Vēža ‘industrija’ kā multimiljardu bizness.

Simtiem miljardu dolāru katru gadu tiek tērēti uz ķīmijas terapijas procedūrām, kuras nodara postu pacienta veselībai un izraisa blakus efektus jeb tā sauktās ‘ķīmiskās smadzenes’

Pirms 2 gadiem eksperti no Nacionālā vēža institūta atzina, ka desmitiem miljonu ‘vēža’ gadījumu nemaz tādi nav bijuši.
Desmitiem miljonu cilvēku tika uzstādītas vēža diagnozes, pateicoties negodīgiem ārstiem un iebiedēšanas rezultātā tiem tika parakstīta medicīniski neattaisnota, bet ļoti finansiāli izdevīgā ķīmijas terapija, taču šiem cilvēkiem nekad nebija dzīvībai bīstams stāvoklis, kurš attaisnotu vajadzību pēc šīs terapijas.

Diagnoze ‘vēzis’ parasti domformās izsauc baisu notikumu un procesu ķēdi, kuri ir dzīvībai bīstami un parasti nenovēršami, taču vēzis ir ļoti neviennozīmīga parādība un var attīstīties dažādos veidos, no kuriem ne būt ne visi ir saistīti ar metastāzēm un nāvi, tas var būt arī ļoti vāji vai praktiski neprogresējoša slimība, kura nekādu kaitējumu pacientam nenodara visā dzīves garumā.

Ļoti daudzas izmaiņas pacienta organismā tiek diagnosticētas ar šo šausminošo diagnozi, lai gan tās nerada pilnīgi nekādu ietekmi uz organismu pat tad, ja tās nekādi neārstē.
Vēža industrija pelna simtiem miljardu dolāru par to, ka ārstē pacientus, kuriem nekāds vēzis nav bijis un nav. Onkologi un vēža industrija sistemātiski izmanto gadījumus, kad nepatiesi diagnosticēta onkoloģija, iebiedējot pacientus un piespiežot tos piekrist nevajadzīgām procedūrām, kuras tad arī savāc šos 100 miljardus katru gadu.

Ārstiem, pacientiem un sabiedrībai ir jāsaprot, ka šī hiperdiagnostika ir visai bieža parādība tur, kur tiek uzstādītas onkoloģijas diagnozes.

2002 gadā medicīnas žurnāla redaktors uzdeva jautājumu par mammogrāfijas efektivitāti attiecībā uz jaunām sievietēm. Šī tēma prasa ciešu kontroli, viņš atzina, jo uzstādot krūts vēža diagnozes, ir nepieciešams maksimāli informāciju pārbaudīt.
Vēža industrija turās uz viļņa zinātniskā šarlatānisma un jaunu pacientu vervēšanas dēļ, kura balstās uz bailēm.

Tas viss apstiprina to, kas jau tika minēts iepriekš- šī industrija izmanto iebiedēšanas taktiku un tad nodod medicīniskajam terorismam pārbiedētus vīriešus un sievietes, kuri tikuši pārliecināti par to, ka tiem vajadzīgs viss tas, ko tiem patiesībā nevajag. Taču tas aģitatoriem nes prāvu peļņu – runas par vēža ārstēšanu, kura neko neārstē, bet tikai papildina viņu kabatas.

Šis paziņojums pavēra slūžas veselai atmaskojumu virtenei dažādu vēža veidu diagnosticēšanas sfērā. Piemēram, krūts vēzis,bieži vien izrādās pavisam nekaitīga saslimšana jeb labdabīgais audzējs.

Neskatoties uz to, miljoniem sieviešu tiek uzstādīta tieši vēža diagnoze un tas savukārt noved pie ārstēšanas tur, kur dotā situācija neizraisa nekādas veselības problēmas. Analoģiskā situācijā nonāk vīrieši ar prostatisko neoplāziju, kura ir viena no priekšvēža agrīnajām stadijām, bet kurai tiek nozīmēts smagais ārstēšanas kurss kā īstam vēzim.

Onkoloģijas praksē ir nepieciešamas nopietnas izmaiņas un cīņa ar hiperdiagnostikas problēmu un pārlieko vēža ārstēšanas histēriju. Priekšvēža stadijas vispār nedrīkstētu apzīmēt kā vēzi.

Bils Sardijs, grāmatas ‘Tev vairs nav jābaidās no vēža’ («You Don’t Have to Be Afraid of Cancer Anymore») autors papildina:
Hiperdiagnostika attiecas uz vēža diagnosticēšanas metodēm ar ‘screening’ palīdzību un tā diez vai kļūs redzama ārstam vai parādīsies simptomu veidā pirms tam, kā pacients nomirs kādu citu iemeslu pēc. Vēzis ir bieži izplatīts un daudzi pacienti nomirst ar šādu diagnozi, taču ne no vēža. To audzēju formu ārstēšana, kuras nekādi negrasās progresēt, neizsauc nekādus simptomus un nerada draudus veselībai, tad arī veido šo hiperdiagnostiku un nevajadzīgo ārstēšanu.

Pakāpeniski patiesība par šo fenomenu nāk gaismā un vēža industrijas šarlatānisms gaida nākošos atmaskojumus.
Visā tajā ir arī labā ziņa- ja Jums tikko diagnosticēts vēzis, tad ir liela iespēja, ka esat kļuvis par upuri medicīniskajam šarlatānismam un patiesībā Jūsu dzīvībai nekas nedraud. Galvenais moments jebkurā onkoloģiskajā diagnostikā- onkologs skeptiķis, kurš cenšas izprast un informēt pacientu, nevis iebiedēt. Neuzķerieties uz šarlatānu āķiem un nesteidzieties piekrist toksiskajai ķīmijas terapijai. Iesākumā ievāciet visu iespējamo informāciju, citu ārstu slēdzieniem, alternatīvām ārstēšanas metodēm, dzīvesveida maiņu, kas var palīdzēt atbrīvoties no esošās slimības- viss ir apziņas jautājums pirmām kārtām.

Mūsdienās var iziet arī tiešsaistes testu, lai noskaidrotu bīstamības pakāpi tekošā brīdī, var atrast daudz informācijas par mazāk zināmām ārstēšanās metodēm.

Tikai iedomājieties – pat Nacionālā vēža institūta zinātnieki ir publiski atzinuši to, ka daudzas vēža diagnozes patiesībā ir melīgas un bieži pat ļoti tālas no vēža. Bet ārsti – šarlatāni turpina uzstādīt pašu briesmīgāko diagnozi, jo vairāk pacientu nes tiem lielāku peļņu. Viņi nav ieinteresēti pareizā diagnostikā un dara visu iespējamo, lai iebiedētu cilvēkus un pārliecinātu tos apmaksāt pavisam nevajadzīgu un bīstamu ķīmijas terapiju.
Šodien uz vēža ārstēšanu tiek tērēts vairāk naudas, kā uz jebkuru citu slimību.

Ja Jums diagnosticēts vēzis un Jūs pilnībā uzticaties medicīnas sistēmai, tad varat arī atvadīties no savas naudas – pat ar apdrošināšanas polisēm Jūs iztērēsiet visus iekrājumus- vai nu izdzīvosiet ar tukšu kabatu, vai nomirsiet ar tādu pašu.

Viens no ķīmiskās terapijas aprakstiem.

“Man vēnās tika ievadīts toksisks šķidrums. Medmāsa, kura veica šo procedūru, lietoja aizsargcimdus – iedomājieties tikai- jo šī viela izraisa apdegumus saskarē ar ādu. Kas gan notiek manās iekšās, ja tāda aizsardzība ir vajadzīga ārpusē? Nākošās divas ar pusi dienas man bija nemitīga vemšana, visas ārstēšanas laikā kaudzēm krita mati, pazuda apetīte, mainījās ādas krāsa un pazuda jelkāda interese dzīvot. Es kļuvu par dzīvo mironi..”

Nāvējošais bizness Amerikā.

Ja agrāk galvenais bērnu mirstības iemesls ASV bija nelaimes gadījumi, tad tagad tas ir vēzis. Tas ir līderis bērnu mirstības sarakstā – ASV vēža institūts (American Cancer Institute) katru gadu tiek reģistrēti 13.500 jauni gadījumi. 1 no 300 puikām un katra 1 no 333 meitenēm līdz 20 gadiem saslimst ar vēzi saskaņā ar ASV klīniskās onkoloģijas sabiedrības (American Society of Clinical Oncology) datiem.

Pēdējos 100 gados saslimstība ar vēzi pieaugusi visās vecuma grupās. ASV Veselības departamenta (U.S. Public Health Service) dati rāda – ja 1900 gadā letālo iznākumu no vēža skaits bija 64 no 100.000, tad 2005 gadā tas ir 188 no 100.000
Vēža profilakses koalīcija (Cancer Prevention Coalition) atzīmē, ka vēzis ir liels bizness.

Uzvara pār vēzi nozīmētu tā iznīcināšanu. Bet tas ir arī daudzmiljardu bizness. Tad loģisks jautājums – vai tad vēža iznīcināšana nebūtu slikti biznesam? Mammogrāfiskajam, farmaceitiskajam? Šīm nozarēm ir labi atstrādātas saites ar politiķiem, kuri novirza milzu summas visādiem nejēdzīgiem pētījumiem un vienlaicīgi nodrošina visiem iesaistītajiem labu peļņu.

Kas izraisa saslimstību bērnu vidū? Var izdalīt divus galvenos faktorus- ķimikālijas un elektromagnētiskais starojums. Rietumu pasaulē gandrīz 70%- 90% veikalu plauktu ir aizpildīti ar pusfabrikātiem, ķīmiskām piedevām un konservantiem, daudzi no kuriem ir ģenētiski modificēti, liela daļa ēdiena inficēta ar pesticīdiem.

Otrs potenciālais faktors – nepārtraukta augošo organismu pakļaušana elektromagnētiskajam starojumam. Smadzeņu audzēji visbiežāk sastopami tieši Rietumu pasaulē- tas no mobilajiem tālruņiem, torņiem, kuri uzstādīti visās malās, dažādām sadzīves tehnikas ierīcēm, datoriem- pat automašīnas izstaro magnētiskos viļņus. Reti kura no šīm tehnoloģijām ir testēta uz tās ietekmi. Bet ir pētījumi, kuri apliecina šo starojumu negatīvo ietekmi uz dzīvajām šūnām- nejonizējošais starojums atzīts kā potenciāli kancerogēns. Uz šo pētījumu pamata Beļģijā nesen aizliedza mobilos tālruņus, kuri tika speciāli izstrādāti bērniem līdz 7 gadiem.

Uz šīs informācijas pamata tiek piedāvātas rekomendācijas bērnu norobežošanā no mobilajiem tālruņiem, bezvadu austiņām un mikrofoniem.
Pediatriskā rakstā ‘Mobilie tālruņi un bērni’ Sjūzana Rozenberga (Suzanne Rosenberg) raksta – iekams valdība neatzīst šo mikroviļņu starojumu par bīstamu, nekādu pētījumu šajā jomā nebūs.

Saslimstības līmenis ar vēzi ir audzis līdz epidēmijas līmenim. Ar kādu nākotni mēs sastapsimies, ja ASV jau šodien vēzis ir pirmajā vietā bērnu saslimšanu vidū? Pirms domāt par seku novēršanu, vispirms taču ir jānovērš cēlonis.

Gan ķīmijas terapija, gan vakcinācija ir mūsdienu šarlatāniskās medicīnas ‘svētie grāli’, kuru aizsardzībai tiek mobilizēti visi spēki- ne jau velti visas sociālās platformas uzsākušas aktīvu kampaņu jebkādas informācijas aizliegšanai, kura diskreditē šos svētumus un atklāj šausminošos blakus efektus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s