Starptautiskais valūtas fonds – globālās finanšu mafijas instruments.

Kādas ir Starptautiskā Valūtas Fonda –SVF- patiesā loma globālajā politikā? Kā starptautiskās organizācijas var iejaukties valstu iekšējās lietās? Kādā veidā finansu struktūras manipulē ar valstīm? Uz šiem jautājumiem ir pavisam konkrētas atbildes.

Lai saprastu to, kādas intereses aizstāv SVF, pietiek zināt vien to, ka saskaņā ar finansēšanas apjomu tas faktiski pilnībā pieder ASV.

Iekšējā SVF struktūra tikai piesedzas ar demokrātiju. Patiesībā katras balss svars tur ir ļoti atšķirīgs – tas atkarīgs no ikgadējā ieguldījuma. Loģiski, ka ASV kā lielākās finansētājas ir tās, kuru lēmums ir izšķirošais.

Pie tam, pat ja nākotnē ASV kapitālieguldījumus apdzīs Ķīna, tas nebūt nenozīmē, ka tā pārņems fonda lēmumus. Kāpēc? Jo ASV pieder ne tikai aizkulišu dolāra kontrole, bet arī to finanšu mehānismu kontrole, kuri ir saistīti ar SVF.

Runa ir par tā saucamo lielo Trīnieku – tie ir ekonomiskie slepkavas. Ekspertu grupa, kuri pārstāv Eiropas Centrālo Banku- ECB, Eiropas Savienību- ES, un SVF. Realitātē šie spēlētāji pakļaujas ASV elites finansiālajām interesēm un to uzdevums ir kontrolēt, cik precīzi tiek izpildīti kreditoru noteikumu tajā valstī, kura ir saņēmusi SVF aizdevumu.

Faktiski tas izskatās tā. Pieņemsim, kādai nabadzīgai valstij vajag uzcelt ēku kompleksu par 100 miljoniem dolāru. Pašai valstij ir 50. Tā vēršas bankā ar lūgumu aizdot trūkstošos līdzekļus. Tomēr tās pilsētas mērs, kur celtniecība paredzēta, ir gana viltīgs vīrs un saka saviem vadītājiem tā – izmainīsim tāmi tā, ka celtniecība izmaksās 150 miljonus un tos liekos 50 sadalīsim. Tad viņš dodas pie attiecīgām iestādēm un paziņo, ka par ‘nožēlu’ celtniecība izmaksās 150 miljonus un ne 100, kā plānojās iepriekš. Visi piekrīt, jo speciālistu dotajā jomā tur nav un arī celtniecības kompānija apstiprina šo tāmi.

Iepriecinātais mērs dodas uz vietējo banku. Taču te jau ar tādām lietām ir pazīstami un ar valsti problēmas nevēlas, tāpēc ar korumpētiem ierēdņiem strādāt atsakās. Nevēloties atklāt fiasko iemeslus, mērs naski dodas uz citu banku, tad vēl citu. Bet visur viņam atsaka. Un tad viņš vēršas pie SVF. Tur piekrišana dota momentā, bet saka tā- ir šādi tādi noteikumi, mēs nosūtīsim uz pilsētu dažus cilvēkus un viņi jums paskaidros lietas sīkāk.
Lūk, tad ierodas ekonomiskie slepkavas- minētā Trīnieka darbinieki un saka – Godātais mēr un celtniecības kompānijas vadītāj – mēs esam priecīgi paziņot, ka labprāt palīdzēsim. Tikai jo jums tiek prasīts nodot valsts pārvaldē esošās tautsaimniecības sfēras no mērijas pārvaldes privātās rokās un piešķirt mums dažas vietas mazumtirdzniecībā- vairāk veikalu, labāk cilvēkiem.

Ir viena transnacionāla ASV kompānija, kurai kā reizi nepieciešamas šīs irigācijas iestrādes, kas jums te ir. Un mēs redzam arī, ka jums te ir tikai valsts bankas. Ļaujiet mums atvērt JP Morgan filiāli- tad jūsu kredīta jautājums tiek atrisināts. Ā, un vēl kas –uzrakstiet mums piedāvājumu iegādāties šīs lietas, lai mēs neizskatāmies kā kaut kādi laupītāji.

Korumpētais mērs piekrīt visiem noteikumiem un šie elementi tiek ieviesti viņa pilsētā. JP Morgan strādā vairāk kā ¼ miljons darbinieku visā pasaulē, tās aktīvos ir simtiem miljardu dolāru. Protams, ka ierodoties jaunā vietā, šī banka var atļauties mākslīgi samazināt cenas saviem pakalpojumiem, strādāt ar zaudējumiem, bet tā visai īsā laikā pārējie pakalpojumu sniedzēji vienkārši bankrotē.

Un tagad pilsētas finanšu sistēma ir ASV nagos. Tīrumi tiek sasēti ar GMO, patents tiem ir tikai ASV. Ķēdes veikali uzsāk tirdzniecību par pazeminātām cenām un ātri izspiež no tirgus vietējos fermerus un dabiskos produktus. Un pēc tam koncerns, kura kontrolē ir visas šīs sfēras, var atkal paaugstināt cenas, jo tam pieder monopols.

Tas viss nav nekāda izdomāta pasaka- viss šis reāli regulāri atkārtojas Āfrikā, tagad arī Ukrainā – Āfrika, kura agrāk spēja pati sevi nodrošināt ar pārtiku, pēc šī Trīnieka ierašanās ir pilnībā atkarīga no ASV un Eiropas importa precēm.

Taču iegādāties tos nav pa kabatai, jo Rietumu bankas un to koncerni sev pievākuši visus resursus, atradnes un darba vietas. Tas arī ir patiesais bada iemesls šajā kontinentā, nevis ‘diktatoru radītas krīzes’ Ukrainas liktenis būs tieši tāds pats, tur jau ir sagrābti miljardi kredītu no šīs mafijas un atliek tikai nogrūzt tos uz tautu – tāpēc arī vēlēšanu farss, kurā visi ir ASV marionetes, lai leģitimizētu šo režīmu, pretējā gadījumā tam būtu jāatbild par valsts novešanu katastrofas priekšā.

Arī mūsu valsts parāds kopš iestāšanās ES ir desmitkāršojies un tāpēc jāsamaksā par to būs ar dabas bagātībām- mežiem, kurus vienas zviedru kompānijas jau brīvi tirgo citām.
Pēc šāda scenārija darbojas ‘neatkarīgās starptautiskās’ finanšu institūcijas, bet oficiāli tās dēvē par ‘ekonomiskās palīdzības programmām’

Bet ironija ir tajā, ka nav pasaulē precedenta, kur šī ‘palīdzība’ ilgtermiņā būtu devusi attīstību kādai valstij vai reģionam. Viss tas tika pielietots plašajā postpadomju telpā 90tajos. Tur valdošā ekonomiskā katastrofa un Rietumiem paklausīgā elite bija ideāla augsne šiem kredītu mehānismiem. Viens no daudziem iemesliem, kāpēc Rietumi tā neieredz KF prezidentu ir tas, ka viņa pirmie darbi jau 2000 gadā bija visu šo valsts parādu atdošana, lai gan Rietumi izmisīgi pretojās tādai domai un joprojām nav atteikušies no idejas ekonomiski sodīt KF par tās mēģinājumiem atgūt savu suverenitāti.

Šķiet dīvaini, ka kreditors ar visiem spēkiem pretojas piešķirto līdzekļu atdošanai, taču tieši tas tolaik notika. Zinoši cilvēki lieliski saprot, ka tādā veidā KF no sevis noņēma tālejošo finanšu cilpu, ar kuru tika paredzēts to nožņaugt- taču liberāļu sakūdītā nedomājošā masa tolaik izgāja ielās ar lozungiem, ka šī nauda būtu jāizlieto ‘kaut kam valstij derīgam’ Jo cilvēkiem diemžēl lielāko tiesu nepiemīt tā konceptuālā domāšana, kāda piemīt globālajiem pārvaldniekiem un kādai jāpiemīt valsts politiķim, ja viņš vēlas būt ar tiem vienā līmenī vai tos pārspēt šaha spēlē.

Atcerēsimies, kāds bija Latvijas parāds 1991 gadā un kāds tas ir tagad – mums nav bijis neviens kaut cik tālredzīgs politisks spēks, kas jelkādā veidā iestātos pret šādu ‘labprātīgu’ ielīšanu cilpā, no kuras nav izejas.
Šādas kopbildes slēpšana, kontrole pār medijiem un ekonomiskie mehānismi ir līdzšinējās ASV hegemonijas stūrakmeņi.

Krievijai bija vajadzīgi 15 gadi, lai ar milzu pūlēm izlīstu no Trīnieka izliktām lamatām un tas ir devis iespēju suverēnai attīstībai, pretēja gadījumā KF būtu pazaudējusi visas savas enerģētiskās sfēras, zinātni, armiju un visu citu. 2000 sākumā valsts bija tikai vienu solīti no tā, lai tās aktīvus pilnībā pārņemtu šī mafija.

Jukos lieta un Hodorkovska gadījums ir spilgts piemērs tam, kā darbojas ASV caur finanšu struktūrām. Jukos tika pavēlēts savākt savos aktīvos ievērojamu KF naftas un gāzes resursus un tad pārdot tos tālāk starpniekiem. Hodorkovskis pārdeva nevis kādu vienu korporāciju, bet 1/3 Krievijas naftas industrijas. Ienākumi no naftas eksporta un vietējiem nodokļiem šajā sfērā tajos gados sastādīja 40% valsts budžeta.

Sekojoši, zem Jukos izkārtnes savāktie KF aktīvi nodrošināja 15% valsts ienākumu. Tas ir tikpat, cik tiek tērēts uz aizsardzību, nerunājot par veselības aizsardzību un sociālo sfēru. Citiem vārdiem sakot, ASV ne tikai apzaga valsti ar savu ielikteņu palīdzību, bet to rīcībā būtu nonākuši milzīgas varas instrumenti, ar kuriem kontrolēt notiekošo valstī- tikai pēdējā brīdī izdevās šo afēru apturēt.

Un kā tad Rietumu medijos tika dēvēts Hodorkovskis? Protams, ka ‘cietējs’ no ‘nežēlīgā’ Putina režīma. Patiešām, tādu nelietību ir grūti pārdzīvot, ka neizdevās saimniekiem pārdot Krieviju un tās resursus.

Tas pats attiecas uz negodīgajiem kontraktiem par gāzes un naftas ieguvi Sahalīnā, nerunājot vēl par līdz absurdam nelietīgo likumu ‘par produkcijas sadali’, kuru tā laika ASV pilnībā nopirktais KF parlaments pieņēma 1992 gadā, neskatoties uz to, ka šis projekts atdeva 264 lielākās naftas atradnes ārvalstu kompānijām. Pie tam tās pat netika apliktas ar nodokļiem.

Citiem vārdiem, Lielbritānijas, ES un ASV kompānijas ne tikai ieguva beztermiņa īrē valsts dzīļu bagātības, bet par to sūknēšanu nemaksāja valsts budžetā ne kapeikas. Tikai uz 2004 gadu KF prezidentam izdevās ar labojumiem šo likumu atcelt.
Tas ir vēl viens iemesls Rietumiem viņu ienīst – bet tā darbojas ekonomiskie slepkavas visās valstīs.

Ironiski, ka tai pašā laikā Krievijas ekonomisko attīstību cenšas reducēt uz ‘benzīntanka’ apzīmējumu un cenšas to padarīt atkarīgu no naftas cenām- tai pašā laikā izliekoties nesaprotam vienkāršu lietu- ja Vladimirs Putins nebūtu nacionalizējis Rietumu kompānijām piederošos KF resursus, tad peļņa vai cenu svārstības vispār nekā neietekmētu valsts budžetu, jo visi ienākumi tam ietu garām. Pirmo peļņu no šīm atradnēm, kas tika atdotas Rietumiem, tā likuma redakcijā, kurš tika pieņemts 1992 gadā, KF varētu sākt saņemt tikai pēc 30 gadiem – tas ir, 2022 gadā.

Lai 1% to, kuri darbojas finansēs un to aizkulisēs un veido savas bagātības, uz pārējiem 99% jāiedarbina SVF un līdzīgu institūciju mehānismi. Ir jāturpina izpostīt valstis un reģioni, sūknējot resursus uz tām valstīm, kuras apdzīvo ‘zelta miljarda’ pārstāvji.

Saprotams, ka pie tādas situācijas tās valstis, kuras iestājas pret nevienlīdzību un Rietumu iedibināto pasaules kārtību, tiek pasludinātas par ‘civilizācijas ienaidniekiem’ Skaidrs, ka KF atrodas šī saraksta augšgalā un saprotams, kāpēc.
Būt par ‘proamerikānisko’ marioneti nozīmē dabūt druskas no kopgalda – suverenitāte, tā ir pavisam cita cena un cits apziņas līmenis.

Diemžēl mūsu valstij nepiemīt ne kripatiņas no suverenitātes un pilnīgi nevienas no nepieciešamām vadības kompetencēm, tāpēc viss, ko saka, runā vai dara mūsu varas vīri un sievas, ir tipiska amerikāniska pozīcija un nekas vairāk. Tikpat labi var klausīties ASV Valsts Departamentu pa tiešo.

Un tikai fakts, ka šī ASV elite pati strauji zaudē pozīcijas globālajā spēlē, ļauj cerēt uz kaut kādām pārmaiņām un iespējām savu bezcerīgo statusu pamainīt uz kaut ko labāku.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s