atklāja borēlijas vīrusa celmu.

Visas tā īpašības tad vēl nebija izpētītas, taču viens bija skaidrs – šī slimība nav nāvējoša, tā nododas tikai ērcēm, nevis no cilvēka cilvēkam – bakterioloģiskam ierocim tas viss diez ko neder.

Ir cita hipotēze – borēliju dabā ir daudz un tās radušās sen. Iespējams, ka būdamas augsnes baktērijas, tās vispirms iekļuva ērču organismos un tad kļuva par parazītiem dzīvniekos un cilvēkos.

“Kaut arī oficiāli bioloģisko ieroču izmantošana tika pārtraukta pirms desmitgadēm, projektu ietvaros izlaistie vai izsprukušie mikro organismi joprojām slēpjas augsnē, dzīvnieku asinīs un, kas ir visbīstamākais – ērcēs. Tās kā zaldātu vienības braši maršē no epicentra, izplatot sērgu un joprojām nav vienkāršu un precīzu testu to pārnēsājamo mikrobu atrašanai cilvēku audos. Cilvēki, kuri inficēti ar tiem, tiek diagnosticēti ar visādiem simptomiem, kuri nav līdz galam izpētīti un aprakstīti medicīniskajā literatūrā. Šo mutantu efekts apkārtējā vidē būs jūtams vēl desmitgadēm. Tā ir īsta amerikāņu bioloģiskā Černobiļa” – citāts no grāmatas.

Pirmie bioloģisko ieroču prototipu izmēģinājumi atklātā teritorijā tika veikti 1954.gada septembrī. Armija veica neinficētu blusu izmešanu no lidmašīnām Jūtas štatā – mērķis bija noskaidrot šo parazītu izplatības areālu un dzīvīgumu pēc to izmešanas kādā apgabalā – tādu pašu eksperimentu veica, palaižot vairākus miljonus odu mātīšu Džordžijas štatā.

Neskatoties uz to, ka prezidents Niksons 1969. gadā oficiāli aizvēra bioloģisko ieroču programmu, mikrobiologi pētījumus pārtrauca tikai daļēji, koncentrējoties uz Sibīrijas mēri, Venecuēlas zirgu encefalītu, burucelēzi un citiem vīrusiem.

Patiesības druskas par šīm programmām izdevās atklāt caur senāta kongresu 1976. gadā. Tāpat savu neatkarīgo pētījumu 2003. gadā veica Scientoloģijas biedrība – pret ASV valdību prasības iesniedza arī kolektīvā veterānu grupa, kuri piedalījušies šajos eksperimentos. Bet lielākā daļa informācijas, saprotams, ir slepena, ieraksti iznīcināti, vai arī vispār šīs operācijas nav pat dokumentētas.

Kopš 2007. gada, sākot pētījumus Laima slimības sakarā, grāmatas autors tā arī ne reizi nav saņēmis nekādu oficiālu atbildi no ASV varas orgāniem. Acīmredzami, ka šī ir viena no tām tēmām, kuru ASV valdība nevēlas apspriest nekādā veidā.
Droši vien tāpēc, ka Pentagonam kukaiņu izmantošana rada iespēju izmantot bioloģiskos ieročus, izplatīt modificētos vīrusus apejot bioloģisko ieroču Konvencijas aizliegumus.

Un vēl rodas jautājums, kāpēc tik drastiskas prasības aizliegt dedzināt pērno kūlu tepat pie mums? Jo tās dedzināšana iznīcina līdz pat 90% ērču. Var saskatīt saikni starp šo un medicīnas industrijas vajadzību iztirgot savas vakcīnas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s